Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TGWH

    őstag

    válasz m4rtin #12673 üzenetére

    Üdv.
    Scribd, doksi.hu, ncore, antikvarium.hu, ezeken nagy eséllyel találsz.

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • TGWH

    őstag

    válasz m4rtin #12673 üzenetére

    Még egy eszembe jutott, az egyetemek honlapján nézd meg, sok helyen meg lehet találni az oktatási anyagokat. Ha nem is közvetlen menüből, de ha rákeresel, és megtalálod a könyvtárat, ott már tudsz fel-le lépkedni.

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • TGWH

    őstag

    válasz m4rtin #12677 üzenetére

    Úgy tudom, mindent tud, nincs korlátozás. Vagy ha van is, olyan amit úgysem használok.
    Lekerekítést biztos lehet, térbeli szabálytalan testekre van hogy nem tudja rádobni egyedül.
    Furatkör egyszerű, csinálsz egy kört, talán menet is mehet bele, sőt, talán magán a modellen is lehet így másolni, csak másik menüből. Na akkor kör, majd Sketch, Circular Pattern, kijelölöd amit kör mentén akarsz elhelyezni, megadod a középpontot, meg hogy mennyi kell belőle és kész is vagy. Meg azt is meg tudod adni, hogy teljes körben rendezze el, bizonyos szögértéken belül, vagy pedig a kjelölt objektummal szimmetrikusan.
    Ha nem megy, dobj egy képet és megnézzük.

    [ Szerkesztve ]

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • TGWH

    őstag

    válasz m4rtin #12679 üzenetére

    Hú jók ezek a videók, én regeltem Titánékhoz, utána láttam, vannak youtube-on is.
    Az a furcsa, hogy megtaláltak a facebookon, pedig olyan e-mail címmel regeltem, ami teljesen el van különítve a személyes e-mail címemtől... másra nem tudok tippelni, a Fusion 360-ban a valódi nevem adtam meg, de hogy a francba rakta össze, hogy én egy másik mail címmel regeltem az akadémiájukra, fingom nincs...

    Na Fusion.
    Kijelölöd a menetet, Create, Pattern, Circular Pattern.
    Ha ráviszed az egeret, kijelöli. HA olyat akarsz kijelölni, amit nem látni abból a nézetből, akkor ráviszed az egeret, hosszan nyomod a bal gombot, és elő fogja dobni, hogy mik vannak fedésbe, ott ki tudod választani mit akarsz kijelölni.
    Vagy kijelölöd és úgy Create... , vagy pedig kijelölés nélkül, és akkor ha beugrik az ablak, ott jelölöd ki. A tengelyt is ki kell jelölni, ami nem muszáj hogy xyz legyen, jó egy él is, ha pl. egy kockád van.
    Ha nem frissíted a programot, akkor elvileg bekeverhet, nyugodtan engedd ki netre, tanulóként nem lesz semmi bajod belőle.

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • TGWH

    őstag

    válasz m4rtin #12681 üzenetére

    Nincs mit.
    Majd dobj be egy-két modellt, miket alkottál, magadtól. :C

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • TGWH

    őstag

    válasz m4rtin #12686 üzenetére

    Estét.
    Hogy átszervezték össze-vissza :D
    Meg kell nézni milyen modulok vannak és voltak. Nekem se erőm se energiám erre, de ha valakit érdekel, nem sokkal lejjebb linkeltem a hivatalos oldalt, ott fel van sorolva vagy huszonvalahány évre visszamenőleg.
    Én is cnc forgácsoló vagyok, elvileg a gépkezelő szűnt meg, vagy tudja a franc. De voltak olyan képzések, ahol biorobotokat faragtak, az tuti.

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • TGWH

    őstag

    válasz m4rtin #13032 üzenetére

    Hali.
    Alapbeállítás.
    2d kontúr, geometry fülön a pocket selections azt jelenti, hogy a megmunkálás határvonala(i). Kijelölöd amit meg akarsz munkálni, ő meg körbenagyolja.
    A simítást kell külön kijelölni.

    Több helyen is elronthattad :DDD egyrészt nem megfelelő mélységben jelölted ki a kontúrt. Vagy rossz kontúrt jelöltél ki, negatív helyett pl. pozitívat vagy fordítva.

    De az is lehet a hiba, hogy külön testként adtad hozzá a modellhez a megmunkálandó szigetet pl.

    Dobj egy képet ha nem sikerült, aztán meglátjuk.

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • TGWH

    őstag

    válasz m4rtin #13036 üzenetére

    Passz, nézegesd, régen volt már sajnos :S :(
    https://drive.google.com/file/d/0B4BczAlGevUYZjItckFvcHNkbk0/view

    http://help.autodesk.com/view/fusion360/ENU/?guid=GUID75B6821B-DE26-4E3B-AF10-4A54131CD9E4

    Bazz, negyed óra után leesett mi a bajod... hagysz neki pl. 2-3 tized ráhagyást Adaptive-ban, Stock to leave címen, majd meghívod a simító kontúrt egy másik szerszámmal, és besimítod. A valóságban is így megy.
    Egy módszert nem elég ráengedni. Aztán lehet ugyan az a szerszám a nagyoló meg a simító, az már nem számít, meg az sem ha többletmelóval jár, hosszabb lesz a program, de nagyoló módszerrel nem fogod tudni besimítani, legalábbis szerintem.

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • TGWH

    őstag

    válasz m4rtin #13042 üzenetére

    Ezek szerint nem lehet. Én pl. lehúztam 0-ra a ráhagyást, na akkor a szimuláció utolsó fogása belemart a késztermékbe :DDD

    Amúgy lehet próbálkozni, a kockát ajánlom, mint egyszerű testet, 10-es maróval.

    Én akkor szívtam nagyot, amikor kúpos felületet tettem rá, zsebmaró nagyolással. Már nem tudom mi lett a vége, de szenvedős volt.

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • kpityu2

    őstag

    válasz m4rtin #13042 üzenetére

    Ha testet/felületet munkálsz meg általában nincs kontúrkövetés, közvetlenül a maró geometriából számolja a pályákat, még 2.5D stratégiánál is. Ugyanis simán előfordulhat, hogy a kiszámolt kontúrra rákapcsolt kontúrkövetés beleviszi a marót szemközt a felületbe, egy másik Z szinten. Egyszerűbb kontúrkövetés nélkül számolni a pályát, ha nem jó a méret, akkor újragenerálod egy korrigált átmérőre az egészet.

    A kontúrkövetés csak 2D élekre/görbékre játszik, itt a programozó felelőssége az alámarás elkerülése. Ezek általában egyszerű kontúrok, kis letörés, süllyesztés, körbemarás, amit egy rajzról is lenézhetsz. A felület/test stratégiák bonyolultabb szituációkat feltételeznek, erre van optimalizálva az algoritmus.

    A CAM szimuláció nem a G-kódot futtatja, hanem még a posztprocesszálás előtti belső kódot. A G-kódot az un. NC-szimulátorok mutatják meg jól. Ilyen a Vericut, NCViewer, Cimco, stb.

    Ha a szimulációban alámarást látsz, az még nem biztos, hogy ténylegesen is alámar. Lehet, hogy csak nagyon durva a háromszögfelbontás, hogy ne legyen lassú a szimuláció. Általában a rá-, és lemenetelek a kényesek alámarás szempontjából, az algoritmusok írói szeretik ott elbacni a dolgokat. :D

    Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

Új hozzászólás Aktív témák