Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blambun

    tag

    sziasztok.

    nem rég lettem én is 2311h tulaj, ezért most már ide írnék monitoros kérdéseimmel kapcsolatban. Ti hogyan álltok a bevilágítással ? Itt most a sötét szobában - fekete háttér kombinációra gondolok. Tesztekben azt olvasgattam, hogy csak a bal alsó sarok környékén látható egy kicsiny bevilágítás, ehhez képest én a bal sarok környékén is látok egy kis bevilágítást. Mondjuk ehhez lehet van egy kis köze annak is, hogy a brightness 75-ön van, a tesztnél nem tudom milyen értékeket használtak.

    2: most vettem észre egy pixelhibát: fekete képernyőn állandóan világos a pixel, már megpróbáltam letörölgetni is, de nem szennyeződés, mert nem jön le. a garancia érvényesítése ilyenkor 3 munkanapon belül lehetséges, vagy átvételtől számított 3 napon belül ? (mondjuk mindkettőben benne vagyok). A futár díja ilyenkor a garancia kötelezettjét terheli, igaz ?

  • blambun

    tag

    válasz Nyugdíjas #1028 üzenetére

    Ez a hetvenötös fényerő tényleg marhaság volt, visszavettem 35-re. :) Extrémnek nem nevezném, bár én nekem még csak crt monitorom volt mindezidáig. Aztán csak abból indultam ki amit tesztekben olvastam, hogy csak nehezen észrevehető a bevilágítás, ehhez képest azért nem kell megerőltetnem magam, hogy észrevegyem. A crt nem világított be. :DDD

    A pixel meg tényleg szép világító pont tök fekete háttérrel. Egyébként nem tudom, hogy a fenébe csak most vettem észre, mert kb. pont a DELL felirat D betűje fölött van, vertikálisan kb. 1/3 magasságban. Egy másik meg pont az E fölött.

    Igazából azon gondolkodom, hogy van e értelme e miatt cseréltetni... Mert ha kétezerért(annyi volt a futár) visszaküldöm, meg a cseremonitor szállítása megint kétezer, akkor már a hétvégén nem rúgok be, és semmi nem garantálja, hogy nem lesz mondjuk kétszer ennyi pixelhibám. Ja, arról nem is beszélve, hogy a gyári DVI kábel sem volt jó, azt is nekem kellett még vennem.

    [ Szerkesztve ]

  • blambun

    tag

    Sziasztok!

    Van nekem egy Dell U2311H monitorom. Szeretnék venni egy konzolt (xbox360), amit szintén erre szeretnék kötni, meg persze a PC is erről menne. Jelenleg a PC DVI-on keresztül van a VGA-ra (HD5770) kötve. Úgy gondoltam, hogy az xboxot mondjuk egy ilyen, egyik végén HDMI, másik végén DVI csatlakozóval ellátott kábellel kötném a monitorra. Az xboxról a hang meg menne a hangfalaimról optikai kábellel összekötve. A PC csatlakoztatását meg lecserélném Displayportra. Minőségben ez a megoldás jelentene-e negatívumot a mostani DVI-os megoldáshoz képest? Régebben úgy olvastam, hogy a Displayportot eredetileg a HDMI leváltására készítették, ez utóbbin meg megy hang is. A displayporton is? Mert nekem a monitoromhoz nincs hangfal kötve, nem is lenne szükségem a displayporton keresztül hangra, ezzel mit lehetne kezdeni?

    Esetleg ha a fentebb felvázolt koncepciónál van jobb lehetőség is a csatlakoztatásokra, akkor azt is szívesen hallgatom. Józan árkeretek között szívesen vennék ajánlást megfelelő minőségű kábelekre is a csatlakoztatáshoz.

    Előre is köszönöm a segítséget! :)

  • blambun

    tag

    Displayportnál kell nézni azt hogy milyen verziójú legyen (azt hiszem 1.1 a legfrissebb)? Vagy ha van a VGA-n (HD5770) ilyen kimenet, továbbá az U2311H-n meg van ilyen bemenet akkor mindegy és akármelyik verziót szeretni fogja?

  • blambun

    tag

    Na, vettem egy displayport kábelt összekötöttem vele a monitort meg PC-t. Equip márkájú. Most az a probléma, hogy néha, egy szempillantásnyi időre előfordul, hogy elmegy a kép, aztán visszajön, mintha mi sem történt volna. Szar a kábel? Esetleg ez a márka alapvetően nem a legjobb választás? Most az xboxot egy ugyanilyen márkájú hdmi - dvi kábellel kötöttem a monitorra. Ott nem tapasztaltam ilyet, de lehet hogy csak a még nem elegendő tesztidő miatt. Elképzelhető, hogy ha a márka a gagyi akkor azt is le kéne cserélni...

    Valami megbízható, jó minőségű választást (azért nem aranyárban persze) ajánlanátok nekem hdmi -> dvi és displayport összeköttetésre?

Új hozzászólás Aktív témák