Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Copilot64 #4626 üzenetére

    Köszi, néztem ezt is, mert szimpatikus, de ha jól látom, ebben nincs GPS (sőt, talán még G-sensor sem). Ha rosszul tudom, szóljatok, mert azonnal lecsapok rá...

    Nem vagyok valami nagy szaki kamerák és fényképezők tekintetében, de szerintem a CMOS-nak nem sok köze van a látószög nagyságához. Az "csak" azt határozza meg, hogy mennyi pixelt képes feldolgozni, illetve a képet hányszor hány pixelre tudja leképezni. A sok (vagy) kevés pixel összejöhet 90 fokos, de 180 fokos látószögből is, teljesen mindegy. A látószöget szerintem csakis az optika, szigorúbban véve a lencse, vagy lencsesorok határozzák meg. Ezt még befolyásolhatja az optikát körülvevő foglalat mérete, illetve előrenynyúlása. Így elméletileg 180 fok lenne maximális, de az optika körüli keret ezt némileg csökkenti, mondjuk 178 fokra, vagy éppen 170-re. De ha az optika csak 120 fokra képes, akkor hiába a nagyfelbontású CMOS, a 120 fokos képet fogja sok-sok pixellé alakítani. (a linkedben, az Omnivision oldalán nem is említenek látószöget, szó sem esik róla, mert nincs is hozzá köze.) Bocsi, nem kötekedni akartam... :R

    Ezért kicsit szomorú vagyok, ha a Dome nem 170 fokos. A kamion szélévdőjének képaránya kb. 2,5-3 darab 16:9-es monitor egymás mellé helyezésével írható le nagyjából. Szóval igencsak szélesvásznú mozi! :) Tehát a kemarának lenne hova belátnia, bőven vannak olyan helyek, amiket én, a baloldali ülésből sehogyan sem láthatok. A legveszélyesebb és sajnos ezt nem is értik meg a személyautósok, a jobb oldali A-oszlop kitakarásában van. Tipikusan akkor szokott ez nekem nagy fejvakarásokat, s nagy fékezéseket okozni, amikor én megyek az autópályán a külső sávban, s egyszer csak megjelenik a kamion előtt pár centivel egy cammogó személyautó, aki épp felhajtott a pályára, de azt már nem tudja, hogy gyorsítva és a bal tükröt figyelve illik besorolni. Nem hosszú kaminonos pályafutásom alatt már több tucat ilyen autóst lapíthattam volna ki a 40 tonnával, de eddig valami hetedik érzék mindig megóvott az ilyen balesetektől, pedig én az ülésből nem láthatom az ilyen mazsolákat, akármennyire is körbe vagyok véve szuper tükrökkel. Szóval fáj a szívem, ha tényleg csak 120 fokos mindegyiknek a látószöge. Tuti nem 170 a Dome-é?

    Illetve a linkelt G95A biztosan nem GPS-es?

    Várom a gyors válaszaitokat, mert mindjárt vége az akciónak... :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák