Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pittbaba

    aktív tag

    Sziasztok!

    Epson P50-es nyomtatót használok már lassan 2 éve. Elég sűrűn van dolgoztatva, hetente 1-2 alkalommal mindenképpen kinyomtatásra kerül 1-1 színes A4-es oldal, póló gyártással foglalkozunk, ahhoz használjuk, mint ajánlott nyomtató.

    Pár napja még semmi baja sem volt, szépen nyomtatott, ma indítottuk a nyomtatást, és mivel minden alkalom előtt végzünk fúvóka ellenőrzést (kinyomtatjuk a mintát és ha nem jó akkor fejtisztító program használat), a mostani alkalommal nem nyomtatta ki a fekete és a sárga színeket az ellenőrző mintázatba.

    Legalább 10x volt már tisztító program futtatás, teljes patron kivétel és berakás után éppen hogy, de megjelent a két hiányzó szín is, viszont nagyon csíkos, kimaradós. Próbáltunk vele tele fekete és sárga kockákat nyomtatni, de alig látható szürke színe van a feketének, a sárga így egész tűrhető, de az ellenőrző mintázatnál kimarad a fele. Nem értjük.

    Ilyen sűrű használat mellett lehet hogy beszáradt a festék?

    Tölthető patronokat használunk, eredeti Epson auto resetes kazettákat, és szublimációs festékkel töltjük fel ( ez így volt ajánlva, elvileg ez a típus erre is jó).

    Mi a teendő? Hogy tudom esetleg kitisztítani? Nem garanciás már, ezért nem nagyon töltögetnék bele oldószert, de ha nincs más megoldás akkor azt is meghallgatom.

    Előre is köszönöm!

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    válasz epzon #4861 üzenetére

    Az eredetit arra értettem, hogy ehhez való, ajánlott patron, a nyomtató is eredetinek ismeri fel, vagyis nem kókány buher megoldás :)
    http://signdepot.eu/hu/epson-toltheto-festekkazettak/176-epson-t079-ures-tolthet-kazetta-px660-1500w.html

    A nyomtató nincs átalakítva, annyi az egész, hogy másik fajta festéket kell tölteni bele, egyébként pedig erre ajánlott ahogy írtam is. Ezt a világon mindenhol így adják szettben ahol szublimációval foglalkoznak ahogy néztem. Lassan kifutó darab így már nem sokáig lesz ez így, de mikor belefogtam akkor ez így volt.

    És kérdésre vártam választ, nem szőrszálhasogatásra vágytam :) Fejcsere, nyomtató csere, ez magamtól is eszembe jutott. Azért köszönöm.

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    válasz epzon #4869 üzenetére

    Jó, igazad van ebben teljesen, csak éppen nem ez a része volt most itt a fontos. Olvastam vissza kommenteket, csak nem megállapítható sok helyen, mennyire univerziálisak a tanácsok. Igazából a fő gond az, hogy a tünetekből azt sem tudom pontosan, mi okozza a hibát. A kazetták alján a lyuk tömődik el, vagy a nyomtatófej szennyeződik stb, így nem tudom mit takarítsak :)

    Az óta próbáltam egyébként alkoholos ablaktisztítóval a párnácskára csepegtetni ahogy tanácsolják, kicsit kitakarítottam, rengeteg fejtisztítást végeztem, de valahogy nem akar javulni. Ha éppen két szín megjavul, másik kettő biztos hogy elromlik, tök érdekes jelenség.

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    válasz atala #4870 üzenetére

    Ismerem én is őket, náluk vásárlok sokat. Rengeteget segítettek már mind a ketten, nyomjuk a transzfert is, és eléggé meggyűlt azzal is a bajunk.
    Megpróbálom valamilyen módszerrel megtisztítani a fejet, mert nagyon gyanús nekem, hogy ott lesz a baj.

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    válasz atala #4876 üzenetére

    Tuti az USB kábel hossza a baj, nekem is ez volt a gond Epsonnál!! Érdemes hálózatot csinálni otthon és utp kábelen küldeni az adatot.

    Sajna az én problémám nem oldódott meg, ablaktisztítóval átmostam az egész nyomtatót, a kazettákba töltöttem bele és azzal nyomtattam csomót, de nem segített sajnos, el nem tudom képzelni már, hol lehet a hiba. Ellenőrző mintázat nyomtatásakor _mindig_ van egy kicsi hiba. Ha véletlen valahol megjavul, tuti máshol lesz baj, és mindig kb ugyanolyan mértékben. Pl ha az egyik szín eltűnik akkor az összes jó, ha az összes megjelenik akkor kb mindegyikből ugyanannyi hiányzik. Mi a fene lehet? Van ezen jelenségek alapján bármilyen ötlet?

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    válasz atala #4884 üzenetére

    A levegőztető nyílásba néha jutott festék, ezért vannak ott biztos száraz részek.
    Most egyébként kitisztítottam megint fél kazettányi festéket, és érdekes módon a fekete volt a legrosszabb, és abból nem is fogyott szinte semmi, míg az összes többi kazetta már kifogyott.

    Egyébként elég szépen nyomtatott minden színt ha rendesen nyomtattam vele, de a fekete helyett rózsaszín meg lilás színek jöttek ki, még akkor is, ha a corelben 100K-ra állítottam a színt, amit azért nem értek, mert akkor nem is kellene színes festéket használnia.

    Ezek alapján lehet szűkíteni?

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    válasz atala #4889 üzenetére

    A meg-megállás de nem adja ki a lapot jelenség az csak annyi, hogy nem fér el a memóriában az egész file, akkor darabokban kapja a nyomtató (a windows nyomtatási feladatoknál látszik is ez), és ha a nyomtatás utol éri a hálózatot akkor megáll a fej, és várja a következő adag adatot, ha megjön a csomag akkor folytatja, nekem számtalanszor okozott izgalmas pillanatokat.

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    válasz atala #4891 üzenetére

    Igen, ezt a részét én sem értettem, mert elférne, de valahogy nálam még sem volt rendben.
    Nézd meg, hogy elküldöd a feladatot a távoli gépről, nyisd meg a nyomtatási feladatokat, és látod, hogy X MByte / Y Mbyte jelzi, hogy mekkora a fájl és ebből mennyit küldött el a nyomira. Nekem ha ez nem nőtt folyamatosan valamilyen akadozás miatt (nálunk nagy hálózat volt), akkor volt h leállt a fej, ahogy megérkezett az újabb csomag, folytatta. Nem túl régi valamelyik switched, vagy háló kártyád? Mert a 10Mb-es szűk keresztmetszet a hálózat egy pontján hasonló eredményeket hozhat :))

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    Tök érdekes. Szétkaptam a nyomtatót, kiszedtem a fejet, és semmi eltömődés, sérülés, száradás, szösz nincs rajta. Mi a fene baja lehet? A fejen a pici lyukak is teljesen rendben vannak, elképzelésem sincs mi okozhatja a problémát. A kazettákat is cseréltem, az sem lehet, max ha mindkét garnitúrám hirtelen éppen most száradt ki/be. Annyit tudok még elképzelni h van valami rejtett hibagenerátor ami x oldal használat után elbassza a nyomatót. Mást tényleg nem tudok elképzelni. Nagy elővigyázatosságal kezeltük, nem spóroltunk soha a fejtisztító programon, teljesen érhetetlen és logikátlan hogy tönkrement.

    [ Szerkesztve ]

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    válasz atala #4896 üzenetére

    Ahh a T routerét használod? akkor mindent értek.. :DD az jó indulattal is sz*r jellemzővel illetendő, minden szolgáltatás kikapcs modemként kell használni és venni egy jó routert, szerintem az lesz ott a gond.

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    válasz atala #4898 üzenetére

    Igen, ez kibírható.. :) én is elvoltam vele. most már a gigabites hálóval semmi gond.

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    Szétkaptam darabokra a nyomtatót, a fejet kiszedtem. A kis pöcsökre amik a festéket a kazettából a fejbe juttatják gumicsővel és fecskendővel alkoholos ablaktisztítót nyomattam amíg teljesen át nem mosta a fejet, ezt megcsináltam 3x sorban az összes színnel. A kazetták is ki lettek tisztítva, újratöltve, a hiba még mindig ugyanaz, a fekete ellenőrző mintázata nagyon hiányos, fekete nyomtatáskor szürke csíkos eredményt kapok.

    Mi a fene lehet a baj? Nekem már annyira gyanús, hogy ez valami direkt hiba a gyártó részéről. Tényleg ha volt is beszáradás az tuti megszűnt. Most tiszta kazettákkal és másfajta festékkel próbálkozok, amit a transzfer nyomtatáshoz használtunk. Epson festék. Minden lyuk, nyílás, cső tiszta, más kazetta, más festék, és tök ugyanaz a hiba... A fej hibátlanul néz ki. Ez általános dolog a tintasugaras nyomtatóknál? Hogy valamilyen ismeretlen ufo eredetű hiba miatt már használhatatlanok másfél év után? Tényleg nem fér a fejembe.

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    Na, most annyit romlott a helyzet, hogy most már tiszítás-nyomtatás-tisztítás-nyomtatás az ellenőrző mintázaton ugyanott nem nyomtat. Akkor lehet most már, hogy fúvóka? Csak olyan szépen jöttek mindenhol a cseppek a fejből mikor átmostam, hogy eltömődve biztos nem vannak.

