Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • killerjohn

    addikt

    válasz Som@ #282 üzenetére

    OKJ.... én rendszerprogramozó technikusit végeztem, most GPS-t fejlesztek és a Fővárosi Közoktatási Információs Rendszert.... mindezt egy OKJ-s papírral. A tükör másik oldala : tavalyelőtt 1 évet jártam BME-re, idén 2 hónapot a Neumann-ra :) ennyit erről. és akkor mit tanítanak ? programozás : ''kicsi fiam, írd ki : ''mi a neved ?'' és miután beírod, hogy Pisti, kiírja a program, hogy ''Szia, Pisti !''. Röhej. Na és a matek ? lövésem nem volt még arról sem, hogy miről beszélnek.... a fizika meg a másik. BME-n az első előadás, idézet : ''....és akkor most fogjuk a kétszeresenderiváltháromdimenzióssebességvektoramitaztánmerőlegesenrábocsátunk.... marhaság az egész. :((

    és én sem vagyok hülye, lusta, bunkó ember :)

    [Szerkesztve]

  • killerjohn

    addikt

    válasz Hani #287 üzenetére

    Füstöss.... :O árghhh. :(((

    akkor akart deriválni meg integrálni, amikor analízisből a soroknál jártunk, és még az életben nem hallottam ezekről (nem mindenki matek szakos emelt szintű gimiből megy oda !)

  • killerjohn

    addikt

    válasz Hani #294 üzenetére

    na igen. ''műszaki informatikusok'' kerülnek ki a suliból, csak egy valamihez nem értenek : a számítógépkhez. nem tanítanak meg ''úgy gondolkodni, mint egy számítógép''. megtanulsz matekozni, fizikázni, logaritmust számolni, meg határértéket, és ennyi.

    a helyzet : GPS-t (tudod, olyan navigációs izé :) ) fejlesztek. és megmondom őszintén, lövésem sincs az elektronikához, vagy a metekhoz. hiszen hogyan fejlesztenek ma ? veszel egy hitachi mikrokontrollert, egy GPS jelvevőt, és egy GPRS modemet. összekötöd őket párhozamos, illetve soros porton. a mikrokontrolleren ANSI C programot lehet futtatni, és ha értesz az assemblyhez, és a C-hez, illetve tudsz RTFM (read the fucking manual) dolgozni, akkor nyert ügyed van. ennyi. említettem a folyamat során bárhol is matekot vagy fizikát ? asszem nem :P

    szóval én kiábrándultam a közoktatásból, és nem azért mondom, mert savanyú a szőlő (nagyon jól lehet keresni diploma nélkül is). az oktatásról mellesleg annyit, hogy a GPS csak ''szabadidős'' munka ( :) ), főállásban a Fővárosi Közoktatási Információs Rendszert fejlesztem a Fővárosi Oktatástechnológiai Központban, és látok én itt eleget arról, hogy milyen a mi kicsi országunkban az oktatás színvonala - annak ellenére, hogy állítólag ''nemzetközileg elismertek vagyunk''. hát persze. kár, hogy még bizonyos fővárosi ügyosztályok vezetői is csak mosolyognak ezen :(

    összességében a munkához kedv, kreativitás, tudásvágy és kitartás kell - szó sincs róla, hogy a limeszntartavégtelenbexakáadikonszorozvaead8 értékét kellene meghatározni.

Új hozzászólás Aktív témák