Új hozzászólás Aktív témák

  • kuruczz

    tag

    NÉPÍTÉLET

    Nook Simple Touch with Glowlight

    Rövid szöveges ítélet
    Nook-ot használtam jó ideig, és egy kis kitérő után visszatértem, mert a tökéleteshez képest ennél kellett a legkevesebb kompromisszumot kötnöm.
    Lényegében a Simple Touch Nook közel tökéletes olvasó számomra, azonban a beépített világítást kipróbálva már nem voltam hajlandó e téren engedni.

    Amit a kompromisszum listámról semmiképp nem engedek, az a megvilágított, és érintő kijelző. Nehezen engedném el a lapozó gombokat, és az SD kártyát (legfeljebb ha használható módon lehetne mobilról könyveket áttölteni), és az általam kiválasztott appok használatát.
    Erre ma legértelmesebb választásnak ezt a készüléket tartom, főként a 25e HUF körüli (szürkeimport) árával.

    Amit berheltem vele, az egyrészt a Nook fórumon túl nagy tetszést nem keltett, azonban jól használhatóvá tette a gombokat, így növelve az olvasási élményt, bár esztétikailag nem tökéletes.

    Kijelző: Pearl
    Zavaró tükröződés: 9/10 alig
    Megvilágítás:
    Fényerő: 9/10 nekem elég a max. 40%
    Homogenitás: 6/10 kissé foltos (de még nem láttam a 10-es szintű kijelzőt…)
    Érintésérzékenység: 9/10 sarkokban kissé trükközni kell
    Méret: 6”
    Felbontás: 600x800

    Hardver
    Minden egyéb mint a „sima” Nook

    Évjárat: 2014
    Beszerzési ár: 25e HUF
    Beszerzési forrás: Szürkeimport (Argos) ezért angol töltő jár hozzá (átalakítható)
    Megbízhatóság (beszerzési forrás): 10
    Garancia: -
    Szervíztapasztalatod: -
    Össz használt idő: 4 hó
    Átlagos (napi) használati idő: olykor, ha igen, akkor akár több órán keresztül is (pl. szókereső is)
    Megbízhatóság (olvasó): nem fagyott le, gyors wifi kapcsolat.
    Előző olvasód: Onyx After Glow
    Következő olvasód: Ami androidos, 8”-os, érintő és megvilágított kijelzős, lapozógombos, SD-kártyás lesz (Onyx i86-ra várok)
    Mennyire szeret(t)ed: 10 (amióta a gombokat, és a hozzá rendelt tokot átalakítottam az igényeimnek megfelelően)
    Megérte a pénzét?: Igen
    Tok: interneten több is rendelhető, én a könyvszerű, mágneszárast részesítem előnyben. Újabban vonz, hogy több azonos formájú, de többszínű, variálható legyen.
    Olvasási élmény: 10/10

    Összegzés:

    Sokoldalúsága miatt arra a felismerésre jutottam, hogy nekem „csak” olvasóra nincs szükségem, annál inkább egy android adta lehetőségekkel felvértezett e-ink kijelzőre, ami világít. Mára a lapozó gombok mellett a hangszóró meglétét is egyre fontosabbnak tartom egy ilyen eszközön, valamint erősödő véleményem (amit ennek az eszköznek is köszönhetek), hogy a holnap olvasója e-ink kijelzővel (vagy két cserélhetővel) egy mai közép androidos telefon képességeivel kellene rendelkezzen, amit hetekben mérhet üzemidővel használhatnánk.

Új hozzászólás Aktív témák