Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • r3pl4y

    aktív tag

    válasz Bernath #13885 üzenetére

    Na ez így most zavaros... DNS kiszolgáló nem válaszol, akkor magyarán a routeren sincs net, és ha telefonnal csatlakozol a routerre akkor sem lehet net ha valóban ez a baj... szóval szerintem nem teljesen itt lesz a hiba... egy gépen sincs semmit ezt, hogy érted? mit jelez a hálózatjelző ikon a monitor jobb sarkán? :) csatlakozva van normálisan? vagy már a gépekről maga a wifi se tud csatlakozni?

    Csak azért kérdezek ennyit, mert amiket írsz abból hibát nem lehet megállapítani, mert az egyik tény kizárja a másikat... remélem érted mire gondolok... a DNS kiszolgálót azt az ISP-d adja ha automatikus a kapcsolat akkor automatikusan kéri le ezek az adatokat, ha meg nem akkor neked kell beállítani ez esetben nem írtad félre a számokat?
    De mint mondtam ha telefonon tudsz netezni akkor nem a DNS kiszolgálóval lesz a baj, mivel ez esetben lennie kell netnek a routeren is...
    Routeren milyenek a hálózati beállítások? DHCP szerver be van kapcsolva? Ha igen akkor a gépeken minden automatikus IP-vel csatlakozik? Nincsenek a gépeken plusz dolgok beállítva esetleg?
    Én ezeket nézném meg mielőbb... gépeken a hálókártya beállításait ill. routeren a lan beállításokat...

    "Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

Új hozzászólás Aktív témák