Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 1stVikman

    senior tag

    válasz 1stVikman #36819 üzenetére

    Lejárt a szerkesztés.

    Lakk témához még annyit, hogy nyáron Lidl-ben vettem más célból spray-s lakkot. Nem tudom milyen, Baufix vagy Powerfix márka (vasárnapig nem vagyok otthon, nem tudom megnézni), de biztosan fényes lakk. Nem tudom, hogy ez használható lenne-e fedőrétegnek?
    Vagy az áruházakban kapható ecsetes javítószínek mellett szokott lenni ugyanakkora tubusban színtelen lakk. Esetleg az?

  • Formaster

    Topikgazda

    válasz 1stVikman #36819 üzenetére

    A 3-as és majdnem a 4-es lenne jó kombináció. A 4-esben nincs benne a rozsda passziváló, ezt innen tudod külön megvenni. De fontos, hogy előtte seperd ki a felületből a rozsdát, ehhez kelleni fog egy üvegszálas toll, amit az összefoglalóban megtalálsz, nem egy eget verő összegért.

    A gyári színt azért javaslom, mert az fog a legkevésbé elütni, de ez ugye függ a felvitel módjától is. Metálnál elég sok tényező szerepet játszik, az csak fújva lehet megközelítő.

    A lakkozás bonyolultabb, te döntsd el, hogy meddig akarsz elmenni. Én csináltam már tökéletes reprodukciót, de úgy hogy mindenem megvolt beleértve a profi fényezői szaktanácsokat, szerszámokat és így isncsak 3.ik nekifutásra sikerült, igaz akkor 100%-os lett. A fújósat én hanyagolnám házi lendületből.

    Amit ajánlhatok, ha az autó kaliberéhez, használati módjához hozzá passzol egy 70-80% körüli megoldás, ami 1-2 méterről majdnem tökéletes, az az, hogy a megrendelt gyári színt és lakkod 60-40 vagy 70-30 arányban kikevered apránként egy kis kólás kupakban, majd 0-ás ecsettel bepontozod. Vigyázz, mert perceken belül köt, ha összekevered, ezért legyen higító a közelben.

Új hozzászólás Aktív témák