Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xcbiker

    addikt

    válasz slash #36 üzenetére

    nekem a creative hangzás jön be.
    Volt creative insp5300, 5500, 5700, most s750
    logitech: Z-640, az ratyesz volt.
    Hallottam Z-560-at havernál az már jó.

    Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

  • norbyte™

    csendes tag

    válasz slash #36 üzenetére

    Véleményem szerint, akinek a körítés, esetleg a design fontosabb, akkor jobb büdzsé-szett a Z-5500. Ez tény. De a Gigaworks THD 0, 1% torzítása, nagyobb teljesítménye, klasszikus high-end titán szatellitjei (40Khz-ig!), és a kristálytiszta hangzás világa, messze feledteti ezeket a hiányosságokat. (Szerintem pont a Logitechnek vannak grízes magasai, döngő mélyei, az S750 sokkal zeneibb …) Az S750 formája olyan amilyen, hagyományos, nem hivalkodó, de nem is ez a fő szempont. A másik. 7.1-ben sokkal jobban szólnak az 5.1-s filmek is! Oldalra upmixeli a hátsókat, így egy hátraható lövés/robbanás sokkal pozícionáltabb 7.1-ben, szabályosan halad hátra. Itt nincs „üres” tér. Nem is beszélve a mostanában terjedő DTS-es/matrix/discrete lemezcsodákról, ami 7.1-ben hihetetlen élmény. Igaz, elhelyezni nehéz a 7.1-et, de ha sikerül akkor nagyon üt.
    Addig, míg nem hallottam 5.1 vs 7.1-et én is szkeptikus voltam.
    A Gigaworks S750 merem állítani, hogy kategóriájában a legjobb. A DDTS-100 dekóderrel verhetetlen. Csak optikán rá a DVD/CD lejátszót és lehet döbbeni. (Külföldi tesztek így PM-Ultra kategóriába sororják.)


    Egy pár teszt.
    S750: Bővebben: link
    vs Z-5500: Bővebben: link
    Logi ill. S750 belezés, érdemes megnézni…:
    Bővebben: link

    ÉV-EBF- Villámvédelmi felülvizsgálatot, számítógép javítást, karbantartást vállalok.

  • [HUN]Newman

    csendes tag

    válasz slash #36 üzenetére

    Most akkor filmekre melyik a jobb?
    Eszembe jutott, h eladom a Klipsch-et és megveszem az S750+DDTS100 kombinációt... Ami tényleg dúrva kombináció, így sztem már jobb, mint Klipsch.
    Bár ha veszek Z5500-est, akkor ahhoz nem kell dekóder és mondjuk veszek mellé egy Pioneer DVD írót (csak egy példa volt). Bár nálam a hang a legfontosabb a gépen, ezért lenne inkább hangfal+dekóder kombi. Bár félek filmekre jobb lenne a 25centis SUB, viszont ott len lehet upmixelni 7.1-re, mert az csak 5.1-es. Meg tényleg tök jól néz ki a Z5500-es, aaz 5 hangfalat fel tudnám akasztani a falra amint láttam képeken, passzolna a 15:9-es TFT monitorhoz a falon.

    Nekem volt régen Creative MegaWorks 250D (THX, 2.1) hangszettem, gond nem volt vele. Mármint nem volt bajom a SUB-al. Most h ez már GigaWorks nevet kapott és 7.1 módosítottak a SUB-on. Ez annál lett jobb? (250D-nél S750 SUB-SUB).

Új hozzászólás Aktív témák