Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blasko92

    őstag

    válasz tothl #5827 üzenetére

    Ha én CNC-s munkakörben külföldön szeretnék dolgozni, akkor először is keményen nekiállnék németet tanulni (minimum középfokú nyelvvizsga), majd CNC forgácsolóira mennék. Azért kezdeném inkább a nyelvtanulással, mert sok idegen nyelvű szakanyag van a szakmáról.

    És azért a forgácsolói, mert a forgácsoló gépet szerszámoz, beáll, programot ír, ismeri az anyagok tulajdonságát, tudja mit hogyan. Ellenben a másik kettő inkább elméleti síkon mozog (ez persze nem mentség az alól, hogy ne tudja, mit, hogyan, miért, és mivel kell megmunkálni, mert akkor kalap kakát se érne a melójuk).

    Valamint én úgy gondolom, hogy egy cnc forgácsoló papírral előbb felvesznek kezdőként, mint a másik kettővel. Ha meg már sima gépkezelő vagy, akkor el tudsz indulni a lépcsőn felfelé (anyagokat, szerszámokat, megmunkálási folyamatokat, technológiát, programírást megismerni/tanulni), aztán utána ha akarsz, akkor elmehetsz programozóira, mert tudod mi fán terem.

    Ha megvannak a papírok, akkor elkezdenék itthon dolgozni, zsíroskenyeren élnék a spórolás miatt, és annyit gyűjtenék, amennyit csak tudok, hogy biztonságban tudjak elindulni külföldre. (Értem ezalatt az utazási költségeket, lakás díjait, kajáravalót, stb, addig amíg meg nem kapom az első fizumat, viszont én ezen felül is tennék félre biztos helyre, arra az esetre, ha kirúgnának, és új melóhelyet kellene keresni)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák