Új hozzászólás Aktív témák

  • poganytamas

    senior tag

    válasz poganytamas #1730 üzenetére

    Belenéztem az ygps egy korábbi változatának a forrásába és meglepő dologra jutottam:
    minden, amit az az alkalmazás csinál, szimuláció! Hogy értem ezt? Van egy AGPS cache. Ebben tárolódnak olyan dolgok mint utolsó longitude, utolsó latitude, utc idő, health, stb stb.

    Na most amikor a cold gombra kattintok, akkor szimulálódik egy cold indítás, azzal hogy az műhold pozíciók (ephemeris), utolsó fixált pozíció, utolsó fixálási idő idő, iono (ez nem tudom mi), utc idő, és health kitörlődnek a cache-ből.

    Ugyanúgy warm-nál az műholdak pozíciója törlődik. Hot-nál valami rti. Full-nál meg all, vagyis minden.

    És akkor indul egy gps keresés. A keresés ugyan igazi :) de a start mód szimuláció :D Vagyis szimulálja hogy olyan mintha cold módban indulna azzal, hogy azokat az értékeket, amiket cold módban nem kell figyelembe venni, kitörli a cache-ből.

    Ennek fényében én meg merem kockáztatni, hogy az égvilágon semmi haszna úgymond, csak egy gyorsítótárból törölget, a program amit használsz, az dönti el hogy mi legyen, mit használ ebből a cache-ből.

    Javítsatok ki ha tévednék, én erre jutottam így este kilenckor :D

Új hozzászólás Aktív témák