Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobor

    aktív tag

    válasz yimm #10 üzenetére

    Szia!

    Természetesen vissza tudod rakni, semmi extra nincs, sima menü fw. update, gyári betallóz, már vissza is ment.
    A custom felrakása szintén ugyanígy, én jelenleg ezt használom [link], a transmission miatt, főként, hogy külömböző platformra van hozzá remote GUI, ami nagyon tetszetős.
    Ezen kívül ez RAW módban is tudja kezelni a nyomtatót, ami sokkal gyorsabb, mint a gyári ASUS megoldás.
    Wifin a külömbség: RAW 1 sec, indul a nyomtatás gyári kb 40 sec, persze ha ezt nem használod, és dowload manager tetszik, akkor megfelel a gyári is szerintem.
    Ah, van még egy jó kis tuning ki lehet kapcsolni a sárga zöld-linkeket, este nem lesz karácsonyfa, nekem a nappaliban nagyon zavaró volt sötétben.
    Persze még rengeteg cucc van benne, de én ezeket használom ami a gyáriban nincs, mást is csak az van a gyáriban.

    Üdv

  • Kobor

    aktív tag

    válasz miller79 #45 üzenetére

    Szia!

    A FW-t letöltöd, majd simán betallózod, és frissíted, a gyári szintén így megy vissza. Frissítés előtt csatlakoztasd le a HDD-t, nyomtatót, stb USB-eszközt, ill. csinálj egy factory default-ot(mondjuk én utánna is szoktam). A beállítások meglepően hasonlítanak felépítésben a gyárira, a design kicsit más, kis ráfordítással minden megtalálható, elég sok opcióhoz ad rövid help-et, ha rajta álsz az egérrel, később ki is kapcsolható, bár engem nem zavar. Itt talász néhány képet, hogy fog kinézni, sajnos angol leírás nincs, sem képek.

    Amiben valószínüleg tudok segíteni: "transmission", "samba", "ftp"
    A "minidlna"-t csak rövid ideig használtam, bár sokat javítottak rajta, mivel nincs smart tv-m, a média lejátszónak jó samba, vagy az nfs(ez gyorsabb).
    "Aria2"-t nem használtam, mivel nekem N56U van és ahhoz másik FW-van mivel ebben fele akkora a flash, nem tudom mivel külömb a transmission-nál, de az utóbihoz van kliens, ami telefonról, ill. tabletről is használható kényelmesen így az én választásom a transmission lett.
    Ezeket nem használom: "openvpn", "openssh", "openssl", "sftp-server", ez meg nem is tudom mi: "firefly"

    A transmission beállítása: Először is megformázod a disk-ed ext2, ext3 vagy ext4-re. Itt is van "AiDisk wizard", ezzel megcsinálod a samba-t(Network Neighborhood Share), és az ftp-t(opcionális).
    Az USB Application menüben legyen kikapcsolva a Torrent Transmission(disable), majd talózd be vindowsból(linux) a disk-et és hozz létre egy transmission mappát, most kapcsold vissza a Torrent Transmission(enable), már kész is. Ettől kezdve elérhető a router ip cimén pl. 192.16.1.1:9091-es porton.
    Ajánlott a kliens használata sokkal kényelmesebb:)

    Üdv

  • miller79

    tag

    válasz Kobor #46 üzenetére

    Szia! Minden tuti! Köszönöm a segítséget, de a legvégén elakadtam... Hova tallózzak meg mit is :F :D Megcsináltam a szervert, a disket is formáztam meg minden, de nem tudom hova kell betallózni meg mit...

  • Razermazer

    őstag

    válasz gombcomp #51 üzenetére

    Tipp részemről a custom firmware, mindenkinek a gyárival csak problémája van nyomtatómegosztásban is.
    A kolléga aki nyitotta a topikot , neki is a nyomtatóval volt baja, custommal nyomtat mint a villám és a megosztással sincsen problémája.
    Semmi varázslat nincsen a telepítésében, kivéve az hogy lanon keresztül kell végbevinni, de ez minden routernél így van wifin gallyra megy.
    Ip cím 192.168.1.10, subnet mask: 255.255.255.0 de ezt automatikusan kitölti úgyis, default gateway: pedig 192.168.1.1.
    Utána csak a router adminisztrációs oldalán betallózod a legfrissebb firmwaret, megvárod míg végez és kész is. A link az első hozzászólásban benne van. Használod örülsz :D, ha probléma van ismét szólsz :)

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz Gsx-rr #98 üzenetére

    Szia

    1., milyen firmwaret használsz gyárit? vagy az első oldalon lévő linken szereplő customot, érzésem szerint a gyárit, a custommal ilyen gondjaid nem lesznek. Neked ez kell majd 3.0.3.7-071 full csak a félreértések elkerülése végett nehogy az n56u-ra valót tedd rá. Feltöltése egyszerű, csak az adminisztrációs oldalon lévő firmware update szekcióba kell betallózni a letöltött custom firmware filet, várni míg végez, utána használni és örülni.

