Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bitlisz

    aktív tag

    válasz scanman #6840 üzenetére

    Spec nekem pont ilyen gépem van, de a németektől vettem, csak akciósan 217EUR-ért (visszáru, de fullgaros szinte bontatlan).
    Nekem ez kellett, mert raktam bele egy rakat (7db!) HDD-t. Ubuntu+XBMC van rajta.
    Tettem rá transmission torrentklienst meg JDownloadert, mind2-t lehet távolról vezérelgetni.
    Így médialejátszó és letöltő gép is egyben.
    Szerintem webezgetésre is elmenne, de nem arra használom.
    Win7 is menne, de a linux jobb hatásfokkal kihasználja a hardvert.
    A VDPAU - ami a linuxos GPU által segített videólejátszás - nem érzékeny annyira a forrásra, mint win alatt a DXVA (az kb 10-15%-át nem vitte volna a videóimnak).
    Ráadásul linux alatt HDMI-n sikerült megoldani a többcsatornás hangot is (köszönet az illetékesnek!), DolbyDigital (AC3) és DTS eddig is ment, de a többcsatornás FLAC és hasonlók is mennek (akár 192/24bit 7.1csatorna).
    Ennek még vannak hibái, mert megfelelő driver kell, és kicsi konzolozás...
    Elvileg menni fog a DolbyDigital TrueHD is, de jelenleg 5.1-esben 2-2 csatornát cserél (AAC 5.1-ben is), de 7.1-es ok. A DTS-HD-ból a core-t lejátssza (teljes DTS-HD MA nem valószínű hogy mostanában lesz). Sztereóra meg lekever mindent ha kell.

    Aki kedvet kapna rá mondom, hogy a legszebb az egészben, hogy kipróbálható live-ban is. Szal Ubuntu+XBMC rúlz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák