Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz blakey #72818 üzenetére

    Fire TV Stick 4K Max
    Mivel a tegnapi nap semmilyen szabadtéri foglalkozásra nem volt alkalmas így úgy döntöttem, hogy beüzemelem a Fire TV-t. eddig ilyennel nem volt dolgom, de most megkellett ismerkednem a témával. Amikor időm engedte akkor olvasgattam, elégedett felhasználókról is olvastam így gondoltam kipróbálom. Beszereztem minden szükséges eszközt, OTG adaptert, ami egyben egy USB kimenet is, Ugreen USB-s HUB-ot, egy HDMI adaptert, hogy ne a TV mögött kelljen bohóckodnom, egy USB 3.0-ás pendrive-ot, hogy a belső tárhelyet növeljem. A fő szempont az volt, hogy a Kodi mindent vigyen, tehát kvázi a CE boxot kiváltó, de hivatalosan támogatott eszköz legyen. Az USB-s DAC felismerése, kezelése is elég fontos lett volna, de nem fűztem hozzá túl nagy reményeket.
    Megtörtént az eszközök csatlakoztatása, beindult a Stick, egyből frissített, így meg sem tudtam nézni, hogy milyen rendszerrel jött. Párosítottam a távot, majd azonosította a TV-t, hangerő, hang oké. Miután ez megtörtént, egyből jöttek a beállítások, szépen beállítottam, hogy a saját rendszeremhez megfelelő legyen, adaptív HDR, fps-váltás, 12bit, PCM hangok, mivel nincs szükségem a DD-re, Atmosra. Miután ez megtörtént jött a "mókolás", mert ugye nincs Android mókolás nélkül. :) Hosszú leríni, hogy miként kerültek fel app-ok az eszközre (amik nincsenek az áruházban), de azért itt is mókolni kell, ehhez képest a CE egy 5 perces "plug-n-play" :), persze nem nehéz, inkább kutakodni kell, illetve érdemes kitalálni, hogy melyik módszer lesz a jó és gyors, ha netán gyári állapotba kell helyezni, stb és utána újra telepíteni. Felkerült egy Kodi fork (Maven 19.3 legfrissebb, itt is mintha lennének "Nightly-k") ami a Stickhez optimalizált és van Blu-ray menü kezelés, + egyéb okosságok SmartubeNext,, amitől ez a kütyü jó lehet. ezek után jöttek a beállítások, "belakás", a Kodit szépen beállítottam, feltelepítettem minden olyan kiegészítőt, amit használni szeretnék és indult a teszt, nos, minden Dolby Vision anyagomat Dolby Visionbe vitte, a HDR10+-t HDR-ben vitte (még nem tudom, hogy tudja-e a HDR10+-t vagy sem), HLG, HDR is mind működött. Nem találtam olyan fájlt, amit ne vitt volna, vagy rosszul vitte volna, tehát a CE+Kodihoz képest egy picit jobb. Jöttek a Netflix, HBO kiegészítők, HBO hibátlanul elindult, semmilyen problémát nem láttam, jött a Netflix, nos, megy Kodi alatt a 4K, Dolby Vision, pont úgy működik ahogy a Netflix app is, hardveres gyorsítással, képminősége rendben van. Kodi rendesen vált fps-t, így azzal nincs gond, de a gond a PKC (PlexKodiConnect), itt is belefagy az egész Kodi, de ugye itt egyszerűen "kilépek" és leállítom a Kodit :) . A CE Kodihoz képest még annyi pozitív dolog van, hogy van egy régi sorozat, ami már csak a tesztelés miatt is jó, meg úgy egyébként néha megnézem, nos, ha az epizódokat egymás után nézném akkor a CE a következi részt már szaggatva játssza le, nézhetetlen, leállítás és újraindítás után megint jó, de a következő résznél megint akadni fog, más eszközömön ilyen probléma nem volt, Apple TV-n Infuse-al hibátlan, de most már Fire TV-vel is az :), egyszerűen problémamentesen viszi, tehát van jobb Kodi a CE-nél. :D
    SmartTubeNext is vált fps-t, van HDR, 4K, amit akarok. Netflix, HBO GO nem vált fps-t, de nem láttam zavaró jelenséget, ami miatt nézhetetlen lenne, viszont én úgyis Kodival használom. Plexet ma fogom kipróbálni, de gondolom az sem vált fps-t. A DAC-ot sajnos USB-n nem ismeri fel, BT-t még nem próbáltam, de az erősítővel működik a Bluetooth, tehát az már részsikernek számít.
    Vezetéken mért sebesség olyan 150Mbps körül mozog, persze lehet, hogy néha magasabb is, lejátszás közben semmilyen pufferelést nem észleltem. Ha wifin használnám, akkor ott kihajtja az 500-as netet (AX-en), tehát a Wifivel sincs gond. Még azt kell kitalálnom, hogy TV nélkül, hogyan tudok zenét hallgatni. :)
    Airplay működik, Airscreen-el, de ahogy látom elég sokféle "cast"-ot ismer. Ami nem tetszik benne, az az, hogy nem látja az USB-s DAC-ot, ami viszont tetszik az az, hogy minden működik amire használni szeretném (kivéve a DAC), meglepő. :D
    Akinek egy okosító kell és nincs szüksége HD hangokra, annak kiváló eszköz lehet, gyakorlatilag minden Android TV-s app feltelepíthető, de érdemes figyelni arra is, hogy van-e Fire TV megfelelője, mert azzal még jobb lesz, ilyen pl. a Kodi, de még van egy-két dolog. Gyári "launcher"-t még nem cseréltem, de lehet, hogy az is megtörténi, bár nincs különösebb gondom ezzel sem.
    "Röviden" ennyi.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák