2016. február 7., vasárnap

Gyorskeresés

(#6451) Teaway válasza Thrawnad (#6450) üzenetére

Teaway
(PH! addikt)

Nem, a címkén olvastam (igaz, nem tescos) ► kép

► hogyan készítsünk FIFO-t húsdarálóból...

(#6452) atala válasza Teaway (#6451) üzenetére

atala
(őstag)

De hát ez téli!!! Ezt használod? Zöld bogár oldós kell hozzá.

(#6453) Teaway válasza atala (#6452) üzenetére

Teaway
(PH! addikt)

Erre reagáltam: „a téli szélvédőmosótól félek, mert azokban alkohol van”

► hogyan készítsünk FIFO-t húsdarálóból...

(#6454) Thrawnad válasza Teaway (#6451) üzenetére

Thrawnad
(fanatikus tag)

Ja!
Én az épületek ablakának az ablakmosójára gondoltam. (jómeg aszondtam)
Én azt szoktam egy kicsit a patronba tenni festékhez.
Thrawnad

[ Szerkesztve ]

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#6455) johnywalker válasza Thrawnad (#6454) üzenetére

johnywalker
(senior tag)

Köznapibb nevükön jobban lejött volna, az egyik legyen ablakmosó az utóbbi ablaktisztító... :K

(#6456) Thrawnad válasza johnywalker (#6455) üzenetére

Thrawnad
(fanatikus tag)

Jééééééééééééééééé
Tényleg.
Valahogy nem jutott az eszembe....

(#6457) atala válasza johnywalker (#6455) üzenetére

atala
(őstag)

Még jobb, hogy az egyik ablaktisztító, a másik szélvédőmosó. :D
Én ma veszek nyári szélvédőmosót, megjáratom vele a magenta színt.

(#6458) atish15 válasza atala (#6457) üzenetére

atish15
(fanatikus tag)

Most ha jól értem a tintához egy kicsi nyári szélvédőmosót kell önteni? A tartályba?

(#6459) atala válasza atish15 (#6458) üzenetére

atala
(őstag)

Igen, de én inkább egy kicsi tintához öntenék nyári szélvédőmosót. Persze csakis fúvóka tisztítás céljából, és csak akkor ha a szoftveres tisztítás nem segít.
Szerintem nálam nem ez lesz a gond, mert a fúvóka ellenőrző mintázat nem mutat hiányt, mégis csíkozva nyomtat.

(#6460) Menhir

Menhir
(újonc)

Sziasztok!

Egy Epson AccuLaser M2000D javításában szeretnék segítséget kérni.
Az OPC dobja elég viseltes állapotban van, ki szeretném cserélni.
Sajnos ehhez a nyomtatóhoz csak komplett dobegység kapható és
olyan áron, hogy azért már új nyomtatót kapok.
Youtube-on van egy videó, ahol egy ilyen nyomtató OPC dobját
Kyocera dobbal helyettesítik. Kyocera-hoz pedig beszerezhető
külön dob is haza forrásból, töredék áron.
A kérdésem az, hogy valóban jó lehet e Kyocera dob Epson-hoz is?
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Sajnos az említett
videón kívül nem találtam semmit a témáról. Maguk a Kyocera dobegységek
(dk-130, dk-150, dk-170 amik szóba jöhetnek) fénykép alapján nagyon
hasonlítanak az Epsonéra, csak nem biztos, hogy illeszkednek is a helyére.
De nem is az egészet cserélném, elég lenne ha az OPC dob passzolna.

(#6461) Játékos

Játékos
(PH! addikt)

Sziasztok!

Epson WF-5620-as nyomtatót használok, és régebben találkoztam egy felülettel, amihez talán valami netconfig-on keresztül vezetett az út. Mindenféle számlálók, meg adatok voltak itt megtalálhatók.
Most már nem hálózati nyomtatóként van használva, hanem csak egy gépen lóg USB-n. Így is el lehet valahogy érni ezt a felületet?
Előre is köszönöm!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6462) Menhir válasza Játékos (#6461) üzenetére

Menhir
(újonc)

Szerintem USB-n nem fog menni. A legegyszerűbb, ha USB helyett ideiglenesen visszakötöd a hálózatra, vagy crosslink kábellel közvetlenül a gépedhez és beütöd a böngésződbe a nyomtató IP címét. Netconfig sem kell hozzá és ha csak az adatok közt szeretnél nézelődni, akkor hálózati nyomtatóként sem kell újra telepíteni.

