Új hozzászólás Aktív témák

  • hlud

    csendes tag

    válasz novaways #99 üzenetére

    én személy szerint hosszútávra nem tennék rack-be vinyót. 2 okból sem: az egyik, (ami miatt te is jogosan aggódsz,) az a melegedés, a másik pedig a zaj. valamilyen szinten mindkettő orvosolható, de igazán tűrhető szintre szerintem nem csökkenthető egyik sem. persze lehet 5400-as vinyót használni, alumínium rack-et venni, meg lecserélni a gyári ventijét a rekknek "y.s. tech"-esre, ahogy én tettem :-) (pár éve vettem tts-től). de vagy zajos marad vagy meleg. ha ez valakit nem zavar, akkor használja! modjuk egy s.m.a.r.t. figyelő proggi azért nem árt hozzá: pl. hdd sentinel, speedfan, ha kedves az adatod, ami rajtavan. de ha mindig benne van a vinyó, akkor minek a rack? inkább szereld be a helyére. miért kell hogy kivehető legyen? ha "kényes" adatod van rajta, inkább használj truecrypt-et vagy tpm-es alaplapot!

    sata vinyót ide-re alakítani? ez elég hamvában holt ötlet szerintem 2009-ben, amikor már 1 ide portot is csak "kegyelemből" raknak az alaplapokra. ha létezik is ilyen célhardver csip (sata to pata bridge), az nem lehet túl népszerű, ergo beszerezhetetlen és drága itthon. ráadásul felmerülhetnek kompatibilitási és sebesség problémák is vele. nem javaslom. de ha gondolod, itt csemegézhetsz.

    [ Szerkesztve ]

    In Vino Veritas, In Merga Patria! (gyk.: Borban az igazság, sz@rban a haza!) Téged is súlyt a válság? Nem tetszik, amit magad körül látsz? Tudnál mire évente plusz 1 milkát költeni? Kukkants be ide: http://rrr100.wikispaces.com

Új hozzászólás Aktív témák