Új hozzászólás Aktív témák

  • 426os

    őstag

    válasz bandus #28 üzenetére

    Igen, nekem is oda kellett mennem. Mondjuk ezen mindig szeretek ventillálni. Ha lett volna fényképem az osztrák rendszerben, akkor automatikusan kaptam volna a fényképes ecardot. De mivel nem volt, ezért időpontot kellett foglaljak (legközelebbi 2 hónapra volt), hogy bevigyem fizikailag a papíralapú igazolványképet, amit egy random fotóautomatánál csináltam, hogy ezt azután beszkenneljék és betárolják a rendszerbe. Nem lenne egyszerűbb megoldani, hogy feltöltsd magadnak online és megspórolj magadnak egy délután, amit rászánsz, hogy elmenj a legközelebbi nagyvárosba ezt elintézni? :D A digitális ügyintézés azért annyira még nem gördülékeny a hanyattló nyugaton, de pl Handy-signature-el már egész sok mindent el lehet intézni online.

    Plusz általános infó, ami hasznos lehet mindenkinek:
    Mint Németországban, úgy Ausztriában is szeretik használni az emberek az egyetemi/akadémiai titulusukat és általában meg is éri használni (pl ha Msc végzettséged van, akkor használhatod az Msc. titulust és kérésre az iratokba is beleírják (pl az eCard-ra is).
    Osztrák kollégáim elmondása szerint ezen titulusok használata némi előnyt jelenthet, ha orvoshoz mész, rendőr igazoltat, lakást bérelnél vagy éppen hitelt igényelnél.

    Lakásbérléssel kapcsolatban én is tapasztaltam ennek előnyeit, a többivel nincs még tapasztalatom.

    .

Új hozzászólás Aktív témák