Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz szabi__memo #22006 üzenetére

    Szerintem ezek részigazságok amiket írsz.
    1. Valóban nő az átlag TV méret, de mindennek van egy felső határa a használhatóságban. Azért egy 40-50"-ost még elkapolsz valahova, de egy 80-90"-oshoz már egy komplett szobafal kell. Szvsz ez nem az a méretkategória már, ami bármikor is átlagos lehet.

    Mondom ezt úgy, hogy nekem kellene, mert ilyen szempontból "beteg" vagyok. De épp ezért írtam, hogy már egy 50"+ TV-vel ma is rengetegen csak hülyének néznének. Nem mindenki, de nincs 10-20% az akit érint akárcsak ez a méret is.

    2. Elterjedésben nem a Seiki meg a kínai 40ezres mobilok a meghatározóak hanem a nagy gyártók. Ezekből nem fognak világpiacot teríteni így hiába van 1300 dodó TV... amíg a nagy gyártóknál 3x annyi.

    3. Soha nem értettem a túllőtt DPI-ket. Se monitor/TV-n, se mobilokban. Egy ponton túl felesleges. Hiába "szebb"... bár ez is relatív. Két részre bontanám: filmeknél ahogy írtam szerintem a tartalom miatt nem jön ki a többlet: film grain, scan-ek minősége, egyebek. Generált tartalomnál meg vannak még skálázási problémák ill. ott a meghajtáshoz szükséges teljesítmény miatt érzem erőltetettnek. Játékos topicba beleolvasva is várják mint a messiást az aliasing felszámolására, de szvsz arra meg még a 4k sem jó feltétlen. A szememben erre a 4k is ugyanaz a brute force megoldás mint az SSAA. (Lényegében teljesen ugyanaz) De ez meg már nem is a HTPC topic... ill túlmutat a fenti 2 ponton. inkább azt érzem nehezen áttörhetőnek.

Új hozzászólás Aktív témák