Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hesszan

    aktív tag

    válasz hesszan #14433 üzenetére

    jah és mégegy kérdés: Vodanet
    - van e sebességbeli eltérés ha a routeren megy (a szgéphez képest) ugyanis ahol lakok a 7.2 modem "éjszaka üres hálózaton" simán hozz a cuccost 650kb/sec
    - automatikus ujracsatlakozás beállítható? (nekem ez lenne a FŐ netem, és a voda minden nap megszakítja, az xp/win7 alatt sikerült belőnöm már hogy automatikusan csatlakozzon újra, igy 3-5 sec kiesést észre sem veszem.)
    - Van e/Lehet e beállítani külön a 3G csatlakozásnak fényjelzést (stáuszonként eltérőt)

    Sungdurung

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz hesszan #14433 üzenetére

    Szia!

    v1-est már régen nem forgalmazzák újonnan, így azt max. használtan vehetsz, kéz alól... Ami szóba jöhet az az

    ASUS WL-500G Premium v2
    240 MHz-es proci, valamint 32 MB 16 bit-es RAM, és integrált g-s WiFi. Valamivel gyengébb tehát, mint a v1-es elődje volt, de ettől függetlenül ez is mindent tud amit kell, max lassabb 10-20%-al, és hardver moddolásra nem alkalmas. (pl. RAM bővítés)

    ASUS WL-500W
    A hardver ua. mint a v1-ben, tehát 264 MHz-es CPU, 32MB 32 bit-es RAM, de n-es WiFi (cserélhető miniPCI foglalatban)

    Ha pedig sok pénzed van, akkor RT-N16... Ezt nem tudom pontosan fejből, azt hiszem 480 MHz-es CPU, 128 MB RAM. De sok pénz... Főleg a mostani HUF árfolyam mellett.

    v1 és 500W tekintetében a másolás samba-n és ftp-n kb. 3-4 MB/sec, ez a v2 esetében kicsit kevesebb, inkább a 2,5-3 MB/sec környékén mozog. A LAN hálózat az első két router esetében 100mbit/sec-es, az RT-N16-nál gigabit, ennek megfelelően alakulnak a sebességek is. A WiFi-ről nem mondok semmit, mert egyrészt én nem is nagyon használom, másrészt meg az elég bizonytalan dolog ahhoz, hogy én sebességértékeket ígérjek neked falvastagság és darabszám alapján :-)

    Firmware:
    Én, és sokan mások is Tomato-t használjuk, de igen elterjedt az OLEG is, és kevesebben ugyan, de használnak OpenWrt-t, és DD-WRT-t is.

    [ Szerkesztve ]

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz hesszan #14433 üzenetére

    Mondjuk amint nézem, árban van majdnem egy 10-es különbség a "Premium V2" és az "500W" között, de hasonló ugrás van az "RT-N16' esetében is.

    Melyiket ajánlom? Amelyikre van pénzed! :-)
    Amire készült, arra mindegyik megfelel, kérdés, hogy neked milyen igényeid vannak. Természetesen minél drágábbat veszel annál jobban jársz, kérdés az, hogy megér-e neked mondjuk az RT-N16, vagy az 500W annyit, amennyi,

    szerk.:
    Az árlistákban ne tévesszen meg, ha nincs kiírva a "v2", az 99%-ban akkor is az, és nem sima WL-500GP! A kettő közt a szemmel látható különbség annyi, hogy szemből nézve a V1-en bal, a V2-n jobb oldalon van az antenna. És a V2 dobozán jól láthatóan fel tüntetve, hogy "V2".

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák