Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacc

    aktív tag

    válasz Mercutio_ #7049 üzenetére

    Kiberbiztonság: ÓE-nek van Etikus hacker képzése - 40 óra kéthéten keresztül délután, jó hangulat, jó a tanár is. (Ex-építőmérnök is volt ott a csoportban, de élvezte és szabad idejében is fejlesztette magát, hasznos a programozás ismerete, de nem mindig kell, annyi előre elkészített szkript van, hogy röhej.)
    Azonban ha komolyabban érdekel, akkor nem ezt az Etikus hacker képzést - bár beugrónak nagyon jó - hanem a támadóbbat kell elvégezni, ami "O"-betűvel kezdődik, a certificate azért fontos, ahogy én látom - banknál vagyok fejlesztő, itt is ezt javasolják a kiberbiztonságiak.

    Számítógép-hálózati: Nem ismerem, hogy itt mit csinálnak, de volt ex-katona (csaj) csinált egy képzést, gyorstalpalót és "hálózati-mérnökként" helyezkedett el. De, ha feljebb akar lépni a ranglétrán, akkor neki is certificate-ket kell csinálnia. Ez a munka, azért jól automatizálható (persze kell még emberivan felügyelet, de halad, a csaj is azért akar certificate-t hogy feljebb jusson, mert ő is látja ezt a folyamatot)

    AWS certificate: Én ezt is tudom ajánlani, jött a csávókán reptéren biztonsági szolgálatnál volt, és part-time-ban nyomta itt a vállatlanál az AWS migrációt, önszorgalomból. (Igaz orosz, és jó feje van)

  • Lacc

    aktív tag

    válasz blessbygod #7047 üzenetére

    MSc esetében van egy Kredit érték, ami a bementként szolgál, mondjuk 50-80 között, és van egy előírt minimum kredit érték, 30-40. Ha van 30-40 kredited, mondjuk Matekból, Gazdásgtanból, Mérnöki tantárgyak, akkor tudsz jelentkezni, a maradék fennmaradó különbözetet, pedig az első 2 félévben kell teljesíteni, mint "Mesteren pótlandó tantárgy", ekkora rugalmassága van a bolognai rendszernek.

Új hozzászólás Aktív témák