Új hozzászólás Aktív témák

  • nagy__sandor

    csendes tag

    Sziasztok!

    Jelenleg egy rpi2-t használok médialejátszóként, amivel különösebb gond nincs is, szeretem, de sajnos két gond van vele:
    - Nem kezeli a HD hangokat (DTS-HD, TrueHD), nem adja ki az erősítőre ezeket
    - Hálózati meghajtóról a HD hangsávot tartalmazó filmek esetében szaggat a lejátszás, buffer gondok vannak.

    Az előbbi HW limitáció, az utóbbival meg elég sok mindent kipróbáltam, de nem bír normálisan működni. Most épp OSMC fut rajta, de volt már Openelec is, különböző moddolásokkal.

    Sokat olvastam már, hogy mire cserélhetném le, de igazán jó megoldást még nem találtam, pedig nincsenek nagy igényeim :)
    - HD audio passthrough
    - HDMI-CEC vezérlés
    - Kadenciahelyes lejátszás
    - Kodi (vagy vmi nagyon hasonló, felhasználóbarát, informatív felület, de azért leginkább Kodi)
    - Normális sebesség, minimális zajszint, alacsony fogyasztás

    Mindezeket jó lenne, ha megbízhatóan tudná és nem kéne hetente állítgatni rajta vmit...

    Tudtok ajánlani vmit ezekre?

    Már ott tartok, hogy érdemesebb lenne HTPC-t összerakni, de egyrészt az azért drágább játék, másrészt akkor már tunereket is tennék bele, amihez viszont CI+ foglalat is kéne (UPC Mediacard). Ez utóbbi viszont kb a lehetetlen kategória. Pláne emberi áron. Nem az ár az elsődleges szempont, de azért szempont. :)

    Előre is köszönöm a segítségeteket!

Új hozzászólás Aktív témák