(#6463) Játékos válasza Menhir (#6462) üzenetére

Játékos
(PH! addikt)

:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6464) Játékos

Játékos
(PH! addikt)

WF-5620-hoz van még egy kérdésem:
elérhető benne valamilyen számláló, ami számolja, hogy egy adott ponttól mennyi oldalt másolok, vagy nyomtatok?
Pl. ha egy vásárló idead 15 file-t, hogy nyomtassam ki, akkor számolgassam össze az oldalakat magam, vagy van lehetőség, hogy a nyomtató számolja? És ugyanez persze fénymásolásra is.
Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni.

(#6465) epzon válasza Játékos (#6464) üzenetére

epzon
(PH! addikt)

tudsz státuszoldalt nyomtatni amin rajta vannak a nyomtatási adatok (használati előzménylap)

de 15 oldalnál szerintem egyszerűbb számolni, vagy hálózatra dugni és akkor IP cím alapján eléred a menüjét ahol tudod frissíteni a számláló állásokat.

(#6466) Játékos válasza epzon (#6465) üzenetére

Játékos
(PH! addikt)

Köszönöm! :R Persze 15 oldalnál számolja az ember, de 15 file-ról van szó (sok oldalas .pdf, vagy Word doksik :K )
Státuszoldalt még nem láttam sehol benne! :F

[ Szerkesztve ]

(#6467) atala

atala
(őstag)

Ha már WF-5620, akkor megkérdezem:
Ki lehet valahogyan kapcsolni, hogy a nyomtató ne nézze mi van beállítva a nyomtatóban a papírbeállításoknál?
A lényeg, hogy több méretű, és típusú papírokat nyomtatok. Pl nyomtatok borítékot, de a nyomtatóban Epson matt papírtípus, és A4-es méret van beállítva. akkor a nyomtató reklamál, és meg kell nyomnom a nem gombot, és a start gombot, hogy nyomtasson.

Vagy ha beállítom a nyomtatóban, hogy boríték nyomtatása, de közben ki kell nyomtatnom egy fotópapírt A4-es méretben, akkor a nyomtató megint reklamál.

Jó lenne, ha nem nézné a nyomtató, hogy mi van beállítva, csak azt használná amit küldök a gépről.
Remélem érthetően tudtam leírni.

(#6468) Bazsee71

Bazsee71
(senior tag)

Sziasztok!

Irodába keresek olcsón üzemeltethető nyomtatót, havi 4-500 oldalra hálózati csatlakozással. Előny ha színes, de nem mnden áron. Szkenner már nagyobb előny ha van rajta, de szükség esetén ez is elhagyható. Keret 120k, de jobb lenne 100-ba beleférni. Auto duplex viszont kellene.

Epson tintatartályos nyomtatóm van otthon, jó lehet szerintetek irodába is? Egyetlen bánatom, hogy csak az L655 tud duplexet, de az már 130k-tól indul. :F

Eddig a következőket találtam, van is dilemma. Vesztek valamit a sebességen kívül az EPSON WORKFORCE WF-7610DWF típussal az EPSON WORKFORCE PRO WF-5620DWF típushoz képest?

Az első, A3-as nyomtató 70-80k körül mozog, míg az utóbbi A4-es 90-100k körül. Van esetleg vélemény, tapasztalat ezekkel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

Caffé Perté Bar Argento kávé 3x0,25kg + ajándék Gran Bar Rosso http://goo.gl/ZV03lo

(#6469) atala válasza Bazsee71 (#6468) üzenetére

atala
(őstag)

A 7610-est sokkal drágább üzemeltetni. Drága kis kapacitású patronok mennek bele, míg az 5620-ba nagy kapacitású olcsóbb patronok mennek.

(#6470) Bazsee71 válasza atala (#6469) üzenetére

Bazsee71
(senior tag)

Köszönöm a választ, nem létfontosságú az A3 méret, így akkor maradt az 5620-as. :R

Caffé Perté Bar Argento kávé 3x0,25kg + ajándék Gran Bar Rosso http://goo.gl/ZV03lo

(#6471) atala válasza Bazsee71 (#6470) üzenetére

atala
(őstag)

Jó az 5620-as, nekem is az van. Baromi gyorsan nyomtat, megbízható gép.

