Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    Egy ideje nem volt ilyen gondom de most, hogy elővettem az Elite Dangeroust mindegyre elmegy a kép úgy kb 1 mp-re, néha picit a hang is mellé (hang nem monitorból jön pedig).
    Arra gondoltam sokan írják lehet szar a DP kábel, van rá konkrét ajánlat, hogy mit érdemes venni? Vagy egy Mediamarktban találok valamit ami jó lehet felt;ve, hogy tud DP 1.2-t? (a monitor 1440p, 144hz, freesync.)

    A konfigom adott a profilnál nem ismételném meg, de a táp elvileg jó meg minden egyéb mert használom napi szinten a gépet, a vga is mindjárt 1 éves és más gond nincs vele. Régebben láttam még 1-2 játékban de akkor azt hittem a scaling kikapcsolása segített (pedig nem volt scalelve natívan használtam), no mindegy, ennél a átéknál erősen előjött. Driver és win nagyjából up to date.

    p.s. a jelenlegi kábvel nem tudom vgaval vagy monitorral jött, annyit látok rajta, hogy Bizlink 164571ks, bármit is jelentsen.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    GPU túlmelegedés okozhat pc lekapcsolást? Eredetileg PSU-ra gyanakodtam, mi más ugye, de a GPU túl gyorsan felmelegedik. Sapphire 6900XT SE.
    Tiszta windows, új bios, új driver, furmark stresszteszt -> 2-4 mp alatt lekapcsol a gép. GPU hőmérséklet 100 celsius körül ugrál, junction 110 körül, 117-ről is van screenshotom.
    Ház tele ventivel, kézzel maxra állítva a GPU és házventiket sem változtat semmin. Erős downclock (-300 MHz, -75 mV) hatására a hotspot 110 körül ugrál de inkább 105-111, nem megy a fölé.
    Értem, hogy ezek melegednek de gyanítom ha 2-4 mp alatt megugrik a hőmérséklet az nem normális?

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Aprósólyom #86567 üzenetére

    Nem tudom a nagy gondon mit értesz, kérdezz, mert se csiszolóműhely nincs se madarak nem fészkeltek bele, a nappaliban van a gép, egyébként nincs 1 éves konfig, az alaplapot emlékeim szerint idén cseréltem korábban. Így még rendesen poros sem volt. Tegnap szétszedtem mert a troubleshoot miatt biost updateltem és persze lusta voltam, windowsból live update és nem indult többé újra.Így mindent kiszedtem, értsd minden kábelt ventiket is ami pedig esélyesen nem számít, egyedül a cpu és alaplapi kábelt tettem vissza a buios frissítés idejére, utána be cpu, ram, diskek, minden vissza.
    A tápegységen is minden kábelt kihúztam és visszatettem, meg az összes eszközön is.

    Újrapasztázni nem szeretném, esélyesen buknám az árát ha kiderül, hogy mégis a videokártya a hibás és nem tudom gariztatni, nem? Ahhoz túlságosan fájt decemberben az a 850 euró.

    Az egész onnan indult, hogy Starfield alatt lekapcsol a gép, néha csak 1 óra múlva, néha fél perc bizonyos helyeken. Eredetileg tápegységre gyanakodtam azért próbáltam a Furmarkkal, Seasonic support ajánlotta.
    Ellenben olyasmit találtam, és ez csak anekdotális nem megerősített, hogy ha a táp kapcsol le (túlterhelés, ha mondjuk nem elég / szar) akkor a hátsó billenőkapcsolóval kellene resetáljam, itt meg nincs ilyen.
    Jó lenen tudni melyik a gond mielőtt garizni kezdek bármit mert egyrészt macera, másrészt szeretném érteni, hogy mi a fene történik...

    szerk. fotók

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Ribi #86575 üzenetére

    Értem, most írom, hogy azt is mondják, ha az OCP kapcsol be akkor resetálni kell a hátsó billenőkapcsolóval ezt meg nem kell plusz gyanús, hogy felmegy a junction hő 110 fok fölé az a 2-4 mp alatt, az arra sem elég, hogy felpörögjön a ventillátor (de megteszi 100%-os venti mellett is), de azért szeretném kitalálni ha lehet, hogy melyik a rossz, ne gariztassak 2 felé úgy, hogy nem tudom kinek van igaza.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Pikari #86577 üzenetére

    Az oké, de ez nem autó vagy ház, hogy karban kelljen tartani és nem 10-20 éve megy, hanem mondjuk 10 hónapja. A kérdés troubleshooting volt, ha nem tudja senki a választ az sem gond, jártam már így.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Pikari #86579 üzenetére

    A komponensek az adatlapon azért nem írtam, ott szokás nézni, de ez:

    Fractal Design Meshify 2 Compact
    Arctic P14 (4db) és P12 (1db) ventik, 2 nagy befúj elöl, 2 nagy ki fent, a kicsi ki hátul
    Seasonic Prime TX 850W
    MSI MAG B550 TOMAHAWK
    R7 5800X3D + NH-D14
    2x16GB Corsair Vengeance LPX DDR4-3600
    Sapphire Nitro+ RX6900XT SE
    Sound Blaster Z OEM
    4TB SSD Crucial P3 M.2 2280
    1TB SSD Crucial MX500
    2TB SSD Sandisk Ultra 3D
    4TB HDD WD Red Pro
    Monitors Gigabyte M32U + Dell U2419H

    Tavaly talán decemberi cuccok, alaplapot és ramot idén vettem azt hiszem.

    Sajnos nincs, plána ilyen kaliberű. Sem táp. A tápot RMA-zhatnám de nem szívesen teszem ha gyanítom, hogy esetleg nem az a hibás. Írtam mindkét cégnek azért, és ha kerül egy másik táp ráteszem csak a gpu-t.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz bobalazs #86585 üzenetére

    Nagyon jó a szemetek. Nem tudom ez mennyire baj és mennyire releváns, de itt vannak az adatok. 1.5mm-t lóg a kártya felállított házzal (ellenőriztem lefektetve, kiszedve, visszatéve, rögzítve). Az alaplap vagy a ház furatok egyébként nem tökéletesen párhuzamosak a házzal, a hangkártya amilyen rövid ott is van 1mm eltérés az eleje és háta között, a táp rekesz vonalához viszonyítva. A cpu hűtő meg talán kb 1mm-t másik irányba (szemre állítottam be miután megmozgattam le-fel a felrakás után, hogy kenődjön a paszta). A cpu hűtő 1cm-re van a gpu-tól.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz pandras83 #86588 üzenetére

    Amit írsz simán lehet, hogy akár picit távolodott valami rajta, ezt pontosan megmondani nehéz, ha szerviz szétszedi majd ők esetleg látják. A bracket ami jött vele emlékeim szerint nem úgy nézett ki mint amit a papírja mutatott és nem sikerült kitalálnom hogyan kellene felszerelnem (fél-1mm-el rosszul volt alignolva rajta a csavarhely), nem is értettem, de így nem tettem be. A kártya stabilnak tűnt, nem lötyögött, lógott, minimálisat mozgott, nem jobban, mint korábbi videokártyáim, 1.5mm volt a "lógása" most (lefektetett helyzethez képest). Lefektetett géppel pont tökéletesen ugyanaz volt az eredmény egyébként, ami zavar volt benne, az mindenféle pozícióban mgvolt.

    Sajnos azt sem tudom mióta van ez, mert rég nem játszottam semmi komolyabbat, a heroes 5 gondolom nem hajtotta túl, ahogy a civilizations 6 sem :)
    Utoljára januárban játszottam "komolyabbat", az a Zero Dawn horizons volt, de az is 2017-es játék, simán lehet, hogy egyszerűen nem fűtötte annyira fel. A Starfield alatt volt, hogy órákat ment meghalás nélkül, de egy adott pillanatban pl a ship builderben 30mp-1 perc alatt megállt, 5x próbáltam egymás után, ugyanez adott helyen ahogy megmozdultam és lődözni kezdtek rám, szóval azon is múlott épp mit teker a játék. Vagyis ha akár picit is kevésbé terhelte valami akkor lehet, hogy max hőfokon ment de mivel nem volt okom nézni sosem derült ki.

    Leginkább az zavart meg, hogy eredetileg én is a tápra gondoltam - lekapcsolás, az ugye áramellátás :) - olvasva, hogy egyeseknél ez a táp egyes példányaival előfordul, de a hőmérséklet dolog akkor derült ki amikor elkezdtem tesztelni és akár jó a táp akár nem ez ahogy sikerült innen, redditről meg egyéb fórumokról kikövetkeztetni tuti probléma. A "normális" panasz amikkel találkoztam az legalább 10 fokkal alacsonyabb hőmérsékletekről szól és nem pár mp, hanem mondjuk 1-2 perc alatti felforrósodásról. 117 fok junction hőmérsékletet nem láttam sehol említve :) nem is kellene legyen ha kicsit lassabban melegedik be mert a szoftver reagál rá. Érdekes módon, és ezt is okozhatja hőmérséklet, bizonyos értékekkel (amivel már nem halt meg a gép azonnal) a teljesítmény grafikon fűrészt rajzolt, arra gondoltam ezt az okozhatja, hogy túl meleg és visszavesz, majd amint esik pár fokot emeli megint a teljesítményt.

    Tegnap elpostáztam vissza a kártyát, lássuk mit mond a bolt, az is lehet, hogy valami szerviznek továbbítják, határozatlan ideig várakozás van, addig notebookos csendes netezés...
    Egyáltalán nem biztos, hogy kapok bármi részletes infót, hogy mi a gond, de ha mégis azért igyekszem nem elfelejteni posztolni itt a végeredményt.

    Köszi az ötletelést mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz weedem #86598 üzenetére

    Nekem akutabb a dolog nem csak a hőfok, hanem amennyire hirtelen melegszik. Csak azt nem tudtam vajon tuti a gpu miatt kapcsol-e le a gép. Visszaküldtem garanciában (tavaly év végén vettem), majd kiderül pár nap, 1-2 hét alatt, vagy ki tudja hogyan működik a bevizsgálás és garancia, egyelőre ma kapta meg a bolt a csomagot.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák