Új hozzászólás Aktív témák

  • WOT-H-A-C

    veterán

    Érdekes cikk az LTE fanoknak a Mobilarénán

    Idézet:

    "Az interjú ott kanyarodott el a 4G irányába, amikor Domen az online felületeken végezhető szolgáltatásmódosításokról, kvázi az öngondoskodásról kezdett beszélni. A hazai szolgáltatóknál is van ilyen, de nem tudom, hogy ki mennyire használja, én például kevés embert ismerek, aki online fizeti be a telefonszámláját, de költségcsökkentés és optimalizálás szempontjából ez is egy irány, a szolgáltatónak jó az, ha az ügyfél online rendeli a 4G-t és nem egy ügyfélszolgálatos kollégán keresztül. Ezen a ponton úgy éreztem, hogy végre feltehetem a kérdést, ami régóta foglalkoztat, de a hazai telkóktól sosem akartam megkérdezni: mégis mi értelme van a 4G-nek? Mármint értem én, hogy gyorsabb, de mire jó, hogy az? Domen azt mondta, hogy erre nem tud válaszolni és nem hiszi, hogy bárki is tudna, mert jelenleg nincs olyan szolgáltatás, ami kihasználná a 4G adta lehetőségeket, de azáltal, hogy van 4G, előbb vagy utóbb megszülethetnet majd olyanok, amikre most nem is tudunk gondolni. Példának felhozta, hogy a 3G megjelenésekor még senki nem gondolta, hogy ma Facebookot fogunk használni egy okostelefonról, de a technikai fejlődésnek hála ez a lehetőség is létrejött; ugyanakkor a 3G-nél könnyebb volt a helyzet, mert a különbség szignifikáns és jobban érezhető volt a 2G-hez képest. Mondjuk a 4G is szignifikáns, de végfelhasználói szempontból kevésbé látványos, ha egy weboldal 1,5 helyett 0,6 másodperc alatt töltődik be, ez a változás a 2G-3G váltásnál érezhetőbb volt."

    Jó-jó a 4G de minek? :DD

    [ Szerkesztve ]

    "Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

Új hozzászólás Aktív témák