2015. szeptember 2., szerda

Gyorskeresés

(#6151) DekorStars válasza atala (#6150) üzenetére

DekorStars
(újonc)

Igen van elhagyva 3-3mm.
AZ epson L300 kinyomtatja ugyan azt a képet hibátlanul, de az L130 már levesz 3-4 mm-t valamiért, viszont ha photoshopból nyomtatom ott jó az L130-nál is.
Valami beállítás hiba lehet, de az L300 nál teljesen ugyan az minden.
esetleg keret méretet lehet valahol állítani?

(#6152) atala válasza DekorStars (#6151) üzenetére

atala
(őstag)

Én mindig photoshop-ból nyomtatok, az a biztos.

(#6153) DekorStars válasza atala (#6152) üzenetére

DekorStars
(újonc)

Köszönöm a válaszokat!
Még annyi kérdésem lenne, hogy ha az Epson Easy Photo Print programot használom, akkor lehet, vagy kell valahol állítani a szükséges ICC profilt?

[ Szerkesztve ]

(#6154) atala válasza DekorStars (#6153) üzenetére

atala
(őstag)

Kelleni nem kell. Ha be akarsz állítani ICC profilt azt a vezérkőpult, nyomtatóknál lehet. A nyomtató tulajdonságai, és színkezelésnél.

[ Szerkesztve ]

(#6155) sznrbt

sznrbt
(lelkes újonc)
LOGOUT blog

dvözlök mindenkit, lenne egy problémám,
adott egy számlázó exe program, mellette egy .bat file amit program inditás előtt futtatok. benne:
net use LPT1: /delete
net use LPT1: \\gépnév\GenericT /persistent:yes
adott még továbbá egy epson tm88t III as párhuzamos kimenetű (25tűs) blokknyomtató.
vettem hozzá átalakító kábelt parallel to usb (delock márkájú) amit a windows ieee1284 néven ismer fel.
Feltelepitem Generic Text Onlyként (win 7 64bit) a nyomtatót megosztom GenericT néven és amikor a programból nyomtatni szeretnék kirakja a nyomtatandó listába de a nyomtató nem csinál semmit.. ja és virtuális usb 2 portra rakom..
Próbáltam saját driverével azzal sem csinál semmit, próbáltam korszerűbb epson tm-t20t usb-s nyomtatóval az is ugyan is ezt csinálja Generic Text Only val.
A saját driverével nyomtat ugyan de nem úgy ahogyan a programban meg van irva, ami nekem nem jo.
próbáltam xp-vel azzal ugyan ezt produkálja..
Valaki tud esetleg ebben nekem segiteni? kifogytam mindenből, valami hiányzik egy plusz beállitás akármi nemtudom..

Kérlek ha PÜ-t írsz jelöld, hogy mi iránt érdeklődsz! Megbízhatóság:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=sznrbt&submit=

(#6156) agroman válasza sznrbt (#6155) üzenetére

agroman
(tag)

felhivod a szoftver alkotoit-forgalmazoit?

------

(#6157) Thrawnad válasza sznrbt (#6155) üzenetére

Thrawnad
(fanatikus tag)

Ezek az USB->LPT kütyük nem az igaziak.
Vegyél inkább egy LPT kártyát ha nincs a gépedben, vagy rakj össze egy 386-ost hálózati nyomtatónak.

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#6158) sznrbt válasza agroman (#6156) üzenetére

sznrbt
(lelkes újonc)
LOGOUT blog

nem tudom elérni aki csinálta a progit, szerintem megvan a megoldás..

vettem egy másik nyomtatót aminek más a párhuzamos portja nem a 25tűs hanem a másik fajta.. nemtudom a nevét.

azzal menni fog elvileg generic test onlyval

[ Szerkesztve ]

Kérlek ha PÜ-t írsz jelöld, hogy mi iránt érdeklődsz! Megbízhatóság:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=sznrbt&submit=

(#6159) sznrbt válasza sznrbt (#6158) üzenetére

sznrbt
(lelkes újonc)
LOGOUT blog

Mi a különbség ez meg ez között?

(#6160) Jarod1 válasza sznrbt (#6159) üzenetére

Jarod1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

azt alsó GPIB csati

Nem igérek semmit..... de azt betartom..

(#6161) agroman válasza sznrbt (#6159) üzenetére

agroman
(tag)

a felso egy 25polusu rs232-es csati, az also meg a regi centronics nyomtato csatlakozo.
de hogy pontosan mi a kulonbseg azt te jobban tudhatod ha megnezed azokat az oldalakat ahonnan valo a kepek.

------

(#6162) johnywalker válasza agroman (#6161) üzenetére

johnywalker
(senior tag)

Nono, hüleséget ne írjunk már...A felső az párhuzamos port Usb átalakító, az alsót nemtom.

(#6163) agroman válasza johnywalker (#6162) üzenetére

agroman
(tag)

igazad van, a csatlakozo 25 polusu anya db25, olyan amit rs232hoz is hasznalnak..
az hogy itt mire hasznaljak azt a bekotese es a hozza adott drivere szabja meg.

------

(#6164) AtHoS válasza AtHoS (#6136) üzenetére

AtHoS
(PH! kedvence)

Ma visszaérkezett a cserekészülék - készülékcserés lett a 4525 - de nem ugyanazt a típust kaptuk.

Egy WorkForce Pro WF-5620DWF készülék érkezett cserébe.
Azt már észrevettem, hogy a korábban vásárolt patron típusszám alapján nem lesz jó bele, illetőleg valami olyasmit is olvastam az Epson oldalán, hogy wifi-vel is hálózatba lehet kötni. Ennek örülök, mert így egy picit mobilis lehet a használata, bár nem valószínű, hogy pakolgatni fogjuk, de a lehetőség azért adott

Vistaboy: "Nem kell, ugyanis nem lesz DNF-em. A demó alapján felejtős" válasz rá KKaresz45-től: "Ez van, ha gyorsan összecsapnak valamit"

(#6165) Jarod1

Jarod1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

ha hiszitek ha nem kb 1-2 hónapja szenvedtem a fekete festék nem nyomtatása miatt, jópár fejtisztításon túlvoltam, erre 1-2 napja egy doksit kipróbálva megjött!!! a meleg jót tett neki:)

(#6166) Károly 99

Károly 99
(újonc)

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem:
Kinéztem az interneten egy EPSON WorkForce WF 7610 DWF A3+-os multifunkciós nyomtatót, és azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e hozzá kapni tölthető tintapatront, és mennyi a töltési térfogata? Továbbá lehet-e hozzá a tölthető tintapatronhoz tintát? Ha igen, akkor milyen minőségben lehet nyomtatni, és ellenállnak-e a víznek és a kenődésnek? Minden választ előre megköszönök!

(#6167) germinator66

germinator66
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, milyen a DC csatlakozója az Epson V30/V33/V300/V330 sorozat 13.5V-os adapterének? Fénykép/típus/méretek érdekelnének.

Én erre tippelek az aljzat alapján.

[ Szerkesztve ]

Kérek minden érdeklődőt, kíméljen a "mennyi a legalja" típusú kérdésektől! Ez üzletileg nonszensz, magammal nem fogok alkudozni, konkrét ajánlattal lehet mit kezdeni!

(#6168) sivinyo

sivinyo
(újonc)

Sziasztok!

Az Epson WF-2540 nyomtatóm a következő hibaüzenetet írja ki:
Nyomtatóhiba. Kapcsolja ki, majd be a készüléket.További részletek a dokumentációban.
A bekapcsoló gomb, a wi-fi lámpa és az ADF villog.

Amiben természetesen nem sok értékelhető infó van. Van valami házi praktika vagy szerviz?

Köszi

(#6169) avman

avman
(PH! addikt)

kezdek hinni a beépített számlálóban. WP-4015, 2012. 08. 09-én rendeltem, számla akkorra lett kiállítva, ma meg elromlott. ráküldtem, nem volt benne lap, azóta meg kiírja az alsó tálcára, hogy nincs benne lap. a hátsóról beszedi, de onnan nem nyomtat duplexben.

Caedite eos. Novit enim Dominus qui sunt eius.

(#6170) avman

avman
(PH! addikt)

möhh. aug. 10-i kiállítású számla 11-i teljesítéssel, 17-i esedékességgel. papírok áttanulmányozása, regisztrációval 3 évre kiterjesztett garancia helyszíni szervizzel.
nyomtató lehal 10-én. epson helyszíni garanciás oldalon található első telefonszám felhív, ők ezzel nem foglalkoznak már. rikvest elérhetőségét megadják. rikvestnél megadják a kolléga mobilszámát. kollégát próbálom utolérni napokig, egyszer visszahív, kiderül régen szabin van, egy darabig ott lesz. szegény, de nekem nem szóltak róla. rendes, megadja a a ratrade telószámát, ami egyébként a 2. telószám az epson oldalon.felhívom, elmondom a mondókámat. keressem emg a dobozt, megadja a címüket, küldjem el nekik.
oldalukon aztán megnézem, elszállítás és visszaszállítás van futárral.
hátö, eddig nem zártam a szívembe az epsont a támogatásával, szervizével együtt...
lehet megvárom a rikvestes embert, míg visszajön szabiról, az egész láncban ő tűnt a legsegítőkészebbnek. pedig pont szabin volt...

[ Szerkesztve ]

Caedite eos. Novit enim Dominus qui sunt eius.

(#6171) atala válasza Károly 99 (#6166) üzenetére

atala
(őstag)

Tölthető patron szett. 13 ml. Magyarországon nem láttam.

[Patronszett]

Tinta hozzá:
[Tinta]

A tintát én is használom. Hozza a gyári minőséget. Vízálló, és nem szárad be könnyen. Igaz, nekem a leghosszabb szünet egy hét volt.

(#6172) Samtya

Samtya
(újonc)

Sziasztok!
Most látom, hogy van külön epsonos topik, ezért ide is beírom a kérdésemet.
Az Epson L210 és hasonló tintasugaras nyomtatók a fekete nyomtatáshoz használnak-e a színes tintákból is? Ha igen, mennyit? Szoftverében be lehet állítani, hogy csak a feketéből használjon?
Köszi.

- Evolution, baby!

(#6173) Jarod1 válasza Samtya (#6172) üzenetére

Jarod1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

színesből nem, csak a feketét használja

(#6174) johnywalker válasza Samtya (#6172) üzenetére

johnywalker
(senior tag)

Szoftveresen nem tudod állítani.Viszont gyakran előfordul hogy pl. szürkét (fekete-fehér) szeretnél nyomtatni, viszont a szines patronok üresek, el sem indul a nyomtatás.Gondolom valami hasonlóra voltál kiváncsi.

(#6175) Samtya válasza johnywalker (#6174) üzenetére

Samtya
(újonc)

Több olyan cikket is találtam, ami arra utal, hogy a fekete nyomtatáshoz is használ(hat)nak a színes tintából.
Arra lettem volna kíváncsi, hogy az Epson L210 kb mennyit használ.
Itt vannak: első, második, harmadik.
A harmadikban írják, hogy az illesztőprogram színbeállításával megadható, hogy a nyomtatáshoz a készülék csak fekete tintát használjon (a nyomtatási beállításokban a „szürkeárnyalatos nyomtatás csak a fekete tintapatronnal" opcióval).

- Evolution, baby!

(#6176) johnywalker válasza Samtya (#6175) üzenetére

johnywalker
(senior tag)

Nem teljesen ismerem sajnos az L210-et.Gyakorlatilag a fekete színt elő lehet állítani a szines patronokból is, bár nem a legoptimálisabb lehetőség, ezért hozták létre a gyártók a PBL (photo black vagy fényes) fekete patront, ami a nevének megfelelő célszerűen használ a készülék.Annyit fűznék még hozzá, hogy az utolsó hivatkozásod nem Epson nyomtatókra vonatkozik.

(#6177) Samtya válasza johnywalker (#6176) üzenetére

Samtya
(újonc)

Igen az utolsó HP-re vonatkozik, ezért is kérdeztem, hogy az Epsonnál mi a helyzet.
Mondjuk 80% fekete és 20% színes nyomtatási átlagnál van-e valakinek tapasztalata? Csak kb 25%-nyi színes fogy egységnyi fekete mellett, vagy mondjuk 50%? Esetleg lehet-e az, hogy a színesek kb együtt fogynak a feketével?
Azt persze tudom, hogy a színes nyomtatás lapköltsége sem sokkal több ennél a tipusnál, most nem is ez a lényeg.

- Evolution, baby!

(#6178) epzon válasza avman (#6170) üzenetére

epzon
(őstag)

várd meg a rikvestes embert, jobban jársz vele

(#6179) Nagya21 válasza Samtya (#6175) üzenetére

Nagya21
(őstag)

HAli!!
Az L210-hez be lehet állítani szürkeárnyalatos nyomtatást, de szerintem tökmindegy ehhez mennyi másik téntát használ, ha ilyen b@szottoccó a ténta.
Üdv Nagya

A telefonoknak 2 nagy ellensége van: A Gravítáció, és a H2O.............

(#6180) Dr_Syrex

Dr_Syrex
(senior tag)
LOGOUT blog

üdv
Két hét múlva lesz egy éves az epson L355W nyomtatóm és szerettem volna még ezelőtt megcsinálni a 3 évre kiterjesztett garancia regisztrációt.
Viszont az egyik kért adat egy bizonyos: 16 jegyu CoverPlus biztonsági szám
Ezt honnan tudhatom meg?

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#6181) epzon válasza Dr_Syrex (#6180) üzenetére

epzon
(őstag)

Venned kell egy coverplus csomagot és annak lesz egy azonosító száma, azt kéri.

(#6182) Yogi Bear

Yogi Bear
(tag)

Sziasztok!

Epson SX510W nyomtatóhoz vennék patront innen az 1000 Ft alatti kategóriából, van tapasztalat ezekkel kapcsolatban?

Eddig EZPRINT-et használtunk, de nemrég egy fejtisztítás után nem ismerte fel azokat a patronokat nyomtató, amivel addig nyomtatott és semmilyen varázslás nem segített. :W

Ha a vásárlás nem hely függő, akkor milyen patront ajánlanátok ehhez a típushoz emészthető áron?

Köszi YB

(#6183) Jarod1 válasza Yogi Bear (#6182) üzenetére

Jarod1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

ha veszel hozzá egy chip resetert fel fogja ismerni..(kb 1000 Ft)

(#6184) 52utas

52utas
(újonc)

Üdv

Van egy EPSON B 500DN nyomtató és állandóan "PRINTER ERROR PRINTER RESTART" ez a hiba üzent van. Kikapcsoltam bekapcsoltam nincsen semmilyen papír beakadva újra lett telepítve.
Valaki segítene?????

(#6185) atala válasza epzon (#6181) üzenetére

atala
(őstag)

Ide is berakom, hátha a másik topicot nem nézed.

Tegnap sikerült szétszedni a nyomtatót. Megpucoltam az encoder tárcsát amennyire csak tudtam, de alkohollal nem mertem, csak sima fülpucolóval. A belső feléhez így sem fértem hozzá. Eléggé be van sötétedve, már nem átlátszó.
Viszont egy másik gondot fedeztem fel. Folyik a sárga tinta a gépből. Nem sok, mert lassan két éve van meg a gép, és kb 10-15 ml folyhatott ki. Készítettem fotókat. Légyszi nézd meg, hogy mit lehet vele kezdeni.
Ha jól látom a csövek csatlakozásánál csöpög, ráfolyik egy lemezre, ami tovább vezeti, és bele folyik az aljába.

[Képek]

(#6186) atala válasza epzon (#6181) üzenetére

atala
(őstag)

A másik!

Valamikor szeretnék venni egy A3-as nyomtatót ami durabrite tintát használ.
Az Epson WORKFORCE WF-7110DTW néztem ki, mert megfizethető árban van.
Mennyire új, vagy régi ez a nyomtató? Érdemes megvenni?

(#6187) atala

atala
(őstag)

epzon!

Meg tudnád mondani, hogy mikori kiadás a fent kérdezett nyomtató? (WF-7110)
Magyarországon alig páran forgalmazzák.

(#6188) epzon válasza atala (#6187) üzenetére

epzon
(őstag)

Szia,

Itthon kb 1 hónapja árulják, nyugat európában már egy fél éve kapható, úgyhogy viszonylag új modellről van szó.
Élőben még nem láttam, de ez elődsorozat az elég jó volt nagyon sokan keresték hogy olyat akarnak újra, úgyhogy remélhetőleg ez se lett rossz.

(#6189) atala válasza epzon (#6188) üzenetére

atala
(őstag)

Köszi! Akkor ezért ilyen nehézkes a beszerzése. Alig árulják pár helyen. Most már ott tartok, hogy három helyen is azt mondták, hogy 2-3 hét mire a beszállítójuknál lesz.
Nagyon jó az ár/érték aránya a nyomtatónak, igaz a fenntartási költsége viszonylag magas.
Szerinted azért ilyen olcsó, mert új modell, vagy ennek ennyi lesz az ára?
Nem igazán találtam olyan A3-as nyomtatót ami pigmentes tintával megy, és 65-ezer környékén meg lehet kapni.
Ha tudsz esetleg mást, szívesen veszem.

Az előd sorozat melyik volt?

Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.