Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #10726912

    törölt tag

    válasz #56474624 #218 üzenetére

    Azt hiszem, nagyon jól megfogalmaztál nagyon sok mindent :) Hozzá tenném, hogy a hifi nálam csak eszköz a zene, a hangok világába, a zene és a hangok kellenek, s az a jó, mikor nem hivja fel semmi a figyelmet magára, tehát a részletező, teres, szinpadot adó, sehol nem tolakodó, bántó (a magas hangok sokasága és természetesen a mélytartomány túlzottsága is bántó), hanem olyan fokon minőség, ami megszokottá válik pár óra hallgatódzás után, nagy hangerőn sem fáraszt, és mindig örömmel kapcsolod be, nem akarsz állitgatni, nem akarsz cserélgetni. Az eszközök szeretete nálam ott merül ki, hogy minden eszköz, kábel egyedi dolog, minden változtatás, módositás jelentőségteljes egy letisztult rendszerben, és ezeket ismerni, meghallani, megérteni egy hobbi számomra, mosoly és vigyor a köbön, mondhatom, hogy 12 éves korom óta bújok bele tudatlanul (szakmai tudás nélkül) is a hangkeltők világába, nem tudom miért, de szólnak, nem vagyok műszerész, de a paneleket nézegettem gyerekként is, a kazettás magnók világában is, szétszedtem, össze raktam, fogdostam a paneleket, hangszedőket, egy rádió adás kedvéért órákig aggattam a szobában a különböző drótokat össze és boldog voltam, hogy újra bejött egyszerre az összes kedvenc adóm, miközben a szüleim attól féltek a sok drót miatt, hogy megüt az áram... :D ...de mindez csak hobbi, másoknál, mások rendszerét meghallgatni hobbi, a saját hifim viszont Kell, mert zenét Úgy akarok hallgatni, ahogy azzal össze nőttem :) Tehát nálam több részből áll a Hifizés: vágyok koncertekre eljárni, élő hangversenyekre, dzsezz, klasszikus, akusztikus előadásokra, felejthetetlen élmény :) Vágyok eljárni hifistákhoz, akiknek rendszerük van, megismerni a rendszerüket, mi alapján, hogyan választották azt, ami ott van és mit szólnak az enyémhez, több órás beszélgetés és hallgatódzás, tapasztalat szerzés, épitő jellegű kritika, ismerkedés emberekkel :) S vágyok zenét hallgatni, ugyanott uganúgy, elmélyülni hangokban, akkor bekapcsolni a rendszert, ha kipihent vagyok és jókedvű, akkor bekapcsolni, ha fáradt vagyok, és mindig, meghallani a hangulatom miatti különbségeket is :)

  • #92251648

    törölt tag

    válasz #56474624 #218 üzenetére

    Igen, illetve is. A zenei tudás új megvilágításba helyezi a dallamot, harmóniát, összhangzatot, ütemezést. De van egy másik hozadéka is, mégpedig a zeneszerzőkkel, muzsikusokkal, hangszerekkel kapcsolatot háttér információk. Ezek birtokában máris nem csak hangokról szól a zenehallgatás, sokkal inkább komplex élményt nyújt. Utazásaink során is több, érdekesebb benyomás ér minket, ha van némi fogalmunk az aktuális helyszínről, az ottani emberek életéről. Ezek hiányában csak egy furcsa filmet nézünk, aminek nagy részét nem értjük. A művészetek nagy csodája, hogy hozzáértéstől függetlenül képes élvezni őket mindenki, de az élvezetnek sok szintje van hozzáértéstől függően.

    Festőművész barátommal festmény kiállításra menni nem akármilyen élmény. Órákat képes beszélni olyan képekről, amik mellett én magamtól simán elsétálnék, de a kapott infók birtokában teljesen másként nézek rájuk, miután tátott szájjal végighallgattam a szakember elemzését.

Új hozzászólás Aktív témák