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    válasz atala #4903 üzenetére

    Igen, ezeken túl vagyok csak ablakmosóval. Neten azt dúrtam ki csodaszerként. A fecskendővel beömlőnyílásba belepréseltem és alul spriccelt a folyadék a fejből, és azt is megcsináltam hogy a kazettát megtöltöttem és azzal nyomtattam tisztítottam nyomtattam tisztítottam míg ki nem fogyott. Kimostam kiszárítottam a kazettákat, megtöltöttem festékkel és ugyanaz van. Nagyon furcsa. Nem tudom ilyenkor fúvókánként külön külön van olyan egység ami felfűti (porlasztja) a festéket? Mert akkor szerintem az lehet a gond, hogy egyes fúvókáknál ez elromlott. Kb állandósult a hiba a mintázatokban fekete és sárga színnél, a többi szín általában jó, néha ejt 1-2 hibát.

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    Hát ez egyre durvább... két garnitúra kazettám van, betettem a szublisat újra, ha a transzferes fekete kazettát teszem bele akkor minden rendben, ha beteszem a szublis fekete kazettát, patron/tinta hiányt mutat, pedig tele a kazetta. Mi a fene történhetett vele amiből úgy gondolja nincs benne tinta? Botrány ez az epson.

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    válasz atala #4908 üzenetére

    Nagyon ritka a csere, mert már átálltunk lézer transzferre, nem volt jellemző az utóbbi fél évben hogy cserélni kellett. Most azonban már mindent leszartam és ide-oda cserélgettem, hátha jobb lesz. Legalább a megrendelésemet tudtam most teljesíteni úgy tűnik.
    Az az igazság h a szublit sem csináljuk már csak 1-2 fix emberünk van aki kér minden hónapban egy-egy adag ugyanolyan megrendelést, csak e miatt tartjuk, ezért nekem tök fölösleges a 100ml, szerintem megveszem a legolcsóbb szublis nyomtatójukat aztán annyi..

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    Hahh nézd mennyiért találtam meg a nyomtatódat:
    http://www.sublimation-tech.com/hu_HU/kezdolap/teli-nyomtato-akcio-2013

    Zsomborék azért tesznek hasznot rendesen :D Viszont meg is érdemlik, az emberek szinte kitanítottak engem az újabb technológiákra, meg kaptam ingyen teszteket, ha valami nem vált be elsőre..

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    válasz epzon #4912 üzenetére

    Hát ha a haszonnal számolok, akkor az az adag pénz másfél év alatt annyira térült meg kb mint a nyomtató ára, többet nem nagyon hozott ki sajnos, ha beleszámolom az elfecsérelt fejtisztításokat akkor meg lehet már mínuszos is a biznisz, nagyon sok selejtet termelt ilyen szoftveres problémák miatt is, mint lapkidobás a felénél, óriási csepp a 200Ft-os szublis lap közepén -> kuka.
    És igen, botrány, mert felmegyek a netre, beírom hogy egyedi póló készítés, kijön, hogy kezdőkészlet szublimációhoz, az ember elkölt 300 000 Ft-ot a start készletre, és használat közben derül ki, hogy az egész félmegoldás, majdnem hogy átverés, én így érzem. Egy oldalon sincs odaírva, hogy ezek a nyomtatók nem erre valók, és törvényszerűen egy év után elromlik. Biztos nem mentem volna bele. Hidd el, ha egy valag pénzt kerestem volna vele, ahogy írod, már vettem volna réges régen újat, hogy a selejt para sem legyen meg.

    Itt van az egyik legnagyobb ezzel foglalkozó cég oldala, szublimációs nyomtató néven árulnak:
    http://signdepot.eu/hu/31-szublimacios-nyomtato

    Szóval igenis jogos a morgásom szerintem, foglalkoztam sok elektromos cuccal életemben, és meg tudom állapítani, hogy valami jól van e összerakva, vagy sem. Ez az Epson szerintem nincs jól megcsinálva, szoftveresen is rengeteget küszködtem vele, a firmware-ről nem is beszélve. Pl: benyomom a gombot, hogy kérem a kazettákat kivehetővé tenni, akkor a fej odamegy arra a részre ahol ki tudom venni a kazettákat, de ha már jelez, hogy kifogyott valamelyik tinta, és megnyomom ugyanezt a gombot, a fej olyan helyre megy, ahol nem férsz hozzá, többször nyomkodni kell míg a helyére megy -> nincs jól megcsinálva.

