Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spe88

    senior tag

    Hello!

    Adott egy Android 4.4-es Honor 6 teló hetijegyes mobilnettel EU-ra. EB-re utaznék vele, idő nagyon szűkös lesz, ezért olyan szoftvert keresek, ami az alábbiakat tudja:

    - létezik hozzá offline térkép
    - a forgalmat mutatja
    - mutatja legalább a fix traffikat (tudtommal csak a Waze full real-time)
    - pontos a térkép
    - pontos a tervezés
    - nagyon nagy dugó esetén újratervez és levisz az útvonalról IDŐBEN
    - minden tekintetben megbízható

    Sokat kérek? Nem baj, ha nem ingyenes, csak működjön normálisan, nekem megéri a pénzt.

    Amiket próbáltam:

    Waze
    előny: online infók jók
    hátrány: a térkép nagyon alap, nincs offline, sokszor későn vinne le, nem stabil, eszi a netet meg az akkut, hogy már olvad a teló

    Nokia Here
    előny: valamivel stabilabb, van offline, pontos is
    hátrány: nem mutatja a fix traffikat és a dugóelkerülést még nem próbáltam vele, illetve nem tudom mit szólna a teló, ha azt mondanám, hogy használja az offline térképet, de az infók jöhetnek online

    Navigon
    előny: a Here térképét használja azt hiszem, de szemléletesebb, meg valamivel több traffit mutat, de közel sem mutatja az összes fixet
    hátrány: nem tudom, hogy oldható meg vele az offline térkép

    GoogleMap
    hátrány: offline térkép nincs rá tudtommal, fix traffikat ez sem nagyon mutatja

    Tudom mindenki másra esküszik, de létezik, ami a felsoroltak közül mindegyiket tudja? Bármilyen megoldás érdekel, haxolos, fizetős akármi. Természetesen csak egy szoftvernévre vagyok kíváncsi többit megoldom valahogy. Ha bármi hülyeséget mondtam volna, javítsatok ki, nektek valószínűleg nagyobb a tapasztalatotok.

    Köszi

    Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

  • spe88

    senior tag

    válasz bzoly #6548 üzenetére

    esetleg valami opció, hogy a GoogleMap vagy a Nokia Here mutassa a fix traffikat? Valami modul vagy bármi létezik? Ez nagyon fontos volna nekem.

    Nem vagyok az a gyorshajtó típus, de az osztrák pályán rengeteg traffi van, természetesen a legtöbb helyen teljesen indokolatlanul, és ha már 110-20-szal megyek 100 helyett már kapom is a csekket, össze lehet gyűjteni egy magyar-német tripen az osztrákoknál egy 50-est minden erőlködés nélkül, úgy hogy közben gyakorlatilag teljesen biztonságas vezetsz, épphogy túllépve a korlátozást, mert nem állsz bele egyből a fékbe egy 100-as táblánál hanem hagyod kigurulni.

    Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

  • spe88

    senior tag

    válasz #79335424 #6552 üzenetére

    Igen az IGL-L-ről tudtam, ott szépen be is lövöm mindig a tempomatot, de azért sokan tépnek ott is keményen, nem is értem őket. Annyi fix traffijuk van, hogy még így is variálnak? :D Alapvetően betartom, meg nem döngetek, de ilyen 100 helyett 110-20-nál már nem egyszer villantottak le. Gyakorlatilag egész osztrák pályán a gáz felgyorsulok-satu 100-ra 80-ra, megint fel, mire eléred megint satu, rühellem ezt, értelmetlen. Ezért is kellett volna valami megoldás, azt hittem azért ők nem mókáznak ilyen ide-odapakolgatásokkal annyi van nekik, de tévedtem. :)

    Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

  • spe88

    senior tag

    válasz Prime110 #6554 üzenetére

    Megmondom őszintén vannak vele rossz tapasztalatok, de inkább csak viszonylag elhagyatott helyeken (falvak stb.) de a mi esetünkben ez most nem jön szóba, ha csak nem leterel valamerre, elnézzük és már az sem tudja, hol vagyunk. :)
    Mivel nincs hozzá offline térkép azt hittem jó pár MB-ot megzabál, nyilván a térkép betöltés eszi, nem az, hogy épp hol mekkora forgalom van stb., de ha ügyesen van megírva a progi, akkor lehet tényleg csak ennyit eszik, remélem igazad van. Azt hittem míg odaérünk Marseilles-be már addigra lezabál vagy 200MB-ot! Azt tudom, hogy anno annyira ette a telefonom akksiját, hogy nem tudott olyan gyorsan tölteni autóról és 200 km alatt 0-ra merült 100-ról, de lehet csak a kábel volt rossz vagy a verda nem küldött elég ménküt...

    De azért kipróbálom, majd az iGO-t is. ;)

    Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

  • spe88

    senior tag

    válasz huliganboy #6556 üzenetére

    nem csak sokat járok melózni a németekhez és az osztrák pálya teli van pakolva traffival, meg track controllal főleg a némethez képest, és elenyésző helyen van kijelezve, hogy radar, én meg vagyok olyan szerencsétlen, hogy viszonylag átlagos tempóban is bele-belefutok ezekbe. Miért ne?

    A másik, hogy persze eltalálnánk Marseille-ig, akárhogy: itnier, papírtérkép, Charlotte néni és társaival, de mivel meló miatt nagyon szűkös az idő keret, ezért minél több mindent igénybe kell venni, a technikai vívmányok teljes tárházába szóba jöhet, ezért kértem a tanácsokat, neki is állok a telepítgetéseknek. Köszi ;)

    2A-s töltőfejen volt, legalább is egy 3 slotos töltőm van és a legfelső elvileg 2A-s. Persze Aliexpresses termék, fene tudja mennyire megbízható az is. Rápróbálok, majd valami "minőségire", de nem hinném, hogy nagy különbségek vannak. A telóm meg használat nélkül is lemerül 1 nap alatt, az is lehet gond. Már új korában is ilyen volt. Droidok nagy része ilyen.

    [ Szerkesztve ]

    Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

  • spe88

    senior tag

    válasz PLaci58 #6562 üzenetére

    Na majd rámérek, kipróbálom mit tud. Amúgy szerintem, akkor neked szerencséd van azzal a telóval, mert nekem ez új korában is ennyit tudott, kicserélni nem egyszerű, meg tök felesleges, mert ez gyárilag ennyit tud. Az összes ismerős/haver naponta max. két naponta tölti a droidokat. Ilyen ez az OS, ha nem lősz ki mindent, orrba-szájba szinkronizál, követ, figyel stb. Nekem be van állítva, hogy kikapcsolt képernyővel kb. 5-6 app futhat általában komm. appok. Persze kilősz mindent, akkor egy hetet is elmegy az enyém is, de akkor felmerül a kérdés, hogy minek van okostelefonja az embernek, ha egy hétig nem is használja csak "telefonként".
    Azt meg kötve hiszem, hogy akármelyik droid mondjuk töltés nélkül kibírna egy 700km-es navizást, ami pályán jó esetben 7 óra és ha egy hét távlatban gondolkozunk, akkor 7 óra navi kevésnek mondható. Nem tudom milyen csodatelefont fogtál ki. :)
    Egy Winphone egy bekapcsolt mobilnettel Hangout/Messenger/Gmail appokkal futva a háttérben, ugyanakkora mAh-s akksival tuti, hogy a legtöbb droidra 2-3x annyi időt ráver.

    Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

Új hozzászólás Aktív témák