Keresés

Aktív témák

  • Diego2002

    tag

    válasz discovery_ #259 üzenetére

    Hát lekopiztad amit írni akartam.

    Itt T-Online-os Kábelnet Light csomagról van szó. Tehát kábelmodemes (Thomson).

    Quick Install-t próbáltam:

    1. érdekesség: mikor először tesztelni akar valamit, kér egy jelszót. Ha üresen hagyom, kiírja, hogy reseteljem a routert. De van, hogy azt írja ki, hogy nem jó a kábel, amivel összekötöttem a routert + a szgépet.

    2. érdekesség: ha éppen továbbjutok az előző pontról, akkor miután beállítom a WEP-es részt, és jön a beállítások mentése, akkor is a kábellel van baja. A mentés csak 1x sikerült, de utána sem működött.

    Nagyon érdekes, hogy mind a modem, mind a router villog mint az Istennyila...

    Routert elvileg minden net-hez lehet használni, nem?

    ..::Diego::..

  • Diego2002

    tag

    Üdv!

    Van egy ilyen routerem, működik is rendesen...

    A helyzet a következő:

    Be lehet-e állítani vhogy azt, hogy mondjuk egy kliens, aki csatlakozik a routerhez, csak a belső hálózatot használhassa? A szűrésnél már megtaláltam azt, hogy ez a kliens ne tudjon kifelé kommunikálni (vagyis a netet használni). De én azt szeretném inkább, hogy a routertől a szgépig, a netről már egyáltalán ne jöjjön adat, kommunikáció.

    Ezen a gépen van ugyanis egy másik net, és azt szeretném használni (meg azt is fogom), de az pppoe tárcsázós, vagyis addin nincs net, amíg nem tárcsázok, én meg ezt biztonságosabbnak találom, mint a másikat (a routereset), mert ott meg ugye betöltődik a rendszer, és már van is net.

    Lehet, hogy alaptalan az aggodalmam, mert ugyebár van tűzfal a routerben, de ezzel kapcsolatban a kérdés az, hogy az alapból mindent kiszűr, vagyis semmit nem enged be?

    Mert ha igen, akkor nem aggódok...

    Tényleg, ilyen netnél, ahol a beállítások automatikusra vannak állítva (IP), ott a tűzfal betöltődése előtt is van már net? Mert ha igen, akkor abban a kis időszakban védtelen a gép (tehát amíg a tűzfal el nem indul)

    ..::Diego::..

  • Diego2002

    tag

    válasz Kloss #296 üzenetére

    Nagyon szépen köszi! :R

    Erre a ''kihagyom az átjárót'' dologra nem gondoltam. Tulajdonképpen ez az amit akartam.

    Amúgy ezen a gépen marad egyelőre ez a közvetlen kapcsolat a netre, valószínűleg addíg, amíg nem tör be egyszer a krach. Igaz már jó pár éve van itthon net, ugyanazt a fajta tűzfalat használom és nem volt még gond. Le is kopogom. :W

    ..::Diego::..

  • Diego2002

    tag

    Van itt még valami, most nézegetem:

    A routerhez egy asztali csatlakozik kábellal, meg egy laptop wifin. Ha a laptoppal pingelem az asztalit, akkor tökéletes értékeket kapok. Viszont mikor az asztaliról a laptopot, van, hogy 200 fölé is megy, de ált. 100-200 között van. De volt 1 ms is. Ez mitől lehet? A router + laptop 3 m-re volt egymástól...

    ..::Diego::..

  • Diego2002

    tag

    válasz Kloss #300 üzenetére

    De ez máshol is így van, vagy azért ez egy annomália?

    ..::Diego::..

  • Diego2002

    tag

    Hali!

    Azt meg tudjátok mondani, hogy a router tűzfalának alapbeállítása a Deny-ra vonatkozóan (Source: *.*, Destination: Lan.*, Protocol: *.*), mindent bolokkol?

    Leginkább arra lennék kíváncsi, hogy ha valaki hozzám akar csatlakozni, mondjuk ftp-re, akkor nekem engedélyeznem kell a routerben az illető IP-jét?

    Eddig nem routerről ment otthon a net, és az ilyen dolgokat nem feltétlenül használtam, mert ugye ott szoftveresen engedélyeztem Serv-U-nak a nethozzáférést, és kész, most hogy működne ez routerrel?

    Köszi

    ..::Diego::..

  • Diego2002

    tag

    válasz Kloss #372 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm, így már átlátom a dolgot. Viszont még annyi, hogy akkor ez a port forwarding feltételezi, hogy tudom azt, hogy melyik portot kell átengedni.

    Mi van, ha mondjuk online játszok és szerver vagyok, miként deríthetem ki, hogy mit kell engedélyezni?

    Bár netstat -al ki lehet deríteni, de nemtom, hogy a játékprogik mennyire statikusak ilyen szempontból.

    ..::Diego::..

  • Diego2002

    tag

    Hali!

    Lan-os Digi net van otthon (ill. édsanyámnál) 40/20-as, és ilyen Dlink 524 routert használunk. Kb. két hete kötötték be (ill. át a TvNetwork-ös netet, mert az volt előtte). Egy atom-os gép van ott, és azon vannak cuccok, amikről melóhelyről szoktam másolgatni úgy, hogy belépek távoli asztalon keresztül, és úgy másolok át dolgokat.

    Amióta digi net van, megy a letöltés (az atomos gép szempontjából feltöltés), és kb. 5-10 percenként megszakad a net (újrakapcsolódik, és ugyebár dinamikus ip van). De az elmúlt két napban már nemcsak megszakad, de teljesen összeomlik a Dlink, és újra kell indítani. Csak persze én nem vagyok ott, úgyhogy csak édsanyám tudja este.

    A kérdésem a következő:
    1. Mitől hal be a router egy kis feltöltéstől (távoli asztal portján keresztül, v. ftp porton keresztül - mert azt is próbáltam), miközben torrent is szokott menni az új nettel van, hogy 2MB/s-el, és akkor nem csinálja.

    2. Van olyan beállítás ebben a dlink-ben, hogy ilyen megszakadáskor v. hasonló újrainduljon?

    Köcce

    [ Szerkesztve ]

    ..::Diego::..

Aktív témák