Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VargaT

    csendes tag

    Szevasztok!

    Hasonló hibáról írt már valaki, ott csere volt a javaslat, azon már túl vagyok.

    Szóval, T-Home IPTV+kábelnetet köttettem, Cisco epc3925 eszközt kaptam hozzá.
    Az alábbi problémám lenne vele: az eszköz időnként bekattan, ilyenkor eldobja a kábeles és
    wifi hálózatot, és valami égtelen fütyülő/sípoló hang jön ki belőle. Ki/bekapcs után minden
    jó. Néha utána nem soká újra csinálja, néha nem. T-Home-nak jelentettem, kicserélték,
    az új is ugyanazt csinálja.
    Gyanús hogy mindig hétvégén adja ezt elő, és mindig késő este/éjszaka.
    Elég hangosan fütyül, fel is szoktam ébredni rá, nagyon zavaró.
    Mikor bekattan, akkor a kábeles kapcsolatok ledjei kialszanak, a többi marad.
    3 gép és 1 STB van rákötve. Wifi ritkán van használva.
    Firmware: 111020c. Az UTP kábeleket mi építettük ki, de minden működik úgy általában,
    szóval zárlat vagy rossz kötés nem lehet. Jól szellőző helyen van, nem szokott meleg lenni
    a szerkezet.

    Mi okozhatja? Mit lehet tenni?

  • VargaT

    csendes tag

    Sziasztok!

    T-Home kábel net, Cisco EPC 3925, no meg IPTV.
    FTP kapcsolatoknál tapasztalok állandó megszakadást. Illetve egy netes játéknál állandó lefagyást (az meg HTTP-n töltene fájlokat háttérben).

    Kizártam az én részemről mindent, próbáltam másik windows, másik gép, másik kábel, másik hálókártya, wifi. Mindenhogy ugyanolyan szar.

    Wireshark programmal megvizsgáltam, és TCP Retransmission jelentkezik minden FTP megszakadáskor és játék lefagyáskor.

    Bejelentettem a hibát, kijöttek, cseréltek elosztót (szűrőt), mert hogy túl erős a jel, de nem váltotta meg a világot, meg az epc3925-öt is egy másikra. Ezen régi szoftver van, 111020c, a régin valami idei TEST nevű volt. Először úgy tűnt megjavult a dolog, útjára is engedtem a szerelőt, mire visszaértem a kapuból megint megszakadt, és azóta is ugyanolyan sűrűn mint régen.

    Öröm az ürömben hogy a régi szoftverest még át lehet hekkelni bridge módba, rádugtam a régi routerem, és minden megjavult! Csak az IPTV nem akar működni, szóval ez se nyerő hosszú távon.

    Régi ADSL nettel jó volt az FTP. Más programban nem tapasztalok hibát.

    Ha tudtok megoldást a TCP retransmission-re, vagy IPTV-re, akkor ne tartsátok magatokban!

    Előre is köszi!

  • VargaT

    csendes tag

    válasz stopperos #1917 üzenetére

    Köszi, sajnos úgy tűnik a routerem (Netgear WGR614v7) túl régi, legalábbis IGMP beállítást nem találok a menüjében, se neten nem írnak ilyesmit. Próbálgattam többféle beállítással, de az IPTV meg se mozdul. Úgyhogy marad a szakadozás :( Próbálok megoldást találni erre a TCP retransmission-re.

Új hozzászólás Aktív témák