Új hozzászólás Aktív témák

  • Angyal Zoli

    csendes tag

    Látom nagyon belemerültetek a bonyolultam programozásba (legalább is számomra az, mivel még csak tanuló vagyok). Gondoltam megosztom Veletek életem első saját makró programját, amit ma sikerült elkövetnem. Egy olyan G ciklusról lenne szó ami a G77 helyett lehet hasznos, ha átmérőben sokat kell esztergálni (pl 50-ről 20-ra), ilyenkor hogy ne kelljen a rengeteg X-et egymás alá bevésnem, csináltam egy makrót, amibe beírom a kezdő és a vég átmérőt, a hosszúságot , a fogásmélységet, és gyakorlatilag egy mondatból megtudom oldani, megfűszereztem még annyival, hogy a kiemelés előtolását is magam választom meg, szemben a G77-el ahol, nem tudok nagyobb előtolsát adni kiemeléskor, mint amikor a hosszesztergálást végzem

    X=#24 (kezdő X)
    K=#6 (kezdő Z)
    Z=#26 (végpont Z)
    W=#23 (fogásmélység)
    P=#16 (kiemelés előtolással)
    F=#9 (előtolás)
    E=#8 (végpont X)

    %O9015
    G90 G0 X#24 Z#6
    N5 G1 Z#26 F#9
    #11=#23/2 (ezt tudom hogy sokan hibának vennék, ez azért van hogy a fogás felével emeljen ki)
    G1 XI#11 F#16
    G0 Z#6
    #24=#12
    #12=#24-#23-#11
    G1 X#12 F#9
    IF[#12GT#8]GOTO5
    G1 X#8 F#9
    Z#26
    G0 X#24 Z#6
    M99
    %

    Tehát a teljes címlánc így néz ki:

    G777 X50 K1 Z-30 W1 E20 P.3 F.1 (átmérő 50-ről 20-ra)

    NCT-104T vezérlőn legrafikáztam és móködött, a negatív és pozitív kritikákat várom, sőt szívesen veszem :) , tervezek még továbbá egy változó menetemelkedéses makrót is csinálni, illetve még amit kitalálok :D (ha szeretnétek azt is szívesen feldobom)

Új hozzászólás Aktív témák