(#6472) Bazsee71 válasza atala (#6471) üzenetére

Bazsee71
(senior tag)

Ez már csak OFF: miután írtál megnéztem, hogy más a két nyomtató patronja. WF-5110-esből van egy pár az irodán, van hozzá bőven tartalék patron, így a kompatibilitás miatt mindenképp nyerő az 5620-as. ;)

(#6473) gg72

gg72
(PH! kedvence)

Még szeptemberben vettem az Epson R285 nyomtatómhoz [tintákat] és [utántölthető patronokat ], de csak most kerültek bele a nyomtatóba, azonban nem akrnak működni... A nyomtató elfogadta a patronokat, telinek jelzi őket, de nem nyomtat semmit, pedig már vagy 5X csináltam fejtisztítást, mintha nem jutna el a nyomtatófejig a tinta. Elvileg mindent úgy csináltam, ahogy itt le van írva (a ptronok sincsenek csordultig teletöltve): [link].
Szerintetek mi lehet a gond?

Így néznek ki a nyomtatóban a patronok:

(#6474) bobek72 válasza gg72 (#6473) üzenetére

bobek72
(lelkes újonc)

Szerintem vedd ki a fehér levegőztető dugokat hátulról és meg fog indulni a tinta.😃 :)
Nálam igy működik az utántölthető patron.

[ Szerkesztve ]

(#6475) gg72 válasza bobek72 (#6474) üzenetére

gg72
(PH! kedvence)

:W
Kösz szépen! :)

(#6476) atala válasza gg72 (#6473) üzenetére

atala
(őstag)

Miért nem vettél bele eredeti epson tintát itthon? Az se sokkal drágább (3000 Ft/palack) de legalább eredeti.

(#6477) gg72 válasza atala (#6476) üzenetére

gg72
(PH! kedvence)

Azért, mert ennek 870 Ft/palack volt az ára és gondoltam mivel még nem volt újratölthető patronom, kipróbálni jó lesz ez is.

(#6478) atala válasza gg72 (#6477) üzenetére

atala
(őstag)

Drága próba lesz, ha a silány tinta miatt eldugul a fej. :(

(#6479) gg72 válasza atala (#6478) üzenetére

gg72
(PH! kedvence)

Már hosszú évek óta utángyártott patronokat használok, eddig semmi bajom sem volt velük, persze a ménkű mindig becsaphat és jobb nem kísérteni. Mindenesetre ha ez kifogy, Epson tintát veszek majd.
Amúgy most néhány nyomtatás után szebb színeket produkál a nyomtató, mint a korábban használt patronokkal: [link] és [link].

(#6480) avman válasza atala (#6476) üzenetére

avman
(PH! addikt)

találni a neten olyan eredeti epson téntát, amit bele lehet tölteni WP-4015-be is?
mert akkor már csak egy működőképes, önresetelős, utántölthetős patront kell hozzá szereznem... :DDD

[ Szerkesztve ]

Caedite eos. Novit enim Dominus qui sunt eius.

(#6481) atala válasza avman (#6480) üzenetére

atala
(őstag)

Eredeti pigmentes epson tintát nem fogsz találni, csak feketében. Tinta
Ne tévesszen meg a textil festék dolog, jó sima papírra is.

Patron

[ Szerkesztve ]

(#6482) Thrawnad

Thrawnad
(fanatikus tag)

Hali!
Nincs valakinek egy T0711 sorozathoz resetter?
Addig nem akarok tölthetőt venni ameddig nem indul el a masina.

Thrawnad

(#6483) Jarod1 válasza Thrawnad (#6482) üzenetére

Jarod1
(PH! addikt)

nekem van:)

Nem igérek semmit..... de azt betartom..

(#6484) Thrawnad válasza Jarod1 (#6483) üzenetére

Thrawnad
(fanatikus tag)

Hát Székesfehérvár eléggé kiesik nekem. Még Pestre csak csak feljutnék.
Közelebb valaki?
Thrawnad

(#6485) Jarod1 válasza Thrawnad (#6484) üzenetére

Jarod1
(PH! addikt)

Miskolcon is van csak most nem vagyok ott:)

Nem igérek semmit..... de azt betartom..

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.