Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    Topikgazda

    válasz envagyok #45028 üzenetére

    Utánaolvastam, kerestem kicsit a docker témának Raspberry-n, Amlogic S905-ön, stb. és agyaltam azon, hogy miért nem Kodi addon-okat használnak, vagy miért nem maguk telepítik SSH-n keresztül ezeket a dolgokat, de igazán jó választ nem találtam rá.

    Talán a lustaság, hogy nem az addonokkal kell szenvedni és várni, hogy az addon készítője frissítse az adott kiegészítőt, hanem mindenki magának csinálhat akár saját container-t, vagy az ügyesebbek simán megosztják az általuk létrehozottat és az működik másnál is, más vason.

    Így lehet pl. használni torrentezésre ezeket a mini-gépeket, mert sokszor erősebb bennük a proci, mint egy alap NAS-ban, és ha már letöltésre használják, akkor miért ne pakolnának mellé egy DLNA szervert, egy Spotify Connectet, stb. Szóval igyekeznek maximálisan kihasználni az olcsó kütyüket.

    A közös adatbázis esetében azt olvastam, hogy egy headless-kodi szerveren való futtatásával oldják meg, hogy a médiatár frissüljön automatikusan és ne a kliensek csinálják ezt. Így tényleg a klienseknek csak a lejátszás a dolga, meg a médiatár megmutatása. Kicsit olyan eredmény lesz belőle, mint a Plex mondjuk, csak kicsit másképp.

    De úgy látom ez a jövő: minden átköltözik egy szerverre az otthonokban is, mindent elintéz egy központi gép, nekünk csak annyi lesz a dolgunk, hogy telefonon, tableten kiválasszuk, hogy mit akarunk nézni, hallani és hogy hol. :))

    Pl. kedden jelentette be Gugli a Chromecast Ultrát. Ha ez már kadenciahelyes lesz, akkor a Föld népességének bőven megfelelő megoldás lesz. TV mögött elrejthető, újabb TV-kből a DD, DTS továbbküldhető egy AVR-nek, vagy bármilyen hangcuccnak. Problem solved.

    Advanced Kodi user-ek a szerveren megoldják a TV adásokat is, így a felvett sorozatok is szépen bekerülnek a médiatárba és kész is a házi "on-demand" videótár. :K

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák