Új hozzászólás Aktív témák

  • fps8

    senior tag

    Sziasztok.
    Mobilstickes kérdésem lenne, remélem ez megfelelő hely rá.
    Adva vagyon egy huawei vodafone usb modem, és egy németországi Otelo elnevezésű surf sim. Az Otelo hivatalosan a voda antennáit használja itt kinn. Gondoltam mivel van egy ilyen stickem, ezért nem költök 30 eurot egy otelosra. Sajna azonban nem tudom összevarázsolni a kettőt. Addig szépen eljutok hogy a frissen letöltött Vodafone Mobile Broadband nevű program felismeri a stick-et és a sim-et. Kér pinkódot, és megkérdi hogy milyen (mobil kapcsolat, vagy websessions) simem van. Rámegyek hogy websessions, kéri az apn-t. Beírom szépen a kártya infói közt található event.otelo.de apn címet. Így csatlakoznia és működnie kéne, de itt jön a bökkenő. Hivatalosan az otelo-nál lenne egy telefonszám, amire a simnek tárcsáznia kéne. Az otelo stic (mert hogy kollégának van egy ilyen stick-je) esetében az apn beállításoknál van egy sáv erre, ahová beírja a szolgáltató által megadott *99# kódot, és így egyből megtalálja a hálózatot. Ellenben a vodás stick beállításaiban ilyen opció nincsen. Van még bepipálható hitelesítés rész, ahová nevet és jelszót kér, de erre otelonál nincs szükség. Egyszer már felhívtam az itteni infó vonalat, és ők sem tudtak segítséget adni. Azt mondták el ami le van írva, hogy írjam át a apn-t és a *99#.et... De hová? :(
    Elméletileg ennek a kártyának a beépített modemekkel is mennie kellene, de annál sem találok ilyen részt.
    Ezen kívül még azt figyeltem meg, hogy amikor feltelepítem az otelo stick szoftverét (mert próbáltam hogy a gyári stick szoftverével felismeri e a vodás modemet) akkor a szoftver mellé, csinál egy win-es telefonos kapcsolatot, aminél csatlakozási adatoknál egyedül ez a *99# van megadva. Próbáltam kézzel csinálni ilyet, de nem találok itt sem olyan részt, ahol telefonszámot kérne hitelesítés helyett...
    Egyébként Win 7 64 bit.

    "War... war never changes"

Új hozzászólás Aktív témák