Aktív témák

  • Cola111

    aktív tag

    Megnéztem moziba a Gamer-t.

    A rendezők, Mark Neveldine és Brian Taylor nevéből a rutinos mozibajáró már sejtheti, mire számíthat, hiszen a Crank alkotópárosáról van szó. A harci jelenetek tökéletesen adják vissza, hogy egy számítógépes játékról van szó, pörgős, látványos, abszurd
    A legjobban eltalált szerepet Ken Castle alakította szerintem, zseniális, infantilis és Bill Gates paródiája plusz megindokolja az egész filmet: egyszerűen ilyen kegyetlen az emberi természet. A vér és a kegyetlenségek mellett a humornak és filmes utalásoknak is van helye a Gamerben. Amikor Castle Frank Sintatra Under my skin című dalát énekli és a fegyencek jelentik a tánckart mellette, utalva a Jailhouse Rock című filmre, a teljesen abszurd és valószínűtlen, pont ezért vicces. Aki viszont mindezt nem értékeli, és logikára, karakterekre, értelmes történetre vágyik, annak egyértelműen élvezhetetlen a Gamer. NIncs benne semmi eredeti, az alapötlet leginkább olyan, mintha a Halálfutam és a Menekülő ember c. filmeket látnánk a vásznon. A forgatókönyv csak az akciójelenetekre helyezi a hangsúlyt, ami közötte történik, az teljesen felesleges és kidolgozatlan. Vizuálisan annyira a klipeket és a számítógépes játékokat idézi, azon korosztály számára, akinek ez a mindennapi élet része talán követhető, de a hétköznapi néző csak kapkodja a fejét és nem ért semmit.

    10/8

    Up! 3D

    Nálam mindenképp: 10/9

Aktív témák