Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TooN

    aktív tag

    válasz TooN #20442 üzenetére

    Sziasztok!

    Az alábbi kérdésemre eddig nem láttam senkitől választ. Persze lehet azért mert nem is volt. Fontos lenne, ha valaki tudna valamit mondani rá. :R
    Vagy még senki nem találkozott ilyen jellegű problémával, hogy két irányba szinkronizál a telefonja? :F

    --------------------------------------------------------------

    Sziasztok!

    Névjegyzékkel kapcsolatos kérdésem lenne! Bízom benne, hogy tud valaki segíteni! :)

    A Samsung S3 telefonom szinkronizál a Google névjegyzékkel és az Outlookkal is. De sajnos most vettem észre, hogy az alap beállítás az új névjegyeknél az, hogy a Google-t adja meg szinkronizálási helynek. Így az Outlook-omban nincsenek meg az új névjegyek.

    Ha belemegyek a Névjegyekbe, akkor látom, hogy melyik "G" és melyik az Outlook-kal szinkronizál. Ha belépek és módosítani akarok egy olyan névjegyet, amelyik Google-s, akkor nem engedi, hogy átállítsam az Outlook-ra szinkronizáláshoz.

    Másik névjegyet engedni hozzá csatolni, és azt akkor menthetném az Outlookhoz, de a meglévőt módosítani nem tudom.

    Nem szeretném újra beírni az összes névjegyet :W , így remélem valaki tud segíteni!

    Előre is köszi! :R

    ...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

  • bacus

    őstag

    válasz TooN #20483 üzenetére

    Lehet azért nem kapsz választ, mert nem igen érthető a kérdés. (legalábbis számomra)

    Mit jelent az, hogy a névjegy outlookal szinkronizál? A legjobb tudomásom szerint 3 helyre tudsz névjegyet menteni.
    1. sim kártya, nem tudom mire jó manapság, név és szám menthető
    2. telefon memóriája, telefoncserénél macera van, hogy ezek is menjenek át a másik készülékre
    3. google fiók, ez automatikusan szinkronizálódik

    Fizetős alkalmazást találtam már, ami ide oda rakja a névjegyeket, de szerintem ez sem "átrakja", hanem újra létrehozza, majd törli amikor mozgatod a névjegyet.

    Én kizárólag a 3. helyet használom, igy bármelyik számitógépről elérem a névjegyeim és a telefonomon is, könnyű szerkeszteni a névjegyet, cimkékkel ellátni, stb.

    Szerintem te a 2.-es ablak mögötti zsákbamacskára mondod, hogy az szinkronizálódik az outlookoddal. Ennek a vegyes használatnak nem sok értelmét látom. Ha az outlookomba is szeretném látni a névjegyeket, akkor egyszerüen összeszinkronizálom a gmailt az outlookal. (akár kézzel, export, majd import), de biztos vagyok benne, hogy van rá app ! (a nokia pc suitja is megcsinálta valahogy, pedig ott még egy nokia telefon is bezavart a képbe :D)

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

  • LonGleY

    veterán

    válasz TooN #20558 üzenetére

    Érthető, csak egetrengető butaság. Csak egy google fióknak van meg a funkcionalitása ahhoz, hogy egy Androidos névjegyet kezeljen. Más e-mail szolgáltatóknak semmi köze a dologhoz...

    Mivel az Outlook-nak sem dolga a Google-ös fiókokat támogatni, ezért kiegészítőre lesz szükséged. Erre való pl. ez: Google Apps Sync for Microsoft Outlook.

    Bár a Google Apps inkább vállalati megoldás, és már nem is ingyenes, mindenesetre biztosan létezik valami segédprogram, ami betölti a funkciót.

    Amúgy meg.. ha nem vagy kötelező jelleggel hozzákötve az Outlook-hoz, jobban teszed, ha mielőbb leszoksz róla.

    [ Szerkesztve ]

  • LonGleY

    veterán

    válasz TooN #20562 üzenetére

    Nem a használatot firtattam, az nyilván a te dolgod, hogy miként látod használhatónak. Én csak azt firkáltam, hogy a névjegyek közé kevered az outlook-ot.. vagy fordítva - már magam sem értem.

    Az Androidon továbbra sem kutyulnám a két dolgot. Ott annyit lehet tenni, hogy nem csak egy gmail fiókot használsz, hanem kettőt, és kétfelé mented a személyes és melós névjegyeket. A szinkronizációra külön app kell az asztali gépedre, ami összefésüli a Gmail és az Outlook cuccokat.

    Alternatívaként pedig felvetődhet, hogy mi van, ha egy erre specializált programot/webes szervizt használsz asztalin és droidon egyaránt (ha ugyabár nem kötődsz más miatt is az Outlook-hoz), amik rendesen együttműködnek a gmail fiókjaiddal.

    De ez is megoldás lehet: Sync2

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz TooN #20562 üzenetére

    "még mindig nem tudom, hogyan tudnám a már meglévő névjegyet másik fiókhoz csatolni, anélkül, hogy újra be nem írom kézzel az adatokat."

    Mindkét felületen/programban(google címtár-Outlook), van export/import funkció...
    Bár az outlook-ot mindig utáltam, párszor kellet vele foglalkoznom, abban is találsz ilyen funkciót,,, :U
    Nem tudom pontosan mi a problémád,,de oda-vissza tudsz exportálni-importálni a két felület között... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • VeryByte

    őstag

    válasz TooN #20562 üzenetére

    Exchange is van vagy csak Outlook?

    "What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

  • bacus

    őstag

    válasz TooN #20579 üzenetére

    Nekem ilyen opcióim nincsenek. A telefonom nem hirdeti a microfos termékeit, nem veszi hiába képernyőjére a nevét egyiknek sem :)

    Jó lenne pár képernyő mentést is linkelnél, mert én nem értem, hogy hol választod ki, hogy outlookal szinkronizáljon. Mint irtam 3 lehetőséged van menteni egy névjegyet, sim, telefon, gmail fiókba (ebből több is lehet). Azt is irtam, ha egyszer rossz helyre mentetted, akkor már nem tudod átmozgatni úgy, hogy szerkesztés, majd megmondod a helyét, és ok. Van rá fizetős alkalmazás, de 1. az is fizetős, 2. az sem szerkeszti a névjegyet, hanem létrehozza a másikban a névjegyet, majd törli az előzőt.

    Automatikus szinkron CSAK a gmailes névjegyeknél van, a többit egy windowsos alkalmazás kell szinkronizálja bluetooth, wifi, vagy kábeles kapcsolatnál vagy valami egyéb feltelepitett program a telefonodra.

    Várom a képernyőmentéseket, és talán tudunk segiteni.

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Új hozzászólás Aktív témák