Új hozzászólás Aktív témák

  • laja1971

    csendes tag

    válasz havri1 #1428 üzenetére

    Sziasztok,

    No pont én is hasonlókkal küzdők a G1WH-nál. Mármint a rádió zavarás terén.
    Szakmabeli vagyok, valamiféle magyarázattal is tudok szolgálni. A lényeg, hogy amikor működik az adapter – függetlenül attól, hogy rajta van a kamera, vagy csak lóg a kábel- szinte megszűnik a rádióvétel, mintha letekernéd az antennát. Rádióadó közelében ez kevésbé jelentkezik, de ott is ronthatja a vételt. A hiba forrása az 5V usb adapter. A navigáció 1A-esével próbálva sokat javult de –kismértékben- megmaradt a zavar. Viszont ez az adapter nem zavarja, csak akkor, ha rajta van a kamera. A lényeg hogy valószínűleg a kapcsolóüzemű adapter olyan frekvencián megy, ami közelében van az Fm rádió 10,7 Mhz-es középfrekvenciájával. Valószínűleg az Usb kábel és a kamera sem árnyékolt, így a zavar szabadon jut az éterbe. A másik probléma, hogy a kamera, mint esetleges zavarforrás igen közel van az antennához(nálam), mint zajforrás tökéletesen sugároz az egész tartományban. Szerintem ezek lehetnek a problémák, ha van nálam okosabb nyugodtan javítson ki :)
    Én most hagyományos módon próbálom csökkenteni a 12V-t 5V-ra, stablilizátor IC-vel (7805 1A-s) vagy nagyobb teljesítményűvel. Ezt valószínűleg hétvégén próbálom ki.

    laja

Új hozzászólás Aktív témák