Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Janos250

    őstag

    válasz Victoryus #11238 üzenetére

    programodból:
    "myservo.attach(5,600,2300); //GPIO 5, meg min max, ezt nem értem, de ennyi volt a példában"

    "Writes a value in microseconds (uS) to the servo, controlling the shaft accordingly. On a standard servo, this will set the angle of the shaft. On standard servos a parameter value of 1000 is fully counter-clockwise, 2000 is fully clockwise, and 1500 is in the middle.
    Note that some manufactures do not follow this standard very closely so that servos often respond to values between 700 and 2300. "
    https://www.arduino.cc/en/Reference/ServoWriteMicroseconds

    Ezért kellene tudni, milyen a servo. Mindenesetre én 1000 és 2000 közöttivel próbálnám, mert én még csak olyat láttam.

    Már eléggé kavarodnak bennem az infók, de - úgy rémlik - Wemos D1-et használsz. Az viszont ESP8266, de:
    libraries/Servo/src/Servo.h - ban ez van:
    "This library only supports boards with an AVR, SAM, SAMD, NRF52 or STM32F4 processor."

    Lehet ez a gond? A servo.cpp interrupttal dolgozik, és az az ESP-nél más.
    A servo ugyanis úgy működik, hogy folyamatosan adni kell neki az adott időszélességű impulzust, ami általában 1 és 2 millisec (1000, ill. 2000 microsec) között van. Ha az 1 msec-es inpulzusokat kapja folyamatosan, akkor az egyik végkitérésre áll, ha 2 msec-et, akkor a másikra, 1.5 msecnél meg középre. Olyan állapot undefinit, hogy adok neki egy impulzust, és nem ismételgetem.

    Más:
    Az Arduino "nyelve" a C++, ami magában foglalja a C-t is. Ha tanultál PHP-t, az C++ némi extrákkal.
    Tehát, ha a PHP-ból kihagyod a hálózatos dolgokat, akkor az C++, ami már megy az Arduino lapon is (illetve ez nem teljesen igaz, de majdnem). Tehát a C++ -al akarj ismerkedni. Ebben a PHP, Delphi jó alap, mert a filozófiájuk ugyanaz. A pascal is jó, bár abban még nincs objektum.

    [ Szerkesztve ]

    Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

  • Aryes

    nagyúr

    válasz Victoryus #11238 üzenetére

    A servo két okból tud zúgni magától,
    1. ha gyári hibás és túl nagy a holtjátéka a tengelynek (ilyen sg90-em több is van)
    2. ha kevés neki a táp és nem tud beállni pozícióba.

Új hozzászólás Aktív témák