Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacuss20

    senior tag

    válasz donatel #6 üzenetére

    Én ahogy eddig észre vettem vannak bizonyos ddolgok amiket akárty anem szeret mint egyik se ebbe a kategóriába pl árnyékolás nagy élsímítás jelentős füst mellet vagy köd mellett.
    Mint előttem hozzá szólok ha egy kicsit oda van tekerve a procinak akkor simán aládolgozik a kártyának és megy.
    Call of Duty 6 ami decrtx 11 es vagy 10 es 60-70 fps el ment nekem közepes beállításokon.
    RPG játékokba is kompromisszum kell egy kicsi nem a legerősebb textúra és kidolgozottság akkor viszi.
    Erre jó a lineage2 sajnos még nem tudtam kipróbálni rajta.
    WoW ot felhúzott textúra árnyék nélkül szépen viszi miután betölt a világ.

    Böngészős játékokat nevetve a régieket is csak ugye ott nem mindíg van kártya támogatottság.
    Szerintem az új játékokat is vinni fogja élvezhető szinten.

    [ Szerkesztve ]

    Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

  • Lacuss20

    senior tag

    válasz donatel #20 üzenetére

    Heló!

    Nem tudom mennyit mond neked a call of duty 6 ,de sajnos perpill érdemileg erről tudok csak nyilatkozni.Új játéknak mondható.
    Alap proci teljesítmény mellett tehát magonként 1,9 en-maximum felbontáson 2x élsimítás alacsony textúrán 60-80 fps t tudja akció helyzetben is.
    A füstöt mint ilyen közép kategóriás kártya ez sem szereti,de nem szaggat meg csak kicsit lejeb megy az fps.

    Ez a minimum grafos alap 1,9 es jelenet.
    Ugyanezt ha 2,4 en próbáljuk ki 90-100 fps-ben teljesíti.

    Extra textúra,terepi mélység,árnyékolás,4x élsimítás stb minden be van kapcsolva akkor 40-50fps várható akció jelenet közbe játék módba kapcsolva alap 1,9 en fut a proci.
    Egy gyönyörű képet mellékelnék.Mellesleg az emberi szem 25 fps-t lát.A baj nem az "alacsonyabb" fps -ből hanem az instabilitásból fakad mikor úgynevezett fps lagg van.

    Szándékosan kinéztem a hegyvidékre,ez maximális textúra terhelés (füstöt leszámítva) és látványos is.
    Hamarosan beszerzem a witcher 2 őt és a dragon age 2 őt is szerintem RPG lévén minimális grafikai alkudozással (pl árnyékok minimálisra csökkentése) mellet élvezhető lesz teljes felbontásban és jó textúrán.

    Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

  • Lacuss20

    senior tag

    válasz donatel #24 üzenetére

    Heló hát naív szemlélőként megnézed az óra jeleket.
    Akkor rögtön ki világít,hogy sosem fogja hozni azt a szintet.Kézzel felhúzod a procit mindkét magot ugye együtt 2.6 ra(AMD-t) ,ami a másiknál alap órajel, még akkor is lemarad egy tejes (1Mb) cash el ami gyorsítótárként sokat számít ,de nem lesz oltári különbség.(ha az intel is 2.66 on marad)
    Ne várd el tőlük ugyanazt a teljesítményt.
    Egy AMD laptop processzortól és egy intel asztali procitól.
    Viszont,ha az intel 3.+ ba ketyeg akkor látszik,hogy +1Mb cash és ez a legalább 400mhz magonként nagyon nagy előny,mert az intel még akkor se fog erőlködni,az AMD t pedig már feszültség plusszolni kell,hogy 3.ghz et elérjen,és még ekkor is ott lesz 1mb cash minusz.(Valamint ekkor már sok hő plusz amit egy laptop nem nagyon tud már behűteni.)
    Amúgy AMD párti vagyok :D ,de sajnos asztali és ilyen árkategóriás laptop procit nem szabad erősen össze vetni.Viszont mint leírtam minimális hozzá nyúlással egész szép kis órajelet kitudsz belőle csikarni feszültség emelés nélkül,addig pedig minden rendben van míg ahhoz nem nyúlsz(fesz.),max lefagy ha túl sokat vársz el egy adott feszültség szinten,túl melegedni meg szintén nem fog.
    :C

    Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

  • Kornel

    veterán

    válasz donatel #2392 üzenetére

    Megjelent az új videókártya driver [Catalyst 11.12]

    Valakinek tapasztalat róla?

  • ->Raizen<-

    veterán

    válasz donatel #2392 üzenetére

    Javaslom mindenkinek hogy a whql-es 11.12-es idei utolsó catalyst szoftvert a notihoz úgy keressétek amd.com-on hogy notikhoz gpu-k kiválasztjátok az apu-t aztán letöltötök egy kis downloadert ami leszedi nektek a notikhoz való vga drivert. Nekem működik és ezzel a leggyorsabb most a rendszer dual graphics üzemmód még tovább gyorsult játékok alatt. És a dedikált 6650 is megy.
    Vga driver frissítéskor célszerű előtte letörölni a régebbi AMD app sdk-t, amd videókártya illesztőprogramot, AMD media foundation dekódereket, és az AMD VISION engine control centert.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák