Új hozzászólás Aktív témák

  • Misi001

    csendes tag

    Sziasztok fórumozok.

    sx235w

    Hosszú hetek óta küzdök az EPSON gyártmánnyal... Jobb hogyha az elején kezdem. ( Személyes tapasztalatok mindenkinek)

    A tavasszal úgy döntöttem hogy kipróbálom ezt a márkát, kedvező volt a külön patronos technológia és ára így vásároltam egy sx235w tipusú multifunkciós nyomtatót. Tökéletesen működött mindaddig amíg kb. 10-15 db szines képet normál tipusban, szöveg és kép minőségben (nem kamu) és üresnek jelezett ha jól emlékszem 2 db patront. Utána olvasván a gyári patronok (T128x) csak 3.5 ml festéket tartalmaznak a fekete egy kicsit többet. A neten való keresgélés után rátaláltam az "ezPrint" gyártmányú 9ml festéket tartalmazó patron szettet amelyből 2 szettet is rendeltem kicseréltem elsőnek csak azt a 2 ami kifogyott. A nyomtató nem ismert fel belőle egyettsem (1. Tapasztalat: csak egyforma gyártmányú és tipusú feltöltött patronnal képes dolgozni) így kicseréltem mindet az utángyártottakra és egy darabig megint üzemelt. Ekkor jött az újabb hiba megint üresnek jelzett egyet és nem dolgozott a patronokat kiszerlve a szoftveres útmutaó segítségével azt tapasztaltam hogy mind a 4 patron durván 3/4 ig van (2. Tapasztalat: az utángyártott patronból is csak az eredeti mennyiséget használja ki (3.5 ml) és megint üresnek jelzi a patront). Megint csak utána olvasva erre a megoldásra jutottam (3. Az utángyártott patronokat kifogyás jelzés esetén ressetelni kell és akkor lehet még használni egy darabig de csak EGYSZER lehet reszetelni!) Ekkor bele tettem a másik szett utángyártott patront de itt a csere nem ment olyan egyszerűen. Ekkor írtam először ide. Thrawnad felhazsnálótol azt az ötletet kaptam (amit ezúton is köszönök) Hanyagoljam az utángyártott patronokat és vegyek Auto-ressetelős tölthető patront (átlátszó) és vettem még hozzá való festéket Tökéletes megoldásnak tűnt elsőre és ez teljes mértékben be is vált!!!!
    Egészen 3 nappal ezelőttig tökéletesen ment a patron töltés/auto resset. De az sx235w lap adagoló rendszere meghibásodott, dolgozik de furcsa kattogó hangot ad és a túl sokat tol a lapon aminek köszönhetően a kép elnyúlik. Mintha az egyik fogaskeréken átugrana a másik, de ha a skenner részét felnyitom a látszódó fogaskerekek fehér műanyagok azok épek, de ha nyomtatás közben a jobb oldalon lévő 2 fogaskereket nézem akkor olyan mintha megszalajtanának :S Még garanciás DE szervíz oldalán azt lehet olvasni hogy csak a GYÁRI, MŰKÖDŐ ÉS NEM ÜRES patronokkal lehet beküldeni nyomtatót. :@ Ha vennék bele most 4 új GYÁRI patront +szállítási költség, felküldeném pestre a szervízbe megint csak szállítási költség ha netán valamire rá tudják fogni hogy nem csinálják meg garanciára csak azon kívül akkor + javítási költség ha mindent összeadok 2 új nyomtató kijön az árából. Remélem segítettem azzal hogy elmeséltem a történetemet, ill. az a kérdésem lenne hogy mi lehet a hibája a nyomtatómnak mi lehet ez a kattogás, javítható-e itthon és érdemes-e javítani vagy javítatni??? válaszotokat előre is köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák