Új hozzászólás Aktív témák

  • wednesday

    őstag

    A hercegnő trónra kerülése után az első 10 év szakadatlan háborúskodással telt. Nagy volt az elégedetlenség. Lappföldre vezettem hadjáratot a pogány finnek ellen (presztízs növelés céljából, jól jöhet egy új uralkodónak a tekintély növekedés). Erre már nem is tudom mikor a pápa kiátkozta a királynőt. :Y

    Na innentől nehezebbé vált a helyzet (-30 megítélés a kiátkozottnak). Párhuzamosan harcoltam a pogány finnek ellen (nagy szerencse, hogy a norvég királynő besegített), közbe egy hercegi és grófi lázadást is levertem, és végül egy parasztlázadást is. Zsoldos sereget is fel kellett fogadnom, ami drága mulatság volt (ugye ilyenkor apad a kincstár, a másra szánt pénzt háborúra kell költeni).
    Két cselszövést is leleplezett a hírszerzőm, ők is börtönbe kerültek. Közben nem csak fegyverrel próbáltam a helyzeten javítani. A kancellár diplomáciai küldetéseken több területen is szerzett jó megítélést a grófoknál az országon belül (+25). Birtok és címek adományozása stb. A finn területek kis részének meghódítása után (nagyrészt a norvégoké) bűnbocsánatot kértem és kaptam (persze nem ingyen) a pápától. Úgyhogy az uralkodás 12. évében sikerült konszolidálni a helyzetet.

    Nem mellékesen a német-római császár a királynő férje (matrilineáris házasság). Született 4 gyerek a házasságból, 3 fiú 1 lány. Sikerült a 2 idősebb fiúnak hercegi címet adományozni, a legidősebb a trón várományosa. Vannak még ellenlábasok az országban, de ismét uralom a helyzetet. Már nem jelentenek komoly veszélyt (amíg a királynő él). :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák