Keresés

Aktív témák

  • eastsider

    nagyúr

    válasz kricsi81 #26945 üzenetére

    ezen én is gondolkoztam amúgy...
    szerintem azért 50-es, mert elég elterjedt obi, "majdnem mindenkinek van", olcsó stb...
    szerintem ez afféle összehasonlítás, ki mire képes "ugyan azzal" a technikával.. vagy mi....
    poénnak jó :)
    de javítsatok ki, ha tévedek, nem arról van szó, h minden 50-essel készült képet felraknak.. hanem a jobbakat. nem?
    annak lenne értelme. nem így van?

    nekem amúgy az tűnt fel, hogy a 35-ösnél sokkalta jobban mossa a hátteret az 50-es...
    igazából ez hiányzik nekem a 35-ösből... de ezzel nem tudok mit csinálni...
    ezért kéne egy 50-es is.. bár nem hazsnálnám úgys.. túl kicsi a különbség. próbáltam egymás után az a35-öst, és 50-est..

    [ Szerkesztve ]

  • #31757056

    törölt tag

    válasz kricsi81 #26945 üzenetére

    Ritka nagy ökörséget kérdeztél most tőle :U Mégis mi értelme lenne akármi másnak helyette? Mindenkinek abban van az értelem amit szeret csinálni, nem? ;)

    Ráadásul butaság az is, hogy az 50mm nem emberi látószög, próbáld ki egyszer, nézz be a keresőbe mellette meg nézz ki a másik szemeddel, teljesen emberi látószög az 50mm, akkor látsz esetleg eltérést ha kicsinyít vagy nagyít egy kicsit a kereső amin átnézel. :)

    [ Szerkesztve ]

  • sztyui2

    őstag

    válasz kricsi81 #26945 üzenetére

    Az igaz hogy APS-C-n nem adja az igazi 50mm-es feelinget(mert itt 30mm körüli gyutáv kéne), de nem csak az emberi szem perspektívája a lényege.
    Viszont tényleg ha belenézel a keresőbe akkor az emberi szemnek egy kicsit Cropolt verzióját látod :)
    Annyi hogy FF-en nagyobb a kereső és nincs annyira croppolva a perspektíva ezért a képeken ez jobban visszaköszön. Viszont a keresőben ha megnézed tényleg ott van az emberi szem perspektíva azért.
    Egyébként APS-C-n is nagyon jó a fix50. Legfőképp azért mert ez az egyik legnépszerűbb obi, ugyanis nagyon olcsó és mégis nagyon jó minőségű és nagyon szép bokeh-t lehet vele elérni.
    Egyébként nem töltök fel MINDEN képet. Azért itt is válogatok, de nem annyira szigorúan mintha mondjuk flickr-re válogatnék.
    Pont az a lényege hogy vannak képek amiket meg akar osztani az ember, de nem biztos hogy belefér a flickr profiljába. Nem akar túl sok képet feltölteni flickr-re mert elvesznének a jobb képei a nagy rengetegben.
    Erre való a külön fotóblog.
    Egy vacak kép egyébként nem lesz jó attól hogy 50mm-es obival készült, viszont - és most lehet meg fogsz lepődni - ismerek pl. olyan fotóst, aki 40D+70-200/2.8L-el és hasonló obikkal rendelkezik és nagyon gagyi képeket csinál. Viszont mégis fotózik, mert szereti csinálni. Szeret kattintgatni, élvezi az egészet és nem fogja abbahagyni csak mert valaki azt mondja neki, hogy "Na ez most egy szar kép". Ő erre csak annyit mond, hogy kit érdekel, ne nézzed, van még az interneten sokmillió kép, nézzed akkor azokat ne az enyémeket.
    Megörökíti mi történik vele nap mint nap és élvezi, feltöltögeti, stb.
    Szerintem sokkal jobb képekben(fotókban) beszélni, mint 400soros blogbejegyzéseket írogatni nap mint nap. Főleg ha az ember szeret is fotózni, és leszarja hogy milyen minőségű a kép, csak egyszerűen FOTÓZNI szeret. Nem véleményeket olvasgatni, nem utómunkázgatni, nem inspirálódni meg hasonlók. Egyszerűen fotózni. Analóg korszakban is volt sok ilyen művész aki nem kiállításokra, hanem csak fiókba fotózott, csak a fotózás szeretetéért és nem mutatta meg senkinek. Erre valók ezek a blogok. Fotózni, fotózni és fotózni. Ez egy magán blog. Lehet választani hogy követed, vagy nem követed. Elárulom hogy sokan kíváncsiak rá, szóval miért ne csináljon az ember egyet ha kedve van hozzá?
    Én is szeretek pl. twitterre akár mobilfotókat is feltöleni, ugyanis tudod, ahogy Chase Jarvis mondja, Best Camera, ami épp nálad van. Ha épp mobil van nálam és akarunk valamit csak poénból lefényképezni akkor lefényképezem és nem érdekel hogy zajos, meg minőségtelen meg elmosódott meg mittomén, ha látszik rajta mondjuk az adott este vagy délután hangulata, amit ha én és a haverjaim visszanézünk mondjuk 1 év múlva, akkor mi jót röhögünk magunkban. Nem is kell hogy más értse, elég ha mi értjük.És ezért töltjük fel, hogy vissza tudjuk nézni mondjuk pár év múlva...

    Nézz szét a linkelt fotóblogokban és hátha megérted miről van szó. Ha nem,hát nem. Az se baj, de ne ítélj el mindenkit, aki máshogy gondolkodik mint te.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák