Új hozzászólás Aktív témák

  • buddha

    tag

    Üdv!

    A rohadt életbe! Legalább fél órát kerestem ezt a topicot! Nagyon a süllyesztőben volt már! Na mindegy!

    Eddig úgy gondoltam, hogy gentoo-t fogok a gépemre rakni, ami itthon össze is jött. A gond csak az, hogy albérletbe költöztünk Debrecenbe, ahol nincs net. A gentoo net nélkül elég nován(y)ka nekem, mert az istenért sem tudom életre kelteni rendesen. De akkor mi legyen, ha nem gentoo? Természetesen debian.

    Mivel nem nagyon szeretném terhelni az embereket a problémáimmal, azért azt szeretném kérdezni, hogy lenne itt valaki olyan guru, aki tudna segíteni nekem felrakni a debian-t? Azaz nem ide írogatnám a lényegtelenségeket, hanem valakivel e-mailben konzultálgatnék. Értitek, olyan ''mentor-tanonc'' páros. Mivel nem szeretnék zsákbamacskát árulni, ezért leírnám kicsit részletesebben a lényeget.

    Most a gépem már eleve úgy van particionálva, hogy 2 linuxnak adjon otthont. Tehát:
    hda1 /boot
    hda2 /swap
    hda3 /vmi logikai osztás
    hda4 /60G munka (filmek, mp3, stb)
    hda5 /egyik lin
    hda6 /másik lin

    Szóval a grafikus dolgok UHU alól működnek. Ez már fel van rakva, de a közeljövőben rakom fel ismét, ha végre kijön a végleges.
    A másikon lenne a debian, de úgy, hogy nem kell grafikus felület, csak karakteres. A következő programokat használnám debian alatt: mc, links, vmi pdf és ps nézegető, mp3 és cd leátszó (munka közben), vi, gcc(azaz szinte csak programoznék rajta.). Ennyit kellene felraknom. Minden más, oo, mplayer, stb. menne UHU alól. A kernelfordításal nagyon hadilábon állok, ebből komolyabb segítségre lenne szükségem.

    A hardvereim:
    --------- Ház

    Chieftech Dragon DX01BD04, egy hozzá adott 360W -os Chieftech táppal. Tudom, hogy ez nem fontos, de hátha a táp valahova kellhet...

    --------- DVD-rom

    Toshiba M1612 (asszem ez..., 16 valami) DVD meghajtó, de ez lényegtelen.

    --------- Billentyűzet

    Ez lehet, hogy kicsit bonyolultabb helyzet:
    USB / ps/2 Logitech Internet Navigator SE Angol bill. egy csomo extra gombbal...

    --------- Egér

    USB / ps/2 Logitech MX500 optikai eger... no comment

    --------- Processzor

    AMD 1700+ Athlon XP JUHIB -es steppingú processzor, nem húzva! Az új magos, nem a t-BIRD

    --------- Alaplap

    EPOX 8rda+ alaplap

    Chipset: nVidia nForce-128 SPP (Crush 18D) + MCP-T AGP Set
    Onboard PCI Deviches: 1394 --> RTL8801B PHY 2 portnak
    LAN --> 10/100 Mbps RTL8201BL PHY
    IDE --> Embedded IDE controller
    4x AGP
    Audio: ALC-650E AC'97 CODEC
    Az alaplapban van game port, de úgysem használom soha...

    --------- Videó kártya

    Matrox G400 Dual Heab 32 MB Ram, 4xAGP

    --------- Memória

    2 x 256 MB Kingston PC2700 dual memoria kezelessel berakva az alaplapba

    --------- HDD

    Seagate Barracuda 7200.7 80 GigaB-os

    --------- Monitor

    iiyama HM704UTC 17'' moncsi. Nagyon yóó :)


    --------- Flash Drive

    Egy TwinMOS pen drive... 128 MB-os USB2.0

    ---------

    Most jelenleg ott tartok, hogy elhatároztam magam, angolul letöltöttem, kinyomtattam, lefűztem azt a 120 oldalas dokumentációt (azaz telepítési útmutatót). És tudnom kellene, hogy milyen CD-t honnan töltsek le, stb. Ilyeneket kellene megbeszélni, hogy milyen legyen a file-rendszer szerintetek, meg hogy én szeretnék grub-ot használni, de amint láttam, debian-hoz mindenki lilo-t használ...

    Kösz!

Új hozzászólás Aktív témák