Új hozzászólás Aktív témák

  • Popalcsek

    tag

    válasz chegauvara #242 üzenetére

    Megértem a csalódottságodat, és elfogadom a véleményed... a stalkert nem ismerem, egy-két gameplay trailert láttam csak róla, de nekem túl csicsa-micsa FPS csak, szépnek szép... bár amit láttam 2-3 videot voltak érdekes dolgok, a növényzet statikus, csakúgy mint a víz, a golyók nem csobbantak hanem "szikráztak" a vizen, a cuccok kicsit fura fizika szerint mozognak benne, kicsit olyan mintha az ember csak egy csúzli lenne, és suhanna egy csodálatosan megalkotott holografikus térben... :D
    Sajnos az ARMA2 iszonyatosan CPU igényes, és való igaz, hogy nem úgy használja a magokat, ahogy kellene. Bár azt kell hogy mondjam, hogy OPrendszeren is múlik a dolog, nekem pl WinXP-n nem sikott valami jól, de 64bites Win7-el sokkal lendületesebb a dolog... Az XP egyszerűen nem képes kihasználni a hardvereket teljes gőzzel... hiába nem mai alkotás, nehezen birkózik meg ezzel a sok maggal :)

    Azt hogy melyik szebb meg mindenki döntse el maga, nekem a stalker túl látványvadász, túlszinezett:
    [STALKER]

    Ellenben az arma2 élethű színekkel rendelkezik, és reálisabb képet ad:
    [ARMA2]

    Persze nem flamelni akarok, csak már ezek alapján is felesleges összehasonlítani a 2 gamét. Tisztán látszik, hogy az egyik tömegeknek készült kihasználva a VGA-kban rejlő széles lehetőségeket, látvány-akció game, a másik pedig próbált a realizmusra törekedni, bizonyos határokon belül, hiszen így is túlontúl magas CPU használatot ért el.
    Természetesen ettől még jó game lehet a stalker, de a szépségét a "relatív" kategóriába sorolnám, kinek mi fekszik :D az ARMA2 szééééép :R

Új hozzászólás Aktív témák