    2., Külső usb merevlemezt ext4, illetve most már ntfs (erre kell leformázni a merevlemezt) rendszerben is kezeli a routeren futó firmware(ami linux) de csak a 71-es kiadás óta. Gyárival ez szerintem kakukk.

    3., Ebből következik az utorrent kérdés is, semmilyen módon nem tudod a gépen lévő utorrentet használni a routeren, nem fognak kommunikálni, hacsak nem vagy linuxban jártas, de az már nem kispálya.
    Linuxra transmission torrent kliens van, betonbiztos kicsi erőforrás igényű. Van még rá pár, de talán mondhatom, hogy ő a legnépszerűbb.
    Hogy hogyan fog rá másolni? egyszerűen, egy kattintással kell elindítani(majd a custom firmwareben úgyis látni fogod mivel része a csomagnak a transmission) egy könyvtárat kell létrehozni a merevlemezen transmission névvel és kész is.
    Őt magát elérheted böngészőn keresztül bárhonnan, ha engedélyezed a portját, hogy nyitott legyen, bármelyik számítógépről egy gui felületen keresztül[link], és még mobil applikáción keresztül is.

    4., Másolni gépről hdd-re samba protokoll alapján tudsz(meg vissza is), ez a fordító windows és linux között. Ez be is kell állítanod majd, a routerben az usb application fülön. Majd eljutunk odáig is :D

    5., Tv szintén samban vagy dlna keresztül fogja látni a fileokat a hdd-n ezt is szintén be kell majd állítani.

    Nem kell megijedni gyönyörű grafikus felületet kapsz, nem parancssort, így mindent meg fogsz találni.
    Kérdés ha még lesz, szerintem lesz :D jöhet nyugodtan segítünk.

    Vesa: Van tűzfal miért ne lenne, a firewall szekcióban az első három védelmet nagyon ajánlott bekapcsolni. A többit ízlés szerint mivel csak naplózások, és hozzáférések bizonyos protokollokhoz.

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz nagyfejü #324 üzenetére

    Milyen is hmmm tökéletes.

    Gyári: Gyenge wifi jeladás, használhatatlan letöltőkliens, rengeteg funkció nem is használható benne, meg nem is rakták bele.

    Custom: Amellett, hogy szép kinézetileg, rengeteg funkcióval és beállítással gyarapította a routert. Wifi jel erős és stabil, letöltőkliens stabil és mindig friss, könnyen kezelhető, iptv, dlna, vpn hálózat és kliens csakhogy az alap dolgokat mondjam.
    Aki a topikban van 95% csak a customot használja szerintem nem véletlenül. Igaz ez nem tomató, hanem a gyári erősen feljavított kiegészített változata, de maximálisan ellátja a feladatát.
    A többit majd te eldöntöd, a firmware feltöltés oldalon kell csak betallózni, mintha gyárit tennél fel ha nem tetszik egyszerűen visszateszed a gyárit.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • PandaMonium

    őstag

    válasz Kamfor #1095 üzenetére

    Helló.
    Ez a custom firmware javasolt a routerhez.
    A feltelepítéséhez csak annyit kell tenned, hogy "Last built firmware for RT-N56U" linkre, onnan pedig kiválasztod a neked megfelelő '.trx' kiterjesztésű fájlt. Négy fajta van: aria, base, dlna és trmd.
    A hozzájuk tartozó text file-okban részletesen le van írva, hogy melyikben milyen funkciók elérhetők.
    Ha média streamelésre és torrentezésre is akarod használni a routert akkor a 'dlna' -t tudom javasolni, ebben benne vannak a minidlna (média szerver funkciókhoz kell), és a transmission (torrent kliens) csomagok.
    A transmission web control csomagot viszont nem tartalmazza (a többi amiben pedig benne van a web control abból meg a minidlna hiányzik... :U ) de igazából a nélkül is van webről elérhető transmission interfész alapból, szóval nem tudom, hogy ez a web control mit takar.

    A firmware-t ugyan úgy kell feltelepíteni mint a gyáriakat, a router interfészén betallózod, katt az install-ra és 1-2 perc alatt fel is rakja.
    Ha készen vagy akkor az "Advanced settings" fül alatt az "USB applications" menüben tudod bekapcsolni és konfigurálni a média szervert, Transmission-t, stb. A HDD-n csinálj egy "transmission" nevű könyvtárat, mert ha ez nem létezik akkor hibát fog dobni a Transmission indításkor.
    Ha beállítottál mindent katt az Apply-ra, majd javaslom, hogy indítsd újra a routert (az interfészben felül található kapcsoló gombocskával).

    Ja és ne felejts el beállítani jelszót mind a 2.4GHz-es mind az 5GHz -es wifire mert ebben a firmware-ban alapból jelszó nélkül megy a wifi. :U

    Ha esetleg nem akar sikerülni vagy gond van írj bátran, segítünk. :R

    What I cannot create, I do not understand

  • Razermazer

    őstag

    válasz hsrasus #1173 üzenetére

    Szia

    No semmi gond csak kérdezz és válaszoltatik. Képernyőképek a fórumban vannak erről, mit hogyan kell beállítani egy torrentkliensnél, firmware feltöltésről is[ez magának a custom firmwarenek a wiki oldala minden megvan képekkel]ezek az általános tippek.

    Az igaz hogy gyári firmware-t kevesen használnak, ebből kifolyólag nem is nagyon tudom, hogy kell beállítani, de nem lehet egy nehéz hiszen grafikus felületű. Ha elakadsz szólsz. Biztos van aki gyárit használ(megsúgom, hogy gyárival kínszenvedés lesz a torrentezés nem oszt vissza vagy ha igen bizonytalanul)
    Én a customot ajánlom innen letölteni[link] abból is a dlna verziót. Feltelepítése egyszerű, a router firmware frissítési oldalán kell betallózni és megvárni míg végez és újraindul.
    Magát az utorrentet elfelejtheted, transmission van a gyári szoftverben és a customban is. Grafikus felületű, böngészőből konfigurálható, ez a webui, de van telefonos applikációja is, és számítógépről is vezérelhető remote gui[link].

    Így dióhéjban ennyi, a wiki oldalakon minden le van írva szájbarágósan, ha nem megy valami bátran kérdezz, előbb, utóbb válasz lesz rá.
    Magának a projectnek az oldala[link]

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • mnorbi989

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #1392 üzenetére

    A telepítés előtt, közben nem kell csinálni semmit? Ezalatt azt értem, hogy csak simán betallózom a fw-t, és más dolgom nincs?

    A vinyót le kell majd formáznom? Csak mert majdnem félig van, és nem akarnám újra letölteni, átrakni meg nincs hova?!

    [ Szerkesztve ]

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz mnorbi989 #1393 üzenetére

    Közben, előtte semmit! Betallózod, feltöltöd!

    A HDD-t formázni nem kell, (bár jobb lenne az ext rendszer) esetleg majd a torrent adatfile-okat át kell helyezni másik mappába, mert ha jól tudom (én nem használom ezt az fw-t) akkor kell neki a transmission almappa!

    [ Szerkesztve ]

  • tibcsi0407

    félisten

    válasz sugarforce #2476 üzenetére

    Én ezért raktam fel inkább entware-ból. Sokkal jobban működött az a verzió, amit magam telepítettem. Arról nem is beszélve, hogy a media dolgokat csak az egyik winyón tárolom, de a beépített MiniDLNA felpörgette a másikat is állandóan, ami elég bosszantó volt. Hiába nem volt egyik mappa sem betallózva róla.

    https://utdetailing.hu/

  • apu1957

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #3063 üzenetére

    Köszi a gyors választ
    Ideig eljutottam de hogyan tovább, nem igazán akar összejönni a torrent betallózása sem. Esetleg hol találok részletes leírást.
    Előre is köszi :F

    [ Szerkesztve ]

  • havri1

    félisten

    válasz oil120 #3650 üzenetére

    Nagyon egyszerű. Az összefoglalóban van a padavan link, onnan letöltöd a routerednek megfelelőt (én a full-t szedtem).
    Routerbe belépsz, és csak betallózva install. Aztán gyári visszaállítás, és kész.

    havri

  • huniross

    tag

    Lehet, hogy én is megnézem a padavan féle FW-t. Semmi varázslat nem kell hozzá? A gyári FW firmware frissítésénél betallózom a padavan féle .trx fájlt és feltöltés? Ha nemgyerebe, akkor asus-éktól letöltöm az utolsó FW-t és ugyanígy vissza tudom csinálni az új felületről is?

  • gpeeter

    csendes tag

    Sziasztok!
    Kéne egy kis segítség... (RT-N56U B1)
    Nem sokkal miután megvettem a routert (kb. 1 éve) felraktam rá a Padawan fw-t és most vissza akartam tenni a gyárit. Letöltöttem az Asus oldaláról a legfrissebbet és kicsomagolás után betallóztam a fájlt a fw frissítésnél, majd hagytam dolgozni. Azt ki is írta, hogy sikerült, de most az istenért nem tudok rá csatlakozni se kábellel se wifin (nem is látja). Reset-et már próbáltam, semmi eredmény.

Új hozzászólás Aktív témák