Új hozzászólás Aktív témák

  • wednesday

    őstag

    Néhány próbajáték után már kezdek belerázódni a dolgokba. Ez a játék hatalmas, nagyon visszaadja a középkori hangulatot és légkört. :R Dinasztiák, trónharcok, titulusok, cselszövések, hűbéri rendszer, vallás, kultúra stb. A casus belli-re szükségünk van, egy háborúhoz. Nem támadhatunk meg csak azt, akit akarunk.

    Most Svédország királyaként kezdtem el egy játékot (magyart, majd akkor ha már megvan a rutin).

    Első lépésem az volt, hogy megpróbáltam valamilyen módon leszámolni a pogány sógorral, veszélyesnek ítéletem a csak félig keresztény országra (sok a pogány előkelőség is). Választó fejedelem is volt. Az ország törvényein is változtatni akartam, (választó fejedelmek, hűbéresek korlátlan hatalma). Ebbe a játékba körültekintően kell eljárni sok helyzetben, ha nem akarjuk, hogy az uralmunk veszélybe kerüljön. Sokszor nyíltan nem is lehet fellépni, vagy nagyon nem tanácsos. A dánok szövetségét kerestem, házassággal. Jól jön ha be tudom őket hívni nagyobb baj történik. A korona törvényen változtattam, kicsit korlátoztam a hűbéresek hatalmát. Egyéb intézkedésekkel próbáltam a nyulat kiugrasztani, így nem sokkal rá a sógor fegyverrel felkelt. Ez már nyílt felségárulás, úgyhogy jöhet a leszámolás (persze ha én nyerek). Le is vertem a felkelést a bűnös tömlöcbe került, hercegi címtől megfosztottam. Sajnos a csatában meghalt az első szülött fiú, így a 3. szülött fiút jelöltem utódnak (alkalmasabbnak érzem az uralkodása a tulajdonságai és tudása alapján, mint a másodikat). Úgyhogy a választó fejedelemség most jól jött. A Primogenitúra bevezetése most elhalasztva. Persze ilyenkor a másodszülött elégedetlen.

    Nem sokkal később ismét felkelés tört ki ellenem, 5 pogány vezető is fegyvert fogott. Szerencsére egyesével vertem le őket, nem tudták seregeiket egyesíteni. Ez után sokkal szilárdabb volt az ország vezetése. A birtokokat hűséges(ebb) keresztény vazallusok kapták, a térítést is elkezdtem az északi területeken. Az ország területét is tudtam növelni újabb pogány területek meghódításával. A hírszerzőm kiderítette, hogy a másod szülött fiú szervezkedik, így tömlöcbe került.

    Mind ez alatt teltek az évtizedek az uralkodó meghalt, a 3. szülött vette át a hatalmat. Egyenlőre 2 lány született. Primogenitúrát még mindig nem vezetem be. Egyenlőre az unokaöcsi (a bebörtönzött fia) van megnevezve utódnak, jók a tulajdonságai. De ha lesz fiú még változhat a dolog. Korona törvényen ismét szigorítottam, nemesek kötelezően kiállítják seregeik egy részét, nem háborúzhatnak egymás ellen és a hitetlenek földjét most már negatív megítélés nélkül elkobozhatom. Történt is 2 újabb lázadás, de hamar levertem. A lázadások következtében a birtokokat is átszerveztem. A királyi birtokok nagy részét egy tömbbe helyezem el, így könnyebb csoportosítani az erőimet. A vazallusok területeit meg szétszórom és beékelem a többi területem közé. Így könnyen ellenőrzésem alatt tarthatom őket (nem tudnak egyesülni olyan könnyen és én is hamar a földjeikre érek ha kell). Van kis elégedetlenség ellenem, de uralom a helyzetet. 3 hercegi címem is van (választó fejedelemként túl nagy a hatalmam), amit nem néznek jó szemmel, meg a korlátozásokat.

    Na majd folytatom. Remélem nem csak magammal fogok itt beszélgetni, tényleg csak ajánlani tudom ezt a játékot. Kellően összetett és "agyalós". :K

Új hozzászólás Aktív témák