Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • papagaj

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!

    Az
    ftp://ftp.fsn.hu/pub/CDROM-Images/debian/3.1_r1/i386/iso-dvd/ - ról akartam letölteni a debiant DVD image formátumban. Azt az érdekes jelenséget tapasztaltam, hogy ha internet böngészővel nyitom meg ezt a helyet, akkor az ott található két image file mérete kb 4 gigabájt, amennyinek lennie is kell. Viszont ha ftp klienssel nyitom meg ugyanazt a könyvtárat, a két fájl mérete csak 393 illetve 134 megabájt! És ezek tényleg csak valami CD-nek az image-i. Két különböző ftp-klienssel is megnéztem, tehát biztos nem az ftp program rossz.
    Egyébként pontosan ugyanez a helyzet akkor is ha az ftp://ftp.hu.debian.org/-ról próbálok letölteni, tehát feltételezem, hogy nem is a tükörrel van a baj.

    Ezek után két kérdésem lenne:

    1. elvileg a böngészővel és az ftp klienssel fizikailag ugyanazokat a fájlokat látom, ha ugyanazt az útvonalat adom meg, nem?

    2. ha nem akarok sem jigdo-sni, sem bit torrentesni, akkor hogy tölthetem le ftp-n keresztül az image fájlokat? (Láttam hogy pár hozzászólással följebb valaki azt mondta, hogy http-n keresztül kell letölteni, de ez nem tűnik alkalmas megoldásnak egy 4 gb-os fájl esetén...)

    hálásan köszönök minden segitséget


  • papagaj

    csendes tag

    válasz ngabor2 #1193 üzenetére

    igazad van, a jigdo teljesen jól működött, sőt ha esetleg megszakad a kapcsolat, ott folytatja ahol abbahagyta (nem úgy, mint bizonyos ftp-szerverek) csak kicsit sok időt vesz el, hogy minden egyes fájlhoz külön bejelentkezik.
    mindegy, a lényeg: jigdo rulez :)

Új hozzászólás Aktív témák