Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • palyagabi

    csendes tag

    Sziasztok!
    Ajánlásokat szeretnék kérni asztali média lejátszóra. Tudom, ezt már előttem rengetegen megtették, de nekem kissé egyediek az igényeim.
    Az árral nem szeretnék nagyon elúszni, de mivel nem egy évre tervezem, így azért rászánom ami szükséges.

    Tehát, csak film nézésre kell, a többi nem érdekel. Külső HDD-ről tápolok.
    Amit tudjon: 4K (és a következőket is 4K-ban), MKV 3D, BluRay 3D ISO, BluRay 3D mappából, HDR,
    Ez eddig ugye csak a szokásos, de akkor mondom az egyedi igényeimet.

    Jelen pillanatban egy ASUS oPlay gépem van, előtte egy egyszerű Maxel volt.
    Szeretném, ha ahogy a mostaninál is, minél egyszerűbben elérni a tartalmakat, lehetőleg listában.
    Nem kell hogy bemutatózzon, nem kell a mappa ikon, egymás alatt legyenek a fájlok, mit ha könyvet olvasnék.
    Ha megnéztem valamit, opció kérés a fájlra és töröl. Ez sorozatoknál fontos. Tehát ne keljen két progit használni mint PC-én.
    Hogy milyen oprendszer van rajta az nem érdekel, leginkább saját és egyszerűnek örülnék, ami média lejátszásra van kihegyezve, nem mindenféle más marhaságra. Média lejátszó, azt tudja!

    Az ASUS most ilyen.

    Nem utolsó szempont a hang és képminőség, de csak az ésszerűség határain belül.

    A válaszokat előre is köszönöm!

  • palyagabi

    csendes tag

    Pontosan! Nem tud 4K-t, nem tud BD 3D-ét.
    És igen, a példa a kezelhetőségről szólt. Sok mindent ki lehet bogarászni a netten, de ezeket az apró részleteket (kezelhetőség) nem. Ezen információk leginkább fórum oldalakról, kérdések által beszerezhetők a tapasztalt tagoktól.
    Úgy hiszem, ez az oldal, ezen belül ez a topik ezen kritériumoknak megfelel.

    Tehát, hogy tiszta legyen, nekem nagyon fontos a gyors törlés opció!
    És kérném kihagyni azon válaszokat, amiben azt taglalja valaki, hogy de miből áll mondjuk Android oprendszernél a VLC-ből kilépni és belépni a Totalcommander-be, hogy töröljem. Ez nem telefon és nem PC, nem progik futtatására kell, hanem mint a neve is mutatja, média lejátszásra.
    Hát nekem egy média lejátszó média lejátszásra kell. Az öszvér dolgokkal az a baj, hogy mindent tud, de jól, nem sok mindent.
    Teló telefonálásra, PC munkára, TV képanyag nézésére, konzol játékra, fényképező gép fényképezésre, és a média lejátszó média lejátszásra.
    Én így működök!
    Nem akarok vitát generálni, az előzőekből kiemelném az "ÉN" szót.
    Mindenki úgy csinálja ahogy neki jólesik.

    A válaszokat továbbra is várom és előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • palyagabi

    csendes tag

    válasz Beni2360 #63372 üzenetére

    Köszönöm!
    Részben értem, részben nem. Mivel túl sok tapasztalatom nincs lejátszókkal kapcsolatban, csak az említett kettővel, így azt a részt, hogy "ahhoz már kell a lejátszó tudása" nem értem.
    Hát azért akarok a megadott paraméterekkel megáldott gépet, hogy tudja. Az oprendszer, vagy az oprendszeren a szoftver indít, az kezel, a hardver meg intézi.
    Média lejátszót szeretnék, nem számító gépet amin szoftvereket futtatok, ha lehet. Ha nincs ilyen, akkor szomorúan ugyan, de megalkuszok, de előtte azért felderítem a terepet.
    Ok, persze, ma már rengeteg mindenben, köztük a média lejátszókban is egyfajta számítógép van, de én nem úgy akarom használni mint egy számító gépet, hanem mint egy média lejátszót, bár mennyire is furcsa, hogy ezt várom egy média lejátszótól, és nem azt hogy nettezhessek vagy játszhassak vele.
    Lehet maradi vagyok, de ez már így marad.

  • palyagabi

    csendes tag

    válasz Anonymus23 #63374 üzenetére

    Már hogy hogy melyik fájlt? Hát az egy fájl!
    A mappás szerkezetnél van sok fájl, de azt még a kistudású ASUS-om is egyben kezeli. Mutatja a mappát, rábökök, film indul és nem megnyitja és bogarászok az idító fájl után. Média lejátszó, ő azt tudja melyikkel kell indítani, mivel média lejátszó, és feltételezi hogy nézni szeretném a filmet, nem a fájlok közt kotorászni.

  • palyagabi

    csendes tag

    válasz Anonymus23 #63375 üzenetére

    Nem zavar ha többet tud, az zavarna, ha a média lejátszást csak egy funkciónak tekinteni a sokk közül.
    Ha média lejátszó, akkor az minden kényelmi fuknciójával erre legyen kihegyezve.
    Hogy hány mellék vágány van az nem számít.
    Nekem most egy Panasonic 3D UHD tv-ém van két hónapja, és ha már van, akkor, és igaz, hogy kevés tartalom van rá, de azt a keveset 4K-ban nézném, és ha majd lesz 4K-ban 3D-és tartalom, akkor azt is menjen.
    A beépített média 4K-ás lejátszója meg úgy megmakkant a 4K-ás anyagtól, hogy öröm volt nézni. Képkocka per másodperc. Az ISO- nem ismeri, stb-stb. Nincs bajom vele, ez TV és nem média lejátszó. Ja, és nem a 800 ezres kategória, ott már problémáznák rajta.

Új hozzászólás Aktív témák