Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dam6

    tag

    válasz gulyasa #21382 üzenetére

    Én nem tudom, hogy az eGreat vagy mi miket játszik le, és a Mede8er-t sem ismerem (még) eléggé. De amit írsz az nem így van. Ha így lenne, akkor minden azonos Realtek vagy mondjuk Sigma chipes lejátszó egyformán lenne kompatibilis, és csak a kezelőfelület grafikája változna. Ez legfeljebb azoknál a gyártóknál van így, akik nem maguk tervezik a hardvert, vagy fejlesztik a firmware-t, hanem ugyanattól az OEM gyártótól rendelik. Ott tényleg csak a grafika és a menüpontok elhelyezése más. De komoly cégek, mint a Dune HD, a Popcorn Hour és látszólag a Mede8er is (saját szememmel láttam a valós 23,976 Hz-es kimenetet működni rajta) nem csak grafikusokat alkalmaz, hanem programozókat is. Amikok egy MKV-t kell demuxolni a lejátszás közben, vagy pl. egy ilyen-olyan programmal készített ISO-t kibontani, akkor már óriási különbségek vannak a szoftver miatt. Nem tudom, lehet, hogy az eGreat is ért hozzá, csak azt mondom, hogy semmire nem garancia az, hogy a chip egyforma. De mivel az eGreat volt az, aki a Dune és Popcorn firmware-ével is indítható lejátszót készített, gyanítom, hogy inkább ipari kémeket foglalkoztat, mint programozókat :) De ki fog derülni, amint kijön egy újabb MKV konténer verzió, vagy hasonló szoftveres változás...

  • torokb

    csendes tag

    válasz gulyasa #21382 üzenetére

    Sziasztok!
    Látom, hogy előre tervezve gondolkodtok. Hátha tudtok segíteni:
    ha szeretnék 3D FULL HD videót lejátszani ISO-ból, akkor milyen lejátszót érdemes venni?
    - Samsung UE40ES6100-om van, úgy hírlik mégis tudja a full 3d-t
    Köszi

Új hozzászólás Aktív témák