Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bela30

    csendes tag

    Sziasztok!Biztos hülye kérdés,de ti hogy tudjátok,jelenleg felteszi-e a Free Antivirus telepítője alapból a Secure Browser-t is,vagy a böngészőjét külön kell telepítenem?

    Csak mert úgy emlékszem sok éve,az előző win újra install után,amikor telepítettem az Avastot a böngészőt is aut. hozzá csapta.Most viszont sehol nem találom a a vírus írtó kezelő felületén.Viszont hát ha csak én vagyok a béna,és nem akarok úgy járni hogy megpróbálom feltelepíteni a Secure Browser-t miközben az már a gépen van.

    Bár gondolom ha a win 10 program listájában nem látom külön,akkor nyilván nincs fent igaz?

  • bela30

    csendes tag

    válasz Cs1csó #3982 üzenetére

    Lehet amikor feltettük véletlenül kivettük a pipát a browser mellől amikor azt kérdezte az Avast hogy mit telepítsen még fel magával.

    Valahol az Avaston belül nem lehet utólag kieszközölni az utólagos telepítését?

  • bela30

    csendes tag

    válasz Cs1csó #3986 üzenetére

    Köszi de ott se lehet utólag telepíteni.Mindegy,akkor leszedem az Avast oldaláról az install fájlt és felteszem úgy.

  • bela30

    csendes tag

    Sziasztok!Ez mekkora probléma?A mai nap óta az Avast Free Antivirus 20.4.2410 (build 20.4.5312.580) már vagy egy tucat ilyen értesítést küldött ki:

    Volt hogy egy perc alatt négyet is!

    Hogy állítsam meg ezt a folyamatot?A DHT-t,a peer kicserélést és a helyi peerek keresését már kikapcsoltam,de úgy tűnik ez még nem volt elég.Hadd ne mondjam,hogy mennyire idegesítő,ill. ijesztő!

    Ill. egyáltalán mi ez az egész?Olvastam erről a botnetről hogy mégis micsoda.Ezek szerint akkor megtaláltak engem is a zombi gépek és most éppen ostromolnak?

    utorrent 2.2.1-et build 25302 használok,Windows 10 64 bit Pro 1909-es verzió,oprendszer build száma 18363.900

    Windows Update megy és az Avast-nak is minden engedve.

  • bela30

    csendes tag

    válasz LamerGyuri #4116 üzenetére

    A kliens csere biztos hogy nem megoldás,mert azon a bizonyos nagy magyar torrent oldalon a qbittorent topik is tele van most ezzel a problémával.

    Amúgy én már abban sem vagyok biztos hogy a torrentnek köze van hozzá,ill. hogy okvetlen szükséges hozzá.Mert hogy tegnap késő este egyszer,22:37-kor jött úgy is ilyen riasztás hogy közben már rég nem is ment a kliens.

    Csak az a baj,hogy mivel akkor épp teljes képernyő üzemmódban voltam azért nem kaptam róla olyan értesítési ablakot mint amilyet lejjebb betettem,hanem csak utólag tudtam elolvasni az Avast-ben az Értesítések - Előzmények fülön,de ott meg már csak annyit ír róla hogy "Fenyegetés blokkolva Biztonságosan megszakítottunk a kapcsolatot a(z) tcp:/ címen, mert fertőzött volt a következővel: botnet:blacklist." Szóval csak pont az nem derül ki belőle hogy ekkor épp milyen programon keresztül akart betámadni ez az IP.Ami mondom,szerintem ekkor már nem lehetett az utorrent,mert az ekkor már több órája nem ment,pont amiatt mert meguntam az állandó riasztásokat,és ezért határozatlan ideig kilőttem az egészet fenébe.

    Viszont az is igaz,hogy ma meg még egy ilyen riasztás sem volt (persze az utorrent az nem megy továbbra sem).Bár ez meg nem tudom összefügghet-e azzal hogy a vírusírtó vírus definíciói azóta már legalább háromszor frissültek,tehát hogy mi van ha esetleg csak vak riasztás volt az egész.

    Vagy lehet csak azért szűntek meg a riasztások mert közben szépen már az én gépem is zombi lett? :-D :-(

    Próbáltam szétnézni a témában a neten,megtaláltam az Avast saját fórumát is,de nekem kicsit furcsa módon ott pont semmi nyoma nincs annak hogy tegnap óta milyen buli van.És azért furcsa mert közben meg tudom hogy nem én vagyok az egyetlen aki szenved ettől a problémától.Még a reddit-en is olvastam: https://www.reddit.com/r/qBittorrent/comments/hir7ym/botnet_blacklist_on_qbittorrent/

    Csak hát ami meg a másik baj hogy angol tudás hiányában nem sok mindent tudok leszűrni ezekből a külföldi oldalakból.Valaki aki jó angolos és tudja is hogy ilyen témában merre felé keresgéljen,esetleg megtenné hogy utána járna ennek,tehát hogy mégis akkor mi is ez az egész?

    Gondoltam amúgy egyszerűen arra is hogy írok magának az Avast-nek,de a support oldalon hát persze hogy azt kaptam hogy " Sajnáljuk, de a következő nyelven nem tudunk támogatást biztosítani: Magyar" :-(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák