Új hozzászólás Aktív témák

  • Totyi

    őstag

    válasz Totyi #131 üzenetére

    Elmentem tegnap egy magánorvoshoz.Komolyan mondom:le a kalappal.Kúltúrált rendelő,segítőkész orvos és nővér,emberbarát viselkedés.Ezek jellemzték.Ja,meg az árak.De az most nem érdekel.Rámegy jópár ezresem,de ha jól megcsinálja;akkor megéri.
    Bementem,elég sokan voltak;de azért haladt a sor.Itthon megmértem a vérnyomásom 160/100 volt,95-ös pulzussal;vagyis enyhén ideges voltam.Bementem,egy nagyon szimpi orvos fogadott,nővérrel együtt.Nagyon féltem,ezt mondtam is neki.Nyugodjak meg,erre Ő.Elmondtam mi a panasz.Megnézte.2 fogamat huzattam egymás mellett.Az egyik egy régi gyökérkezelt fog,teljesen szétmenve.Egy nagy kráter volt a helyén,meg se lehetett fogni.A másik mellette volt,az gyökeres.Gondolkodtam és ezt is huzattam.
    Itt már nagyon féltem!Szuri helyére is lidokain spré,ez tetszett.3 mp alatt úgy elzsibbadt a nyelvem,és a szám,hogy még a szurit sem éreztem.Ez tetszett.:)
    2 szurit adoot,mert látta;hogy mennyire félek.Nagyon rendes volt.Kimentem 30 percre.Addigra úgy elzsibbadt a pofám;hogy beszélni se tudtam.Utána vissza.Az egyik(ami még egyben volt)fogat simán ki tudta húzni.Egyáltalán nem fájt,inkább csak kellemetlen volt hallani;ahogy recseg ropog a fog.A másikat vésni kellett,elég sokáig piszkálta;de nem fájt.Egészen lenyúlt a gyökér aljára,bele a csontba;ott kapirgált.Komolyan mondom:nagyon hozzáértő volt.Bnőm mesélte;hogy kint röhögtek rajtam,ahogy hallották a kalapácsot;amikor véste.Össze is varta,mert 2 fog egymás mellett volt,és így túl nagy a seb.1 hét múlva megyek varratszedésre.Utána van még egy fogam ami húzásra vár,utána még 4-et be kell tömni.Mostantól nagyon fogok vigyázni a fogaimra,ajánlom mkinek megszívlelni.Este nagyon fájt a helye,de felírt vmi gyulladáscsökkentőt(ami fájdalomcsillapító is egyben);így elmúlt egy idő után.
    Mindenesetre tanultam,inkább mosok fogat,és eljárok évente megnézetni.

Új hozzászólás Aktív témák