    A beperelés pedig nem annyira vicc, szerintem jogilag megállná a helyét, ha ezzel mennék a fogyasztóvédelemhez, hogy szublimációs nyomtató néven van forgalmazva egy berendezés, ami egyáltalán nem is az... csak hát nagyon jó fejek a sign depotosok, nem tennék ilyet velük.

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    válasz epzon #4916 üzenetére

    Na aranyos, mert nekünk, akik ezzel dolgozunk az a véleményünk, elromlik így is-úgy is -> sz*rok a nyomtatók.
    Viszont amit írsz, ebben lehet valami, a bibi az, hogy nekem nem a cseppnél áll meg kb soha. Random van, hogy legszélén, van hogy középen, de, hogy nekem pont a kifogyott tintát jelezte volna a pöcök, nem sok emlékem van rá..

    A másik pedig az, hogy lehet itt védeni a nyomtatót, de nem érdemes. Éves tapasztalataim azt mutatják, ez az informatika egyik legsötétebb bugyra, a nyomtatóbiznisz. Botrányos elszállt toner árak, rosszul összerakott drága gépek. Egy éve vettem 300e Ft-ért egy Konica Minolta irodai órásgépet, 100 oldal után bekrepált (belülről felrobbant a fuser), persze a kereskedő rögtön tárja a kezét, alkatrészekre első bekapcsolásig van garancia, most pereskedhetek emiatt, mert hamarabb ment tönkre, minthogy meg tudtam volna kötni rá a szervizszerződést.

    Nekem bárki is próbálja elmagyarázni, hogy ezek jól összerakott cuccok, csak a világon 1000-ből 1 ember használja rendeltetésszerűen, annak nem fogok hinni, mert marhaság. Láttam életemben sok jól összerakott cuccot, ha valamit jóra akarnak megcsinálni az jó is, akár egy örök élet, szerintem a világ vicce, hogy 1 évre gyártanak 30-40e Ft-os nyomtatókat, és hogy a gyári tonerek 70%-os használtság után kidobhatóak, 1/3 tintával, azért már nem a kőkorszakban tartunk, bármilyen 1$-os chippel sokkal pontosabban érzékeltetni lehetne, hogy tényleg van e még tinta abban a patronban. Súly alapján pl, de bármilyen vizuális megoldás sem kerülne többe a gyártónak 1$-nál. Ez egy maffia ami arra épül, hogy eladjanak nyomtatókat minimális árréssel, majd a szervizszerződésekből élnek meg, mert az alapvető dolog, hogy el fog romlani egy évben 1x vagy 2x. Ez igenis botrány, és csak ámulok-bámulok, hogy ezt mindenki szó nélkül elfogadja... a környezetszennyezésről nem is beszélve.. háztartásonként évente 1db kidobott nyomtató, még magyar viszonylatban is kurva sok, pedig szerintem ennél az átlag még jóval magasabb, és az már csak a hab a tortán, hogy az alkatrészek veszélyes hulladéknak számítanak.

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

  • pittbaba

    aktív tag

    válasz epzon #4918 üzenetére

    Telefonban szerintem vannak nagyon jók, a samsung galaxy s2 szerintem egy óriási fogás volt, és 100 körül megkaphattad újonnan is előfizuval. A zsebemben lakik kulcs és pénz mellett, vigyázok rá, de fele annyira sem mint a nyomtatóimra, és egy karcolás nincs rajta, tökéletes. Nem recseg-ropog, nem hullik szét még ha leesik sem. A telefonok egyébként tökéletes példa erre, mert ott is az van, hogy lehet kapni ugyanazt a teljesítményt papíron e-bayes másolatokban, de azok rettenetesen vannak összerakva, ezért annyi. 4magos proci, 1Gb ram, csak nem mindegy milyen.

    Nem értem félre egyébként, de megmondanád milyen nyomtatók azok? És mit jelent a tudni kell használni? Azt, hogy minden nap nyomtatok vele 100 színes oldalt? :) Mert őszintén elég régóta vagyok az IT szakmában, de ilyet még nem láttam, milliós gépeknél sem, max ha szervizszerződés volt rá kötve, és félévente valamit cserélni kellett benne, de légyszi homályosíts fel ezzel kapcsolatban, mert lehet végig én szúrtam el valamit.

    Konica-t azért vettünk, mert az volt a legajánlottabb nyomtató az egyik technológiánkhoz, meg mert volt egy kis Konica-m és az bakker túlélt minden más gépet, a legolcsóbb lézeres fekete gép volt, abba ha belefeküdtem volna is nyomtatott volna annyira jó masina volt, szóval nem annyira az alja az tapasztalataim szerint.

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

Új hozzászólás Aktív témák