Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flojd

    csendes tag

    Szép napot!

    Egy érdekes kérdéssel fordulnék hozzátok, remélem valaki tud segíteni.
    Jelenleg az új TVSZ szerint (2012), ami azokra vonatkozik, akik legutóbbi szeptemberben iratkoztak be vagy ezután fognak, van egy olyan rész, hogy elbocsájtják a szakról azt a hallgatót aki az adott képzésen (BSc) 12 félév alatt nem jut el az végbizonyítványig (Abszolutóriumig).
    A kérdéses rész az, hogy ha valakinek már volt ugyan itt korábban ugyan ezen a szakon egy korábbi képzése, de arról pár évvel ezelőtt elbocsájtották, és következő szeptemberben újrajelentkezik, akkor az ott elvégzett aktív féléveket levonják ebből a 12 félévből??
    Tehát példának, ha valakinek volt 7 aktív féléve ebben a képzésben korábban és újra szeretne jelentkezni ugyan ide, ugyan erre a szakra (és nem akkreditálja a tárgyait, hanem elölről kezd mindent), akkor neki 5 féléve maradna elvégezni a 7 féléves anyagot (ami nem lehet), vagy tiszta lappal indul és 12 féléve lesz a korábbiaktól függetlenül??
    Azt tudom, hogy az államilag támogatott félévei kevesebbek lesznek, de hogy a felhasználható képzési idő mennyi lesz azt nem tudom kivenni belőle.

    Van egy ilyen bekezdés is:
    "Azon hallgató esetében, aki elbocsátást nyert és újra felvétellel ugyanarra a szakra került,
    a teljesített kreditek elfogadása mellett (28.§ szerint), a 11.§ (3) bekezdés pontjait a következő
    módon kell alkalmazni:
    a) az elbocsátás előtti féléveket is figyelembe kell venni,
    b) az új beiratkozástól kezdődően az akkreditált kreditek nélkül kell számolni a
    krediteket"

    Nem tudom mit érthetnek az alatt, hogy az elbocsátás előtti féléveke is figyelembe kell venni, mert a 11.§ (3) bekezdésben nincs semmi a felhasználható félévek számáról, csak kreditszám követelményekről..

    Segítséget előre is nagyon köszönöm! :)

Új hozzászólás Aktív témák