Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bandit21

    addikt

    válasz HollyBoni #8014 üzenetére

    Köszi ez új nekem.

    Én nem villogtam vele de a proci cserét hűtő/paszta szempontból én is el csesztem.

    Volt egy R52600 am gyári hűtovel.

    A szomszédom vett egy 3600x et később de jobb hűtőt rakott rá ezért én kaptam az 1 el jobb (már réz magos és kicsit magasabb) 3600 x gyári hűtojet.

    Aztán megjött az 5600 és meglepett hogy gyárilag olyan kis hűtő érkezett a dobozában mint a 2600 hoz volt.

    Gondoltam rá rakom a 3600x hűtőt erre is. Igen de paszta fogyóban volt en meg türelmetlen voltam.
    Persze kevés volt a paszta kb 2/3 a annak ami kellett volna.

    Na jó akkor rá rakom a saját hűtojet. Azon úgyis ott a gyári paszta.
    Az Istennek nem ment rá. Elfelejtem hogy a 3600x nek már van hátsó lefogatoja a 2600/5600 kis hutoinek nincs és bár elsőre a csavarok egyformák, mégis a 2600/3600 vegei csucsosak míg a 3600x csavarok laposak.

    A csucsos 5600 hűtő csavar (vékonyabb volt a feje az első pár mm én) nem fogott bele a 3600 X hátsó merevito menetebe.

    Akkor már úgy nézett ki hogy paszta kell és fél napig nem lesz gépem mert nyilván este ment ez az egész.

    De ahogy le szedtem a gyari 5600 at láttam hogy a paszta gyakorlatilag oda ragadt a procira, a hutorol teljesen lejött.

    Na így már volt paszta, a 3600x hátsó merevito a helyén volt így vissza tudott menni a 3600x hutoje.

    Volt kis param hogy elég lesz e így de ryzen master autó módban 4500 körül viszi és nem láttam még terhelés közbe 75 fok felett se nagyon.

    Potenciálisan hülye sztori... :C

    [ Szerkesztve ]

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

Új hozzászólás Aktív témák