Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szergei

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Van egy elég komoly problémám a MAXIMUS V GENE alaplappal.
    Azért ide írom első körben, mert hátha látott valaki hasonlót.

    Egy bekapcsolás után előzmények nélkül egyszer csak nem volt hajlandó boot-olni, állandóan világított a piros "Q-Code" led, 55-ös kóddal, vagyis "memory not installed".

    Megnéztem a RAM-okat több foglalatban, miután nem változott semmi, kipróbáltam más RAM-okkal, hátha csak a memóriáim döglöttek meg, de a létező összes foglalatban "error 55". Levettem, majd felszereltem a CPU-hűtőt, kivettem és visszatettem a cpu-t, pendrive-on keresztül frissítettem a BIOS-t a legújabbra stb. stb. de maradt ERROR 55 folyamatosan.
    Semmi külsérelmi nyom, a CPU-lábak és a memóriák csatlakozói rendben, a foglalatok is, por sehol, kontakthiba nincs, ránézésre tehát semmi probléma az alkatrészekkel.

    Ami fontos még, hogy nem tuningoltam semmit, a 3770 is alapórajelen ment már, a TURBO kikapcsolt állapotban volt az utóbbi időben.

    Azt nem tudom eldönteni, hogy most a lap ment gallyra, vagy a beépített memóriavezérlő a CPU-ban, vagy esetleg mindkettő... Fölöslegesen ugyanis nem szívesen vinném vissza a lapot, garancia amúgy van mindenre.

    Külföldi fórumokat olvasva sajnos nagyon nem egyedi a hiba, de több oka lehet, kíváncsi vagyok az itteni tapasztalatokra, ha van (volt) ilyen ...

    Minden választ köszönök előre is.

Új hozzászólás Aktív témák