Új hozzászólás Aktív témák

  • C^^

    őstag

    válasz Brianiac #4151 üzenetére

    Hali,

    Pont most fog változni a mérnökinfós tanterv, úgyhogy nem minden lesz lassan aktuális, amit mondok.
    Alapvetően teljesíthető, de tanulni kell. Főleg az elején nagyon megszórják a népet, de ha tanul az ember, akkor meg lehet csinálni. Van két szigorlat, egy Matematika és egy Szoftver. (Ez, amennyire tudom most fog változni, nem szoftver lesz, hanem Szakmai Szigorlat és bővülni fog szoftvertechnológián kívül digitális technikával és elektronikával, de ezt csak hallomásból tudom.)

    Itt egy kép a tantervi hálóról, de ez most át fog alakulni valamennyire: [link]
    Ahogy nézem, az AAO és az OOP egybe lesz olvasztva Programozás I címen, gondolom a VEP lesz a Programozás II.
    A Bevinfó és az Informatika Elméleti Alapjai is mintha egybe lenne mostantól.

    Bővebben a tárgyakról itt találsz infót: [link]

    Van néhány tárgy ami elég értelmetlen, legalábbis abban a formában, ahogy oktatják. (szvsz)

    A matek szigót, aki eljut odáig általában abszorválja, a szoftver szigó már kicsit nagyobb falat. Ezek után tudsz szakosodni.

    Az akkreditációval óvatosan, mert az első 4 féléved alatt teljesíteni kell legalább 55 kreditet, és ebbe az akkreditált kreditek nem számítanak bele, továbbá az ösztöndíjindexbe sem.
    Amint látszik is, szinte mindenre épül valami, illetve mindenhez kell valami más (gyakran szvsz. indokolatlanul), és jellemzően nem indulnak keresztfélévek, szóval egy-egy bukás gyakran 1 év csúszást eredményez, főleg a szoftver vonalon.
    Programozáson Visual Studio, illetve C# megy, plusz fél évig JAVA is.

    A közösség szerintem jó, általában van segítség/összetartás. Az oktatói kar is jónak mondható szerintem ilyen szempontból, persze vannak kivételek, de hol nincsenek?

    Nekem ez volt a 4. félévem, az átlagok itt nem valami fényesek, valahogy 1,8 körül volt az ösztöndíjindex átlag, 2.0-ra már ösztöndíjat lehetett kapni.

    Hirtelen ennyi jut eszembe, ha van konkrét kérdés, akkor megpróbálok(próbálunk) válaszolni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák